Resultat - Skromberga 160723
Shetland Sydväst arrangerar utställning i Skromberga lördag 23 juli. Domare är Maria Jansson. Resultat och foton mottages gärna i denna tråd.
Klass 1M
e. Pajazzo di Leva
u. Hasselbos Kastanya
Klass 4M
2. Almnäs Future Miss
e. Perfect of Sportview
u. Almnäs Miss World
3. Winnies Wilda
e. Lucky Win v. Wegdam
u. Windekindje v.d. Kostersweide
Klass 6
4. Sandbackas Hera
e. Skäpperöds Drusus
u. Ivonne v. Laarbeek
Klass 6M
5. Almnäs Easy
e. Almnäs Ivory
u. Almnäs Miss World
6. Almnäs Elegant Girl
e. Almnäs Ivory
u. Almnäs Just my Girl
7. Almnäs Equinr
e. Almnäs King
u. Almnäs One Sweet Pony
8. Almnäs Essence
e. Almnäs Ivory
u. Almnäs Just the Best
9. Skenekulls Hilda
e. Pinocchio af Jäboruder
u. Amanda v. Leliĕnstein
Klass 7
10. Hagdala Eamon
e. Hagdala Wacker
u. Hagdala Elinda
Klass 8
11. Wonnagårdens Carmensita
e. Dalsgårds Disco
u. Dalsgårds Karmen
12. Majken
e. Emmeros Jubilar
u. Danstorps Olga
13. Åkaregårdens Nala
e. Lector v.d. Nijkakphoeve
u. Urelle v. Stal uit de Woest
14. Spektras Palett
e. Pajazzo di Leva
u. Spektras Pärla
Klass 8M
15. Almnäs Dutch Girl
e. Almnäs Ivory
u. Almnäs Just my Girl
16. Spektras Goldie
e. Harm v. Keizershof
u. Almdalas Gardenia
17. Skenekulls My
e. Lucky Win v. Wegdam
u. Shakira
Klass 9M
18. Sandbackas Lamborghini
e. Skäpperöds Augustus
u. Hesseldals Iza
Klass 10
19. Almnäs Noak
e. Edmund v.d. Brouwerij
u. Prelude v. Spuitjesdom
20. Björknäs Signatur
e. Dirk v.d. Achterdijk
u. Björknäs Sara
21. Hagdala Wonder
e. Lysol
u. Hagdala Wimla
Klass 10M
22. Skäpperöds Cerberes
e. Skäpperöds Sebastian
u. Skäpperöds Tintomara
23. Theo af Jäboruder
e. Östertorps Baron
u. Birchwood Puffin
Klass 11
24. Sandbackas Gary Cooper
e. Alfons
u. Sandbackas Gill
25. Dalsgårds Playboy
e. Uron v.d. Römer
u. Tale of Shetlane
26. Almnäs Safir
e. Furunäs Jotex
u. Almnäs Fabiola
Klass 11M
27. Almnäs All the Best
e. Almnäs Ivory
u. Almnäs Just the Best
28. Skäpperöds Augustus
e. Skäpperöds Odysseus
u. Skäpperöds Penelope
Klass 12M
29. Hasselbos Kastanya
e. Ugglebackens Kavat
u. Birchwood Satin Slipper
Klass 13
30. Linnestofta Anna-Lisa
e. Linnestofta Darth Vader
u. Hob Nob´s Babsan
31. Lillåkras Dina
e. Linnestofta Meat Loaf
u. Disa
32. Frangelico
e. Avec
u. Fairon
33. Åkaregårdens Metamitrona
e. Uron v.d. Römer
u. Åkaregårdens Ipotoksina
34. Dalsgårds O´Lady
e. Django v.d. Romer
u. Lady Noelle v.d. Bloemhof
35. Dalsgårds Romantica
e. No fear v.d. Römer
u. Xtra Donna v.d. Amstelhof
36. Rexius Wilda
e. Vinkelbodas Ivar
u. Alfons Alma
Klass 13M
37. Hultas Cacao
e. Pajazzo di Leva
u. Sjögårds Tuss
38. Ester v. Leliĕnstein
e. Kerswell Cloud
u. Wilma v. Leliĕnstein
39. Skäpperöds Hectra
e. Skäpperöds Hector
u. Ivonne v. Laarbeek
Klass 14B
40. Le Cross Success
e. Almnäs Dunder
u. Stacy
Klass 15
41. Furunäs Helina
e. Furunäs Fernando
u. Furunäs Bettina
42. Jolinde v.d. Heuvelshof
e. asterix v. Dorpzicht
u. Zilverster v.st. Geerhof
Nu var Skromberga över för denna gång med fantastiska deltagare med alla sin vackra pållar :) En otroligt varm dag☀️…och i mina ögon för varmt faktiskt! 😓 Hoppas alla var nöjda för det var vi iallafall ! :) Här kommer resultaten :)
Klass 1m föl
Hasselbos Shamano 88887=39p Klassvinnare Championföl
Klass 4m 1 åriga mini ston
Almnäs Future Miss 99887=41p Klassvinnare
Winnies Wilda 77778= 36p
**Klass 6 2 åriga ston
**Sandbackas Hera 98878=40p Klassvinnare Champion Minior
**Klass 6m 2 åriga mini ston
**Almnäs Easy 87789= 39p
Almnäs Elegant Girl 99878=41p Klassvinnare Champion Mini Minior
Almnäs Equine 88887=39p
Almnäs Essence 88888=40p
Skenekulls Hilda 77887=37p
**Klass 7 3 åriga valacker
**Hagdala Eamon 99787=40p Klassvinnare Champion Junior
**Klass 8 3 åriga Ston som ej fölat
**Wonnagårdens Carmensita Struken
Majken 88777=37p Klassvinnare
Åkaregårdens Nala -Flyttad till klass 8m
Spektras Palett 88867=37p
**Klass 8m 3 åriga ministon som inte har fölat
**Åkaregårdens Nala 88888=40p
Almnäs Dutch Girl 77677=34p
Spektras Goldie 99887=41p Klassvinnare Champion Mini Junior
Skenekulls My Struken
**Klass 9m 3 åriga minihingstar
**Sandbackas Lamborghini 89789=41p Klassvinnare
**Klass 10 Valacker 4-14 år
**Almnäs Noak 88887=39p
Björknäs Signature StrukenHagdala Wonder 88888=40p Klassvonnare Champion Valack
Theo af Jäboruder 76888=37p - **Flyttad från Klass 10m
Klass 10m Mini valacker - 4-14 år
**Skäpperöds Cerberes 88789=40p
**Klass 11 Hingstar 4-14 år
**Sandbackas Gary Cooper RS 582 88878=39p
Dalsgårds Playboy 88876=37p
Almnäs Safir 88887=39p Klassvinnare
**Klass 11m Mini Hingstar 4-14 år
**All the Best 99879=42p Klassvinnare Champion Mini Hingst R-BIS
Skäpperöds Augustus 88688=38p
**Klass 12m Ministon 4-14 år med föl vid sidan
**Hasselbos Kastanya 109788=42p Klassvinnare Champion mini sto BIS
Klass 13 Ston 4-14 år som ej har föl vid sidanLinnestofta Anna-Lisa RS 6151 88887=39p
Lillåkras Dina RS 6536 StrukenFrangelico 88788=39p
Åkaregårdens Metamitrona 99787=40p
Dalsgårds O´Lady **Struken
*Dalsgårds Romantica 98889=42p Klassvinnare Champion Sto * 3:a BIS
**Rexius Wilda 78788=38p
**Klass 13m Ston 4-14 år som ej har föl vid sidan
**Hultas Cacao 88698=39p
Ester v. Leliënstein 88777=37p
Skäpperöds Hectra 88888=40p Klassvinnare
**Klass 14B Veteranklass för 15 åriga och äldre valacker
**Le Croix Success 87788=38p Klassvinnare
**Klass 15 Veteran klass för 15 åriga och äldre ston
**Furunäs Helina 78788=38p
Jolinde v.d. Heuvelshof 87888=39p Klassvinnare Bästa veteran
Tack för resultatet och grattis till resultaten 🙂
Oj!!! Såg mitt misstag 😮R-Bis Heter Almnäs All the Best INTE bara All the Best
Skulle du Annette vilja vara så snäll och sätta dit Almnäs ?
Tack i förhand!! :)