Resultat - Vinslöv 170325
Shetland Syd inleder sin utställningssäsong med en utställning i Vinslöv 25 mars. Domare är Torsten Jeppsson.
Klass 4
1. Stellagårdens Kanoya
e. No fear v.d. Römer
u.Yanniek v. Bunswaard
Klass 6
2. Gretas Calavera
e. Röding
u. Stings Greta
3. Sandbackas Chrystal Widow
e. Stjernens Gambler
u. Sandbackas Nejlika
4. Stellagårdens Jelina Queen
e. Elandro v.d. Veldhoeve
u. Erotic Queen v. Stal Wilcas
5. Sandbackas Moonracer
e. Skäpperöds Augustus
u. Sandbackas Moonwalk
Klass 8
6. Gläntans Azelia
e. Bäckens Monsun
u. Gläntans Athena
7. Wonnagårdens Darling
e. Dalsgårds Lord Gold
u. Kimberley v. Amstelhof
8. Hagdala Elwyna
e. Hagdala Wacker
u. Hagdala Elinda
9. Havsrosens I am Special
e. Älvåsens Viking
u. Slättens Via
10. Havsrosens Isadora
e. Sollidens Explorer
u. Havsrosens Delmillica
11. Osa
e. Kasper
u. Disa
12. Svala
e. Ventum v.h. Ponystalletje
u. Kryddgårdens Soja
Klass 4M
13. Sandbackas Lagherta no Fear
e. Skäpperöds Augustus
u. Hesseldals Iza
14. Hasselbos Sanaya
e. Lucky Win v. Wegdam
u. Hasselbos Nejenka
15. Hasselbos Szanelka
e. Pajazzo di Leva
u. Enya
Klass 6M
16. Hultas Lavendel
e. Littlebignor Giovanni
u. Kanel
17. Hasselbos Rosheiya
e. Stjernens Mini-Baldur
u. Hasselbos Limozella
18. Spektras Zandy
e. Shakiras Sune
u. Zweetheart af Jäboruder
Klass 8M
19. Rotenäs Cher
e. Linus
u. Skäpperöds Csardas
20. Åbrodahl´s Mayflower
e. Skäpperöds Tarik
u. Gaias Binka
21. Hasselbos Posanna
e. Stjernens Mini-Paschal
u. Ugglebackens Mynta
Klass 13
22. Dancing Queen
e. Triton af Sörtå
u. Ekskogens Pebbles
23. Frangelico
e. Avec
u. Fairon
24. Majken
e. Emmeros Jubilar
u. Danstorps Olga
25. Mariell
e. Furunäs Bonzo
u. Lindåsens Mamsell
26. Dalsgårds O´Lady
e. Django v.d. Romer
u. Lady Noelle v.d. Bloemhof
27. Dalsgårds Romantica
e. No fear v.d. Römer
u. Xtra Donna v.d. Amstelhof
28. Siri
e. Brandij v.d. Hoorn
u. Synna
29. Dalsgårds Take Me
e. Dalsgårds Nomad
u. Wait and See of Shetlane
30. Dalsgårds Tanja
e. Uron v.d. Römer
u. Xtra Donna v.d. Amstelhof
31. Wecktra
e. Capone-Fire
u. Wilma
Klass 13M
32. A Million Dollar Baby
e. let´s try again
u. A dream come true
33. Emora v. Stal Zevenbergen
e. Shandy v. Bromishet
u. Xenna v. Stal Fortuna
34. Skäpperöds Gallium
e. Skäpperöds Rex
u. Ivonne v. Laarbeek
35. Majken
e. Grønkjærs Triumf
u. Sandbackas Catja
36. Theeroosje v. Twellarshoeve
e. Edward v.d. Rheehof
u. Orchidee v. Twellarshoeve
37. Spektras Zoe
e. Pajazzo di Leva
u. Zweetheart af Jäboruder
Klass 15M
38. Twyford Pixie
e. Birling Telstar
u. Twyford Red Lamp
39. Skäpperöds Uniflora
e. Skäpperöds Hector
u. Helianthus v. Spuitjesdom
Klass 11
52. Hannigarth Memory of the Auld Rocks
e. Felldale Cragsman
u. Vabiola v. D.S.
53. Störtbäckens oPal
e. James Herriot
u. Störtbäckens Piglet
54. Störtbäckens Pion
e. Pavarotti
u. Störtbäckens Persika
55. Rambo
e. Röding
u. Fia
56. Dalsgårds Senator
e. No fear v.d. Römer
u. Jubilate v.d. Hitsberg
57. Yaght v.d. Belschuur
e. No fear v.d. Römer
u. Gwendolyn LMN
Klass 14A
58. Center
e. Dollman
u. Tanja v. Malenstein Putten
Klass 11M
59. Elliot af Jäboruder
e. Rodney v. Vries
u. Tothill Saffron
60. Fairyking of Northstar
e. Parlington Q
u. Fairy Florida
61. Ladys Leo
e. Lucky Win v. Wegdam
u. Lady in Red
Klass 7
62. Sandbackas Herakles
e. Sandbackas Thriller
u. Helvetia v.St. Brammelo
Klass 10
63. Miicas Huligan
e. Äppelbo Findus
u. Dalsgårds Astrid
Klass 7M
64. Spektras Prime
e. Niceman of Catchpool
u. Spektras Palace
Klass 10M
65. Skäpperöds Arnim
e. Skäpperöds Rex
u. Skäpperöds Helena
Klass 3
66. Sønderskovs Fedtmule
e. Bjørgen av Bergli
u. Sønderskovs Filipa
Klass 5
67. Aveq
e. No fear v.d. Römer
u. Dalsgårds Nouvelle
Klass 9
68. Idemålas Halifax
e. Kaliber af Sörtå
u. Drakgårdens Hexa
69. Miicas Rival
e. Ekstrands Hiawatha
u. Roxette
Klass 3M
70. Kapazzo
e. Pajazzo di Leva
u. Shakira
71. Åzkar
e. Karajan Di Leva
u. Vanilj
Klass 5M
72. Melkers BB King
e. Pajazzo di Leva
u. Melkers Backyard Babie
73. Irco af Jäboruder
e. Viper af Jäboruder
u. Chicca Locca af Jäboruder
Resultatet finns redan i webstamboken 🙂
Grattis till alla 🌺