Utställningsresultat 2017

Resultat - Vinslöv 170325

2017-03-23 21:42 #0 av: Annette

Shetland Syd inleder sin utställningssäsong med en utställning i Vinslöv 25 mars. Domare är Torsten Jeppsson.

Klass 4

1. Stellagårdens Kanoya
e. No fear v.d. Römer
u.Yanniek v. Bunswaard

Klass 6

2. Gretas Calavera
e. Röding
u. Stings Greta

3. Sandbackas Chrystal Widow
e. Stjernens Gambler
u. Sandbackas Nejlika

4. Stellagårdens Jelina Queen
e. Elandro v.d. Veldhoeve
u. Erotic Queen v. Stal Wilcas

5. Sandbackas Moonracer
e. Skäpperöds Augustus
u. Sandbackas Moonwalk

Klass 8

6. Gläntans Azelia
e. Bäckens Monsun
u. Gläntans Athena

7. Wonnagårdens Darling
e. Dalsgårds Lord Gold
u. Kimberley v. Amstelhof

8. Hagdala Elwyna
e. Hagdala Wacker
u. Hagdala Elinda

9. Havsrosens I am Special
e. Älvåsens Viking
u. Slättens Via

10. Havsrosens Isadora
e. Sollidens Explorer
u. Havsrosens Delmillica

11. Osa
e. Kasper
u. Disa

12. Svala
e. Ventum v.h. Ponystalletje
u. Kryddgårdens Soja

Klass 4M

13. Sandbackas Lagherta no Fear
e. Skäpperöds Augustus
u. Hesseldals Iza

14. Hasselbos Sanaya
e. Lucky Win v. Wegdam
u. Hasselbos Nejenka

15. Hasselbos Szanelka
e. Pajazzo di Leva
u. Enya

Klass 6M

16. Hultas Lavendel
e. Littlebignor Giovanni
u. Kanel

17. Hasselbos Rosheiya
e. Stjernens Mini-Baldur
u. Hasselbos Limozella

18. Spektras Zandy
e. Shakiras Sune
u. Zweetheart af Jäboruder

Klass 8M

19. Rotenäs Cher
e. Linus
u. Skäpperöds Csardas

20. Åbrodahl´s Mayflower
e. Skäpperöds Tarik
u. Gaias Binka

21. Hasselbos Posanna
e. Stjernens Mini-Paschal
u. Ugglebackens Mynta

Klass 13

22. Dancing Queen
e. Triton af Sörtå
u. Ekskogens Pebbles

23. Frangelico
e. Avec
u. Fairon

24. Majken
e. Emmeros Jubilar
u. Danstorps Olga

25. Mariell
e. Furunäs Bonzo
u. Lindåsens Mamsell

26. Dalsgårds O´Lady
e. Django v.d. Romer
u. Lady Noelle v.d. Bloemhof

27. Dalsgårds Romantica
e. No fear v.d. Römer
u. Xtra Donna v.d. Amstelhof

28. Siri
e. Brandij v.d. Hoorn
u. Synna

29. Dalsgårds Take Me
e. Dalsgårds Nomad
u. Wait and See of Shetlane

30. Dalsgårds Tanja
e. Uron v.d. Römer
u. Xtra Donna v.d. Amstelhof

31. Wecktra
e. Capone-Fire
u. Wilma

Klass 13M

32. A Million Dollar Baby
e. let´s try again
u. A dream come true

33. Emora v. Stal Zevenbergen
e. Shandy v. Bromishet
u. Xenna v. Stal Fortuna

34. Skäpperöds Gallium
e. Skäpperöds Rex
u. Ivonne v. Laarbeek

35. Majken
e. Grønkjærs Triumf
u. Sandbackas Catja

36. Theeroosje v. Twellarshoeve
e. Edward v.d. Rheehof
u. Orchidee v. Twellarshoeve

37. Spektras Zoe
e. Pajazzo di Leva
u. Zweetheart af Jäboruder

Klass 15M

38. Twyford Pixie
e. Birling Telstar
u. Twyford Red Lamp

39. Skäpperöds Uniflora
e. Skäpperöds Hector
u. Helianthus v. Spuitjesdom

Klass 11

52. Hannigarth Memory of the Auld Rocks
e. Felldale Cragsman
u. Vabiola v. D.S.

53. Störtbäckens oPal
e. James Herriot
u. Störtbäckens Piglet

54. Störtbäckens Pion
e. Pavarotti
u. Störtbäckens Persika

55. Rambo
e. Röding
u. Fia

56. Dalsgårds Senator
e. No fear v.d. Römer
u. Jubilate v.d. Hitsberg

57. Yaght v.d. Belschuur
e. No fear v.d. Römer
u. Gwendolyn LMN

Klass 14A

58. Center
e. Dollman
u. Tanja v. Malenstein Putten

Klass 11M

59. Elliot af Jäboruder
e. Rodney v. Vries
u. Tothill Saffron

60. Fairyking of Northstar
e. Parlington Q
u. Fairy Florida

61. Ladys Leo
e. Lucky Win v. Wegdam
u. Lady in Red

Klass 7

62. Sandbackas Herakles
e. Sandbackas Thriller
u. Helvetia v.St. Brammelo

Klass 10

63. Miicas Huligan
e. Äppelbo Findus
u. Dalsgårds Astrid

Klass 7M

64. Spektras Prime
e. Niceman of Catchpool
u. Spektras Palace

Klass 10M

65. Skäpperöds Arnim
e. Skäpperöds Rex
u. Skäpperöds Helena

Klass 3

66. Sønderskovs Fedtmule
e. Bjørgen av Bergli
u. Sønderskovs Filipa

Klass 5

67. Aveq
e. No fear v.d. Römer
u. Dalsgårds Nouvelle

Klass 9

68. Idemålas Halifax
e. Kaliber af Sörtå
u. Drakgårdens Hexa

69. Miicas Rival
e. Ekstrands Hiawatha
u. Roxette

Klass 3M

70. Kapazzo
e. Pajazzo di Leva
u. Shakira

71. Åzkar
e. Karajan Di Leva
u. Vanilj

Klass 5M

72. Melkers BB King
e. Pajazzo di Leva
u. Melkers Backyard Babie

73. Irco af Jäboruder
e. Viper af Jäboruder
u. Chicca Locca af Jäboruder


Anmäl
2017-03-25 21:39 #1 av: Annette

Resultatet finns redan i webstamboken Glad

Grattis till alla Blomma


Anmäl

Bli medlem på iFokus

För att kunna delta i diskussionen måste du bli medlem på iFokus. Det går snabbt, enkelt, och kostar ingenting. Medlemskapet ger dig tillgång till över 300 sajter.