Resultat - Broakulla 170417
Annandag påsk är det dags för Shetland Sydosts utställning i Broakulla med Håkan Erlandsson som domare. Resultat och foton mottages gärna i denna tråd.
Klass 3M
1. Åzkar
e. Karajan di Leva
u. Vanilj
Klass 4
2. Björkens Gisela
e. Snobbe
u. Humledals Lexie
3. Stellagårdens Kimberley
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Kimberley v.d. Amstelhof
4. Hippotekets Quinoa
e. Alexander af Jäboruder
u. Hippotekets Cassis
Klass 5M
5. Icco af Jäboruder
e. Viper af Jäboruder
u. Chicca Locca af Jäboruder
Klass 6
6. Stellagårdens Jamirona
e. Almnäs Amir
u. Åkaregårdens Linurona
Klass 6M
7. Melkers Basic Instinct
e. Almnäs Ivory
u. Basilika
Klass 7
8. Douglas Mo
e. Rasmus
u. Amila
Klass 8
9. Svala
e. Ventum v.h. Ponystalletje
u. Kryddgårdens Soja
10. Björkens Ester
e. Snobbe
u. Toyota av Friheten
11. Dalsgårds Ulivia
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Fediola v.d. Römer
12. Tomtagårdens Wictoria
e. Castor v. Bunswaard
u. Windmill Girl af Jäboruder
Klass 8M
13. Störtbäckens Flisan
e. Harm v. Keizershof
u. Störtbäckens Nikita
Klass 9
14. Björkens Etyd
e. Snobbe
u. Roshems Elsa
Klass 10
15. Carthorse Horner Dees
e. Damit
u. Leciha´s Chica
16. Miicas Huligan
e. Äppelbo Findus
u. Dalsgårds Astrid
17. Yxcent
e. Zentor
u. Ylotte
Klass 11
18. Almnäs Bajonett
e. Perigueux v. Isala
u. Almnäs Orkidee
19. Störtbäckens oPal
e. James Herriot
u. Störtbäckens Piglet
Klass 11M
20. Another Gold Cross
e. Kameleon v. Bangaerde
u. Dendy v.h. Groenenland
21. Elliot af Jäboruder
e. Rodney v. Vries
u. Tothill Saffron
22. Stjernens Owen
e. Larsto v.d. Berkenhoeve
u. Stjernens Overglow
Klass 13
23. Gransjöns Krusidull
e. Rasmus
u. Kamelia
24. Störtbäckens Maskros
e. James Herriot
u. Störtbäckens Mimmi
25. Störtbäckens Pimpinell
e. Pavarotti
u. Störtbäckens Precious
26. Gransjöns Ruth
e. Emmeros Hamlet
u. Roxette
27. Siri
e. Brandij v.d. Hoorn
u. Synna
28. Dalsgårds Take Me
e. Dalsgårds Nomad
u. Wait and see of Shetlane
29. Titti Mo
e. Rasmus
u. Camilla
30. Xanado
e. Karajan di Leva
u. Inka
Klass 13M
31. 2 Enjoy
e. Kameleon v. Bangaerde
u. I can´t belive it!
32. Izadora av Bofride
e. Zeagram
u. Ida
33. Little Bit of Everything
e. The Next Episode
u. Fiefie v. Bright
Klass 14B
34. Morello
e. Plutus v. Dorpzicht
u. Lyckans Lorelei
nr 4 och nr 32 är strukna
Föreningen kommer lägga ut resultat på sin facebooksida efterhand under dagen. Det går att se facebooksidan även om man inte har något facebookkonto själv.