Resultat - Grevagården 170603
På pingstafton 3 juni arrangerar Shetland Väst utställning på Grevagården, Skövde med Kurt Larsson som domare. Resultat och foton mottages gärna i denna tråd.
Klass 4
1. Honey Girl
e. Hamras Hurricane
u. Kyllemos Beatrice
2. Vithatts Kassandra
e. Tjustorps Dark Legend
u. Linhagens Pandora
3. Vithatts Katrina
e. Tjustorps Dark Legend
u. Vithatts Palencia
4. Sweet Gina
e. Sun Storm
u. Dalsgårds Ginny
Klass 4M
5. Trolleby Gullviva
e. Wilfred v.d. Zandhoeve
u. Kompis Vendela
Klass 6
6. Gläntans Cinta
e. Bäckens Monsun
u. Gläntans Lavette
7. Getskärs Ida
e. Bäckens Monsun
u. Clibberswick Keely
8. Juicy Fruit
e. Joytoy v.st. Berknes
u. Östertorps Jenka
9. Kyllemos Sabrina
e. Sun Storm
u. Kyllemos Cortina
Klass 8
10. Cindy e. Castor v. Bunswaard u. Birka Struken
11. Skogsliljans Elecra
e. Gilbert v.h. Iepenbos
u. Ekstrands Sunflower
12. Emmeros Isadora
e. Emmeros Jubilar
u. Emmeros Busa
Klass 8M
13. Lovis Rex
e. Skäpperöds Rex
u. Madicken
Klass 10
14. Sollidens Grogoriuz
e. Uron v.d. Römer
u. Sollidens Chelzea
15. Izor
e. Valentino
u. Lotta på Bråkmakargatan
16. Kaprifolens Onyx
e. Rosenhagas Electron
u. Madonna
Klass 10M
17. Bad To the Bone
e. Kameleon v. Bangaerde
u. Dendy v.h. Groenenland
Klass 11
18. Azlan af Jäboruder
e. Bonzo
u. Ohoebe af Jäboruder
19. Emmeros Legolas
e. Hamras Fridolf
u. Elaine
Klass 13A
20. Bonita v.d. Lindervelde
e. Nelantines v.d. Groote Woerd
u. Suzy v.d. Kupierij
21. Emmeros Charlotta
e. Emmeros Hamlet
u. Emmeros Busa
22. Cinderella
e. Capone-Fire
u. Birka
23. Gläntans Dahlia
e. Gläntans Pelé
u. Gläntans Daisy Di
24. Delcaposa af Jäboruder e. Nocturne af Jäboruder u. Sjaantje v.´t Kleine Weitje Struken
25. Desdemona af Jäboruder e. Menno v.h. Aeghterhuus u. Charme v.St. Olyhof Struken
26. Djupedalens Hanna
e. Rosenhagas Henri Martin
u. Junibackens Hedda
27. Emmeros Hedda
e. Emmeros Jubilar
u. Emmeros Nicole
28. Dalsgårds Nouvelle
e. Robijn v.st. Polderzicht
u. Dalsgårds Estelle
Klass 13B
29. Esmé af Jäboruder
e. Ward of Berry
u. Esmeralda af Jäboruder
30. Giljans Faith
e. Kompis Birger
u. Veerle v.d. Bloemhof
31. Happy Monday
e. William af Jäboruder
u. Lina
32. Luna
e. Kompis Birger
u. Viola
33. Bluemull Oonlippened
e. Joseph of Mairscough
u. Bluemull Zaffron
34. Rosenhagas Tiffie
e. Rosenhagas Lyric
u. Rosenhagas Kathleen
35. Hovgårdens Vitsippa
e. Fridhems Kim
u. Vilda Matilda
Klass 15
36. Helida
e. Gletness Rockall
u. Teltaupe of Transy v.d. Hoeweg
37. Rosenhagas Lady Love
e. Hormesta Erik Viking
u. Rosenhagas Highlight
Strukna är nr: 10, 24 och 25
Hoppsan! Det blir tidig lunch.
BIS Rosenhagas Lady Love 109789=43 Reserv BIS Emmeros Hedda 99888=42
Hur gick det för nr 17? Grattis till BIS och R-BIS!
Delad glädje är dubbel glädje :)
Han fick 88788 och startade även bruks med placeringar.
Vad roligt! Tack!
Delad glädje är dubbel glädje :)
Jag har antecknat följande resultat:
Klass 4
1. Honey Girl
e. Hamras Hurricane
u. Kyllemos Beatrice
89878=40
2. Vithatts Katrina
e. Tjustorps Dark Legend
u. Vithatts Palencia
88788=39
3. Vithatts Kassandra
e. Tjustorps Dark Legend
u. Linhagens Pandora
88788=39
4. Sweet Gina
e. Sun Storm
u. Dalsgårds Ginny
87787=37
Klass 4M
Trolleby Gullviva e. Wilfred v.d. Zandhoeve u. Kompis Vendela Struken
Klass 6
1. Juicy Fruit
e. Joytoy v.st. Berknes
u. Östertorps Jenka
88788=39
2. Kyllemos Sabrina
e. Sun Storm
u. Kyllemos Cortina
88788=39
3. Getskärs Ida
e. Bäckens Monsun
u. Clibberswick Keely
77687=35
4. Gläntans Cinta
e. Bäckens Monsun
u. Gläntans Lavette
87676=34
Klass 8
1. Emmeros Isadora
e. Emmeros Jubilar
u. Emmeros Busa
99888=42 Ch ungsto
2. Skogsliljans Elecra
e. Gilbert v.h. Iepenbos
u. Ekstrands Sunflower
88788=39
Cindy e. Castor v. Bunswaard u. Birka Struken
Klass 8M
1. Lovis Rex
e. Skäpperöds Rex
u. Madicken
87788=38
Klass 10
1. Sollidens Grogoriuz
e. Uron v.d. Römer
u. Sollidens Chelzea
88887=39
2. Kaprifolens Onyx
e. Rosenhagas Electron
u. Madonna
77777=35
3. Izor
e. Valentino
u. Lotta på Bråkmakargatan
77786=35
Klass 10M
1. Bad To the Bone
e. Kameleon v. Bangaerde
u. Dendy v.h. Groenenland
88788=39
Klass 11
1. Emmeros Legolas
e. Hamras Fridolf
u. Elaine
98788=40 Ch hingst
2. Azlan af Jäboruder
e. Bonzo
u. Ohoebe af Jäboruder
98767=37
Klass 13A
1. Emmeros Hedda
e. Emmeros Jubilar
u. Emmeros Nicole
99888=42 Reserv BIS
2. Djupedalens Hanna
e. Rosenhagas Henri Martin
u. Junibackens Hedda
98888=41
3. Dalsgårds Nouvelle
e. Robijn v.st. Polderzicht
u. Dalsgårds Estelle
88888=40
4. Bonita v.d. Lindervelde
e. Nelantines v.d. Groote Woerd
u. Suzy v.d. Kupierij
88888=40
5. Emmeros Charlotta
e. Emmeros Hamlet
u. Emmeros Busa
88788=39
6. Cinderella
e. Capone-Fire
u. Birka
88788=39
Gläntans Dahlia e. Gläntans Pelé u. Gläntans Daisy Di Struken
Delcaposa af Jäboruder e. Nocturne af Jäboruder u. Sjaantje v.´t Kleine Weitje Struken
Desdemona af Jäboruder e. Menno v.h. Aeghterhuus u. Charme v.St. Olyhof Struken
Klass 13B
1. Rosenhagas Tiffie
e. Rosenhagas Lyric
u. Rosenhagas Kathleen
98889=42
2. Luna
e. Kompis Birger
u. Viola
89787=39
3. Bluemull Oonlippened
e. Joseph of Mairscough
u. Bluemull Zaffron
87788=38
4. Esmé af Jäboruder
e. Ward of Berry
u. Esmeralda af Jäboruder
77788=37
5. Hovgårdens Vitsippa
e. Fridhems Kim
u. Vilda Matilda
67886=35
6. Happy Monday
e. William af Jäboruder
u. Lina
67577=32
Giljans Faith e. Kompis Birger u. Veerle v.d. Bloemhof Struken
Klass 15
1. Rosenhagas Lady Love
e. Hormesta Erik Viking
u. Rosenhagas Highlight
109789=43 Ch sto, BIS
2. Helida
e. Gletness Rockall
u. Teltaupe of Transy v.d. Hoeweg
87677=35
Kul med bilder!
Delad glädje är dubbel glädje :)