2017-06-16 17:11 #0 av: Annette

Shetland Sydost arrangerar utställning i Kågeröd 17 juni med Birgitta Larsson som domare. Resultat och foton mottages gärna i denna tråd.

Klass 1 M

1. Spektras Diezel
e. Neptune of Brygarth
u. Hermits Dinkie Dazzle

2.
e. Ugglebackens Kavat
u. Hesseldals Emma Lee

3.
e. Shakiras Sune
u. Windekindje v.d. Kostersweide

Klass 2

4. Sandbackas Korall
e. Kristof v.d. Bolster
u. Bakkegardens Wilma

Klass 2M

5.
e. Shakiras Sune
u. Fi-Jenna v. Stal de Groene Weide

Klass 3

6. Sønderskovs Fedtmule
e. Bjørgen av Bergli
u. Sønderskovs Filipa

Klass 4

7. Stellagårdens Kola
e. No fear v.d. Römer
u. Almnäs Tarantella

8. Shady Acres Yesirée
e. Bakkegaard´s Kong-Arthur
u. Yesmine v.d.Vaarhorst

Klass 5

9. Shady Acres Silver Tristar
e. Silberseés Luxus
u. Tamelone v. stal de Poldervreugd

Klass 6

10. Sandbackas Chrystal Widow
e. Stjernens Gambler
u. Sandbackas Nejlika

11. Dottie
e. Stjernens Gambler
u. Moseagers Dolores

12. Annagaard Jewel
e. Grapjas v.d. Gathe
u. Annagaard Philippa

13. Sandbackas Moonracer
e. Skäpperöds Augustus
u. Sandbackas Moonwalk

14. Dalsgårds Waletta
e. Skerry v. Geldersoord
u. Kimberley v. Amstelhof

Klass 6M

15. Kongas Augusta
e. Skäpperöds Augustus
u. Majken

16. Tjustorps Gabbi
e. Karajan Di Leva
u. Tjustorps Galencia

Klass 7

17. Sandbackas Herakles
e. Sandbackas Thriller
u. Helvetia v. St. Brammelo

Klass 8

18. Wonnagårdens Darling
e. Dalsgårds Lord Gold
u. Kimberley v. Amstelhof

19. Wonnagårdens Dream Girl
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Xtra Donna v.d. Amstelhof

20. Sandbackas Rhea
e. Sandbackas Paul Newman
u. Sandbackas Gunn

21. Dalsgårds Ulivia
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Fediola v.d. Romer

Klass 8M

22. Rotenäs Cher
e. Linus
u. Skäpperöds Csardas

23. Hwipped Cream af Jäboruder
e. Viper af Jäboruder
u. Chamness Cream Fudge

24. Åbrodahl´s Mayflower
e. Skäpperöds Tarik
u. Gaias Binka

25. Åkaregårdens Orchidé
e. Skäpperöds Bugatti
u. Bainden Primrose

26. Hasselbos Posanna
e. Stjernens Mini-Paschal
u. Ugglebackens Mynta

Klass 10M

27. Skäpperöds Bugatti
e. Skäpperöds Sofokles
u. Helianthus v. Spuitjesdom

28. Skäpperöds Cerberes
e. Skäpperöds Sebastian
u. Skäpperöds Tintomara

29. Ladys Lotus
e. Lucky Win v. Wegdam
u. Lady in Red

Klass 11

30. Stellagårdens Figaro
e. Almnäs Mahogny
u. Almnäs Tarantella

31. Dalsgårds Senator
e. No fear v.d. Römer
u. Jubilate v.d. Hitsberg

32. Annagaard Urban
e. Grapjas v.d. Gathe
u. Annagaards Unika

Klass 12

33. Bakkegaardens Wilma
e. Clothie Baron
u. Knock Good Wishes

Klass 12M

34. Hermits Dinkie Dazzle
e. Hermits Blue Eyed Boy
u. Foula Lass

35. Hesseldals Emma Lee
e. Kristof v.d. Bolster
u. Asperas Erisort

36. Fi-Jenna v. Stal de Groene Weide
e. Ivo v.d. Lindenhof
u. Roosje v.d. Olde Maten

37. Spektras Goldie
e. Harm v. Keizershof
u. Almdalas Gardenia

38. Windekindje v.d. Kostersweide
e. Kerswell Cloud
u. Olivia v.d. Kosterweide

Klass 13

39. Sønderskovs Eurodike
e. Pew of Transy
u. Sønderskovs Thunder Flower

40. Melkers Genesis
e. Sandbackas Cesar
u. Steneborgs Gilda

41. Dalsgårds Odette
e. Almnäs Mahogny
u. Xtra Donna v.d. Amstelhof

42. Skäckagårdens Surprice
e. Dirk v.d. Achterdijk
u. Källbergets Ginette

Klass 13M

43. Skäpperöds Hectra
e. Skäpperöds Hector
u. Ivonne v. Laarbeek

44. Åkaregårdens Nala
e. Lector v.d. Nijkamphoeve
u. Urelle v. Stal uit de Woest

45. Åkaregårdens Ninja
e. Skäpperöds Bugatti
u. Åkaregårdens Cpirite of Gold

46. Theeroosje v. Twellaarshoeve
e. Edward v.d. Rheehof
u. Orchidee v. Twellaarshoeve

47. Shady Acres Zita
e. Bakkegaard´s Buzzlightning
u. Zilver Sun v.d. Nijkamphoeve

Klass 14AM

48. Skäpperöds Augustus
e. Skäpperöds Odysseus
u. Skäpperöds Penelope