Skriv ett nytt inlägg! Aktuellt just nu (6) Senaste inläggen

01 - Allmänt 02 - Avel 03 - Utställning 04 - Premiering 05 - Godkända hingstar 06 - Föl 07 - Fölboxen 08 - Betäckningar & fölningar 09 - Stammar & blodslinjer 10 - Färger 11 - Skötsel & hästhållning 12 - Foder & utfodring 13 - Bruks 14 - Utrustning 15 - Sjukdomar & skador 16 - Hästpass 17 - God morgon! 18 - Propositioner 19 - Om sajten 20 - Föreningsfrågor SSS 21 - Föreningsfrågor Övriga 22 - Reglementen & lagar 23 - Säljes 24 - Köpes 25 - Bete & stallplatser 26 - Efterlysningar 27 - Föllistor 28 - Stuterier 29 - Icke hästrelaterat 30 - Grattis 31 - Fölnamn 32 - ESG 2006 33 - ESG 2008 34 - Minneslunden 35 - Shetland4Fun 36 - MMS och SMS
Utställningsresultat 2017

Resultat - Nyköping 170715

2017-07-14 15:37 #0 av: Annette

Shetland Öst arrangerar utställning i Söderhamn 15 juli med Ronny Johnsson som domare. Resultat och foton mottages gärna.

Klass 4

1. Silvergårdens Imma
e. Neptan
u. Glimma

Klass 5

2. Mr Edward
e. Wilfred v.d. Zandhoeve
u. Therra v.h. Aeghterhuus

Klass 8

3. Kolsvedas Zibon
e. Upplundas Arn
u. Musselbrought Zita

4. Stella
e. Knock Jack Frost
u. Ashley af Jäboruder

5. Miss Marianne
e. Almnäs Tromb
u. Brandy

6. Silvergårdens Gala
e. Neptan
u. Whisper v. Stal de Ruigenhil

7. Silvergårdens Glittra
e. Neptan
u. Glimma

Klass 8M

8. Fait Accompli
e. Pure Poison
u. Fiefie v. Bright

9. Bobergs Kitty
e. Skäpperöds Rex
u. Lyngholm´s Ricka

10. Dressed For Success
e. Be There of Riverdance
u. Diamonds Are Forever

Klass 10

11. Kronblads Prince Ess
e. Skogheims Allright
u. Parlington Princess

Klass 10M

12. Let´s Play The Game
e. Let´s try again
u. Touched By an Angel

13. Kronblads Figaro
e. Almnäs Hi-Fi
u. Kompis Boel

Klass 1

14. Dusol
u. Jern´s Creme Caramelle

15.
e. Almnäs Tromb
u. Casablanca

Klass 1M

16.
e. Bommel v. Ens
u. Axtorps Eywa

17. Bobergs Nix
e. Skäpperöds Rex
u. Champ d’Elyssee v. Stal Brammelo

Klass 2

18.
e. Jozo
u. PI´s Aqua

19.
e. Humledals Tie Domi
u. Engla

20.
e. Dieter v.d. Hoorn
u. Wanoeska v. Twellarshoeve

21.
e. Fletcher v. Gelre
u. Smedjenäs Baccara

Klass 2M

22.
e. Bommel v. Ens
u. Hearts on Fire

23.
e. Design To Make a Difference
u. Dixie Chick

24.
e. Be There of Riverdance
u. Touched By an Angel

25.
e. Zidane of Duke Stable
u. Vildängens Fell From Heaven

Klass 12

26. Jern´s Creme Caramelle
e. Triton af Sörtå
u. Carisma

27. Jern´s Fiona
e. Triton af Sörtå
u. Fuccia

28. PI´s Aqua
e. Kärlingehults Orkan
u. PI´s Gwen

29. Engla
e. Titol
u. Björkåsena Majja

Klass 12M

30. Touched By an Angel
e. Kameleon v. Bangaerde
u. Carbon Copy

31. Axtorps Eywa
e. Leandro v.St. Brammelo
u. Almnäs Outstanding

32. Hearts on Fire
e. I Learned From The Best
u. Owner of a Lovely Heart

33. Dixie Chick
e. Skäpperöds Rex
u. Halstock Dazzler

34. Vildängens Fell From Heaven
e. I Learned From The Best
u. Lundabo Farina

35. Champ d’Elyssee v. Stal Brammelo
e. Winsomeboy v.d. Rising Sun Stable
u. Scarlet v. Stal Brammelo

36. Wanoeska v. Twellaarshoeve
e. Arquit v. Spuitjesdom
u. Nectarine v. Twellaarshoeve

Klass 13

37. Musselbrought Zita
e. Musselbrought Keltic
u. Zara of Musselbrought

38. Zetterbloms Jelatcha
e. Älvåsens Latcho
u. Mölltorps Jenny

39. Humledals Melizza
e. Almnäs Tromb
u. Humledals Izabelle

40. Floortje v.d. Kuilsendijk
e. Nevermind v. Stal Splithof
u. Vicky v.d. Kuilsendijk

41. Giljans Elmira
e. Lyckebo Ferro
u. Prunella af Jäboruder

42. Ødegaardens Silver Hope
e. Kanteborgs Sprite
u. Reseda

Klass 13M

43. I Choose U
e. Be There of Riverdance
u. 2nd Edition

44. 2 Enjoy
e. Kameleon v. Bangaerde
u. I can´t belive it!

45. Little Bit of Everything
e. The Next Episode
u. Fiefie v. Bright

46. Princess Mononoke
e. Let´s try again
u. Something Special

47. Axtorps Florence
e. Leandro v.St. Brammelo
u. Daytona

48. Silvergårdens Duva
e. Kronblads Pommac
u. Almnäs Only Love

49. Little Miss Attitude
e. Kameleon v. Bangaerde
u. Olinda v. St. de Tianmaatsweg

50. Pettersbacka Platina
e. The Look of the Moment
u. Skäpperöds Selene

Klass 15

51. Suzanne v.d. Nijman
e. Nolan v.d. Hoge Zevend
u. Ever v. St. Molenhof

52. Östertorps O´Lena
e. Chicago v.h. Woudal
u. Elena v.St. Olyhof

53. Casablanca
e. Capone-Fire
u. Frallan

Klass 11

54. Cosmos
e. Epol
u. Almnäs Cassandra

Klass 11M

55. Kronblads Another Mac
e. Kronblads Pommac
u. Salebodas Ada

56. Red Magic Marker
e. Mission Completed
u. Fiefie v. Bright

Klass 14A

57. Lukas
e. Mysak
u. Bianca

58. Broängens Fire
e. Botvid
u. Regnbågens Flamma Stolt


Anmäl
2017-07-15 20:16 #1 av: toveeolsson

BIS Touched By An Angel 99888 42p

ResBIS Humledals Melizza 99888 42p 

Anmäl
2017-07-15 20:27 #2 av: Annette

Grattis :)


Anmäl
2017-07-15 23:01 #3 av: toveeolsson

BIS och Champion Ministo
Touched By An Angel 99888 42p

Anmäl
2017-07-15 23:02 #4 av: toveeolsson

Res BIS och Champion Sto
Humledals Melizza 99888 42p

Anmäl
2017-07-15 23:05 #5 av: toveeolsson

Champion Valack
Mr Edward 98887=40p

Anmäl
2017-07-15 23:08 #6 av: Annette

#5. Grattis Stina! Så fin han är Glad


Anmäl
2017-07-15 23:10 #7 av: toveeolsson

Champion Ungsto 
Miss Marianne 98888=41p

Anmäl
2017-07-15 23:11 #8 av: toveeolsson

Champion Miniungsto
Fait Accompli 

Anmäl
2017-07-15 23:14 #9 av: toveeolsson

Champion Miniföl
Bobergs Nix 98788=40p

Anmäl
2017-07-15 23:22 #10 av: toveeolsson

Och så en bild på min egen, 2/6 i sin klass med 88897=40p
Giljans Elmira RS 6170

Anmäl
2017-07-15 23:24 #11 av: toveeolsson

Hela gänget!

Anmäl
2017-07-16 09:49 #12 av: Annette

Kul att få se foton och grattis till Elmiras resultat Glad


Anmäl

Det finns en till kommentar till den här diskussionen. Den är bara synlig för medlemmar på iFokus. För att läsa kommentaren, logga in eller registrera dig på iFokus.