Resultat - Simlångsdalen 170722
Shetland Sydväst arrangerar utställning i Simlångsdalen 22 juli med Annika Strindgård som domare. Resultat och foton mottages gärna.
Klass 1
1. Jiis Trevor
e. No fear v.d. Römer
u. Dalsgårds Tindra
Klass 1M
2. Melkers Mad Max
e. Melkers Extra-Terrestrial
u. Skenekulls My
3. Melkers Bruce the Boss
e. Ugglebackens Kavat
u. Basilika
Klass 2
4. Stellagårdens Lydia
e. Skerry v. Geldersoord
u. Edsilia v. Veldzicht
5. Tjustorps Glittery Fire Girl
e. Capone-Fire
u. Tjustorps Galencia
Klass 2M
e. Littlebignor Giovanni
u. Lyngholm´s Ricka
7. Skenekulls Leva
e. Pajazzo di Leva
u. Shakira
Klass 4
8. Idemålas Tezla
e. Bluemull Jackaroo
u. Drakgårdens Hexa
Klass 4M
9. Skenekulls Kajsa Kavat
e. Ugglebackens Kavat
u. Spektras Pyret
10. Skenekulls Katla
e. Northern Light´s Pole Star
u. Amanda v. Leliënstein
11. Kiss me Kate af Jäboruder
e. Oldvicarage Rock Me Amadeus
u. Chislaine v. Valkenblik
Klass 5M
12. Icco af Jäboruder
e. Viper af Jäboruder
u. Chicca Locca af Jäboruder
13. Super Star
e. Perfect of Sportview
u. Moviestar
14. Melkers To be a Star
e. Almnäs Ivory
u. Melkers All That I Want
Klass 6
15. Gläntans Cinta
e. Bäckens Monsun
u. Gläntans Lavette
16. Bårarps Grace
e. Dalsgårds Juventus
u. Dalsgårds Konvalj
17. Getskärs Ida
e. Bäckens Monsun
u. Clibberswick Keely
18. Stellagårdens Jacky
e. Skerry v. Geldersoord
u. Almnäs Baccara
19. Stellagårdens Jamirona
e. Almnäs Amir
u. Åkaregårdens Linurona
20. Paris
e. Kasper
u. Disa
Klass 6M
21. Melkers Basic Instinct
e. Almnäs Ivory
u. Basilika
22. Melkers Elvira Madigan
e. Almnäs Ivory
u. Hesseldals Emma Lee
23. Tjustorps Gabbi
e. Karajan Di Leva
u. Tjustorps Galencia
24. Roalsås Suicune
e. Stjernens Indiana Jones
u. Spektras pärla
Klass 8
25. Wonnagårdens Darling
e. Dalsgårds Lord Gold
u. Kimberley v. Amstelhof
26. Wonnagårdens Dream Girl
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Xtra Donna v.d. Amstelhof
27. Hagdala Elwyna
e. Hagdala Wacker
u. Hagdala Elinda
28. Bårarps Fairy Tale
e. Dalsgårds Juventus
u. Dalsgårds Odette
29. Dalsgårds Unibelle
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Dalsgårds Penny Lane
Klass 8M
30. Almäs Easy
e. Almnäs Ivory
u. Almnäs Miss World
31. Skenekulls Hilda
e. Pinocchio af Jäboruder
u. Amanda v. Leliënstein
Klass 10
32. Stenbackas Safir
e. Capone-Fire
u. Klockarens Sampa
33. Dalsgårds Sesam
e. Dalsgårds Disco
u. Okke v. Stepelo
Klass 10M
34. Skäpperöds Cerberes
e. Skäpperöds Sebastian
u. Skäpperöds Tintomara
Klass 11
35. Slättens Bethoven
e. Slättens Madgic II
u. Musette v. Spuitjesdom
36. Dorus v.d. Belschuur
e. Tango v.d. Amstelhof
u. Twinkle v.d. Belschuur
Klass 11M
37. Top Notch
e. Pure Poison
u. Fiefie v. Bright
Klass 12
38. Edsilia v. Veldzicht
e. Stefan v. Aruba
u. Olivia v. Spoorzicht
39. Tjustorps Galencia
e. Linnestofta Darth Vader
u. Tjustorps Ghia
40. Dalsgårds Tindra
e. Dalsgårds Nino
u. Dalsgårds Janeth
Klass 12M
41. Skenekulls My
e. Lucky Win v. Wegdam
u. Shakira
42. Lyngholm´s Ricka
e. Vestergårdens Esperon
u. Rikoschett
Klass 13
43. Anneke v.d. Pony Lust
e. Kerswell Cloud
u. Spelionra v.d. Pony Lust
44. Elena
e. Dragon
u. Eketorps Lagona
45. Flair af Jäboruder
e. Nocturne af Jäboruder
u. Hickory v. Bunswaard
46. Melkers Genesis
e. Sandbackas Cesar
u. Steneborgs Gilda
47. Dalsgårds Odette
e. Almnäs Mahogny
u. Xtra Donna v.d. Amstelhof
48. Dalsgårds Operette
e. Uron v.d. Römer
u. u. Doreth v. Bitterschoten
49. Dalsgårds Tanja
e. Uron v.d. Römer
u. Xtra Donna v.d. Amstelhof
50. Hesseldals Wictoria
e. Balthasar vom Ellernbrook
u. Waikike du Lize v.d. Toom
51. Xanado
e. Karajan Di Leva
u. Inka
Klass 13M
52. Theeroosje v. Twellaarshoeve
e. Edward v.d. Rheehof
u. Orchidee v. Twellaarshoeve
Klass 14B
53. Almnäs Noak
e. Edmund v.d. Brouwerij
u. Prelude v. Spuitjesdom
Klass 15
54. Inka
e. Center
u. Nicole
Klass 15M
55. Basilika
e. Skäpperöds Rex
u. Ugglebackens Mynta
Med reservation för felskrivningar, här kommer resultatet:
Klass 1
1. Jiis Trevor e. No fear v.d. Römer u. Dalsgårds Tindra Struken
Klass 1M
1. Melkers Bruce the Boss
e. Ugglebackens Kavat
u. Basilika
87888=39
2. Melkers Mad Max
e. Melkers Extra-Terrestrial
u. Skenekulls My
87778=37
Klass 2
1. Stellagårdens Lydia
e. Skerry v. Geldersoord
u. Edsilia v. Veldzicht
88888=40 Ch föl
2. Tjustorps Glittery Fire Girl
e. Capone-Fire
u. Tjustorps Galencia
88788=39
Klass 2M
1. Skenekulls Leva
e. Pajazzo di Leva
u. Shakira
88788 Ch miniföl
2. Melkers Runaway Bride
e. Littlebignor Giovanni
u. Lyngholm´s Ricka
87777=36
Klass 4
1. Idemålas Tezla
e. Bluemull Jackaroo
u. Drakgårdens Hexa
88888=40
Klass 4M
1. Skenekulls Katla
e. Northern Light´s Pole Star
u. Amanda v. Leliënstein
98788=40
2. Kiss me Kate af Jäboruder
e. Oldvicarage Rock Me Amadeus
u. Chislaine v. Valkenblik
88788=39
Skenekulls Kajsa Kavat e. Ugglebackens Kavat u. Spektras Pyret Struken
Klass 5M
1. Super Star
e. Perfect of Sportview
u. Moviestar
88998=42 Ch miniunghingst
2. Melkers To be a Star
e. Almnäs Ivory
u. Melkers All That I Want
87788=38
3. Icco af Jäboruder
e. Viper af Jäboruder
u. Chicca Locca af Jäboruder
77878=37
Klass 6
1. Bårarps Grace
e. Dalsgårds Juventus
u. Dalsgårds Konvalj
99887=41
2. Tjustorps Gabbi
e. Karajan Di Leva
u. Tjustorps Galencia
99887=41
3. Stellagårdens Jamirona
e. Almnäs Amir
u. Åkaregårdens Linurona
99778=40
4. Stellagårdens Jacky
e. Skerry v. Geldersoord
u. Almnäs Baccara
88888=40
5. Paris
e. Kasper
u. Disa
87788=38
Getskärs Ida e. Bäckens Monsun u. Clibberswick Keely Struken
Gläntans Cinta e. Bäckens Monsun u. Gläntans Lavette Struken
Klass 6M
1. Melkers Basic Instinct
e. Almnäs Ivory
u. Basilika
99888=42 Ch miniungsto
2. Roalsås Suicune
e. Stjernens Indiana Jones
u. Spektras Pärla
98888=41
3. Melkers Elvira Madigan
e. Almnäs Ivory
u. Hesseldals Emma Lee
88888=40
Klass 8
1. Dalsgårds Unibelle
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Dalsgårds Penny Lane
99789=42 Ch ungsto Res BIS
2. Hagdala Elwyna
e. Hagdala Wacker
u. Hagdala Elinda
99887=41
3. Wonnagårdens Dream Girl
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Xtra Donna v.d. Amstelhof
88888=40
Bårarps Fairy Tale e. Dalsgårds Juventus u. Dalsgårds Odette Struken
Wonnagårdens Darling e. Dalsgårds Lord Gold u. Kimberley v. Amstelhof Struken
Klass 8M
1. Almäs Easy
e. Almnäs Ivory
u. Almnäs Miss World
99888=42
2. Skenekulls Hilda
e. Pinocchio af Jäboruder
u. Amanda v. Leliënstein
87788=38
Klass 10
1. Stenbackas Safir
e. Capone-Fire
u. Klockarens Sampa
88889=41 Ch valack
Dalsgårds Sesam e. Dalsgårds Disco u. Okke v. Stepelo Struken
Klass 10M
1. Skäpperöds Cerberes
e. Skäpperöds Sebastian
u. Skäpperöds Tintomara
88889=41 Ch minivalack
Klass 11
1. Slättens Bethoven
e. Slättens Madgic II
u. Musette v. Spuitjesdom
99888=42 Ch hingst BIS
Dorus v.d. Belschuur e. Tango v.d. Amstelhof u. Twinkle v.d. Belschuur Struken
Klass 11M
1. Top Notch
e. Pure Poison
u. Fiefie v. Bright
98789=41 Ch minihingst
Klass 12
1. Edsilia v. Veldzicht
e. Stefan v. Aruba
u. Olivia v. Spoorzicht
99888=42 Ch sto
Tjustorps Galencia e. Linnestofta Darth Vader u. Tjustorps Ghia Struken
Dalsgårds Tindra
e. Dalsgårds Nino
u. Dalsgårds Janeth
Struken
Klass 12M
1. Lyngholm´s Ricka
e. Vestergårdens Esperon
u. Rikoschett
98878=40
2. Skenekulls My
e. Lucky Win v. Wegdam
u. Shakira
88788=39
Klass 13
1. Xanado
e. Karajan Di Leva
u. Inka
99788=41
2. Dalsgårds Odette
e. Almnäs Mahogny
u. Xtra Donna v.d. Amstelhof
98888=41
3. Dalsgårds Tanja
e. Uron v.d. Römer
u. Xtra Donna v.d. Amstelhof
98887=40
4. Melkers Genesis
e. Sandbackas Cesar
u. Steneborgs Gilda
87888=39
5. Elena
e. Dragon
u. Eketorps Lagona
78888=39
6. Hesseldals Wictoria
e. Balthasar vom Ellernbrook
u. Waikike du Lize v.d. Toom
88787=38
Anneke v.d. Pony Lust e. Kerswell Cloud u. Spelionra v.d. Pony Lust Struken
Flair af Jäboruder e. Nocturne af Jäboruder u. Hickory v. Bunswaard Struken
Dalsgårds Operette e. Uron v.d. Römer u. u. Doreth v. Bitterschoten Struken
Klass 13M
1. Theeroosje v. Twellaarshoeve
e. Edward v.d. Rheehof
u. Orchidee v. Twellaarshoeve
99888=42 Ch ministo
Klass 14B
1. Almnäs Noak
e. Edmund v.d. Brouwerij
u. Prelude v. Spuitjesdom
88888=40
Klass 15
1. Inka
e. Center
u. Nicole
97898=41
Klass 15M
1. Basilika
e. Skäpperöds Rex
u. Ugglebackens Mynta
99888=42 Bästa veteran
Grattis till alla deltagare och tack för en trevlig utställning i mysig miljö 🙂
Tack själv för jättefina bilder pch att du lägger ut resultatet här. Var kul att ses och att få prata häst bla.
Kul att träffa dig också 🙂. Bethoven var verkligen jättefin.
Fler foton finns i ett galleri på min hemsida