Resultat - Rimbo 170729
Shetland Nord arrangerar utställning i Rimbo 29 juli med Maria Jansson som domare. Resultat och foton mottages gärna.
Klass 3
1. L.A. Panerai
e. Lufsen
u. Emmeros Cibell
2. 2. Lindebys Vinyl
e. Lindebys Torsten L
u. Smedjenäs Velony
Klass 5
3. L.A. Master
e. Röding
u. Ekslätts Princess
4. L.A. Simply Red
e. Röding
u. Linhagens Famous
Klass 9
5. Kilskogens Paragraf
e. Almnäs Etapp
u. Beatrix v. Bunswaard
6. Månstorps Tuffing
e. Gläntans Domino
u. Belinda
Klass 4
7. Ekskogens Witck
e. Humledals Tie Domi
u. Ekskogens Pauline
Klass 6
8. Kilskogens Guess
e. Almnäs Etapp
u. Kilskogens Gucci
9. Jiggle af Jäboruder
e. Silbersee´s Luxus
u. Dewdrop v.d. Brouwerij
10. Gullsmyras Ztorma
e. Kees v. Reijensbroeck
u. Zoë v. Stal Break of Dawn
Klass 8A
11. Upplundas Athena
e. Almnäs Tromb
u. Upplundas Fiona
12. Hummeltorps Izolde
e. Furunäs Bonzo
u. Emma
13. Upplundas Troja
e. Upplundas Arn
u. Oja
14. Zephira
e. Hamras Hurricane
u. Zanette v. Wadzicht
Klass 8B
15. Valcas Ace of Spades
e. Skovgaardens Camelot
u. Valente v. Gelre
16. Halcóns Alegria
e. Ventum v.h. Ponystalletje
u. Älvåsens Juni Q
17. Lindebys Aziba
e. Furunäs Sahib
u. Azalea
18. Silvergårdens Gala
e. Neptan
u. Whisper v. Stal de Ruigenhil
19. Silvergårdens Glittra
e. Neptan
u. Glimma
20. Runas Idun
e. Pique
u. Älvåsens Afrodite
21. If You Love Me MCW
e. Påninas Casanova
u. Hasselbos Ilma
22. Jilla af Granbacka
e. Pique
u. Amaze of Eastland
23. . Jippi af Granbacka
e. Pique
u. Jinna af Granbacka
24. Kolsvedas Zibon
Klass 4M
25. Pettersbacka Vena
e. Another Gold Cross
u. Hot Smashing Lady
Klass 6M
26. Pettersbacka Safena
e. Be There of Riverdance
u. Hot Smashing Lady
27. The Wind Rises
e. I Learned From The Best
u. Let The Dream Begin
Klass 8M
28. Copycat Cardio MCW
e. Påninas Casanova
u. Carbon Copy
29. Dressed For Success
e. Be There of Riverdance
u. Diamonds Are Forever
30. Hanneke v. Berja
e. Velvet v.d. Colorstable
u. Chanel v. Berja
Klass 13M
31. Brunnera v.d. Buxushof
e. Rivaldo v. stal Brammelo
u. Robinia v.d. Buxushof
32. Hasselbos Odessa
e. Stjernens Mini-Baldur
u. Enya
33. Pettersbacka Platina
e. The look of the Moment
u. Skäpperöds Selene
Klass 11
34. Dalsgårds Stand By
e. No fear v.d. Römer
u. Dalsgårs Estelle
Klass 14A
35. Broängens Fire
e. Botvid
u. Regnbågens Flamma Stolt
Klass 7M
36. Calle
e. Kilcummer Golden Breeze
u. Randy v. Nieuwaal
Klass 10M
37. It´s Amazing MCW
e. Påninas Casanova
u. Hasselbos Ilma
Klass 10
38. Slättens Amadeus
e. Slättens Madgic II
u. Musette v. Spuitjesdom
39. Långbrosvedens Cicero
e. Wilfred v.d. Zandhoeve
u. Långbrosvedens Alaja
40. Kilskogens Glock
e. Perigueux v. Isala
u. Kilskogens Gucci
41. Mormors Nordin
e. Neptan
u. Silveråkerns Lydia
42. Smedens Slayer
e. Maxmer
u. Gläntans Rosett
43. Lindebys Viggo
e. Oldvicarage Rock Me Amadeus
u. Smedjenäs Velony
Klass 14B
44. Slättens Bonzo
e. Smevallens Bonsai
u. Dalsgårds Marielle
Klass 1M
45. Silvergårdens Jet
e. Design To Make a Difference
u. Silvergårdens Ariel
Klass 1
46. Glissandro af Nybyn
e. Almnäs Tromb
u. Casablanca
47. Sango´s Lemon Curd
e. Menno v.h. Aeghterhuus
u. Ekskogens Peek-a-Boo
Klass 2
e. Vivaldi
u. JR Iron Maiden
49. Guinevere af Nybyn
e. Pique
u. Celine
50. Kilskogens Love Lasts
e. Another Color v.d. Amstelhof
u. Kilskogens Lancôme
51. Sjöängens Stella
e. Skärgårdens Roosevelt
u. Skärgårdens Sophie
Klass 12
52. Celine
e. Sjöängens Rival
u. Clara
53. JR Iron Maiden
e. Almnäs Etapp
u. Ytterhalls Irina
54. Kilskogens Lancôme
e. Levi v.d. Schaapshoeve
u. Young Love v.st. Wilcas
55. Ekskogens Peek-a-Boo
e. Wessel v.d. Amstelhof
u. Ekskogens Pikachú
56. Skärgårdens Sophie
e. Componist v.d. Römer
u. Naomi v.d. Bloemhof
Klass 15
57. Casablanca
e. Capone-Fire
u. Frallan
58. Östertorps O´Lena
e. Chicago v.h. Woudal
u. Elena v.St. olyhof
Klass 13
59. . Azalea
e. Olympus
u. Afroditi
60. Embla
e. Spartacus v. Aruba
u. Minnea
61. Sango´s Estrella Rose
e. Yaght v.d. Belschuur
u. Rosa Caprie from Secret Flowers
62. Sango´s Havanna
e. Almnäs Tromb
u. Therra v.h. Aeghterhuus
63. Skråmstaholms I am Alive
e. Dalton v.d. Voorstraat
u. Briss
64. Upplundas Lycka
e. Almnäs Tromb
u. Upplundas Fiona
65. Skärgårdens Nina Ricci
e. Plutus v. Dorpzicht
u. Posy v. Geldersoord
66. Ekskogens Penny
e. Ekskogens Jinx
u. Ekskogens Pandora
67. Musselbrough Zita
e. Musselbrought Keltic
u. Zara of Musselbrought
Jag rekommenderar verkligen alla besökare och utställare att unna sig lunchen som serveras på utställningen. Therese som driver En liten smula har utsetts till Årets konditori! Allt kött är från gården, allt bröd bakas samma morgon - genuin och supergod mat helt enkelt! Vi kommer från Sundsta Säteri & En Liten Smula & har servering från 8,00. Vi serverar mat av egen tillverkning, härligt fika från eget konditori & glass! -Sundsta´s vilthamburgare med goda tillbehör -Pastasallad med ost & skinka & bröd -Tunnbrödsrulle -Mumsiga mackor -Smoothie med yoghurt & bär -Go´fika -Glass -Lite annat smått & gott! Hjärtligt välkomna förbi!
Resultat från Rimbo (med reservation för fel) ~☆~☆~☆~☆~☆~☆~☆~☆ KLASS 3 L.A Panerai 77878 =37 Lindebys Vinyl 87778=37 KLASS 5 L.A Simply Red 88778=38 KLASS 9 Kilskogens Paragraf 98888=41 KLASS 4 Ekskogens Witch 87888=39 KLASS 6 Kilskogens Guess 99878=41 Gullsmyras Ztorma 99778=40 Jiggle af Jäboruder 98788=40 KLASS 8A Zephira 109888=43 Upplundas Athena 88888=40 Hummeltorps Izolde 88888=40 Valcas Ace of Spades 77888=38 KLASS 8B Silvergårdens Gala 88888=40 Runas Idun 88888=40 Jippi af Granbacka 88888=40 Jilla af Granbacka 87888=39 Halcóns Alegria 87678=36 If You Love Me MCW 66888=36 Kolsvedas Zibon 66777=33 KLASS 4M Pettersbacka Vena 88878=39 KLASS 6M The Wind Rises 99888=42 Pettersbacka Safena 88788=39 KLASS 8M Hanneke v. Berja 99887=41 Dressed For Success 88878=39 Copycat Cardio MCW 88878=39 KLASS 13M Hasselbos Odessa 89878=40 Pettersbacka Platina 88788=39 Brunnera v.d. Buxushof 88777=37 KLASS 11 Dalsgårds Stand By 98888=41 KLASS 14A Broängens Fire 88688=38 KLASS 7M Calle 77787=36 KLASS 10M It´s Amazing MCW 87888=39 KLASS 10 Kilskogens Glock 89888=41 Smedens Slayer 88798=40 Mormors Nordin 88888=40 Långbrosvedens Cicero 88887=39 Slättens Amadeus 88787=38 Lindebys Viggo 87877=37 KLASS 14B Slättens Bonzo 88788=39 KLASS 1M Silvergårdens Jet 88878=39 KLASS 1 Glissando af Nybyn 88788=39 Sango’s Lemon Curd 88877=38 KLASS 2 Kilskogens Love Lasts 88788=39 Hailey 88778=38 Guinevere af Nybyn 87787=37 Sjöängens Stella 87787=37 KLASS 12 Kilskogens Lancôme 109888=43 Ekskogens Peek-a-Boo 98888=41 JR Iron Maiden 98888=41 Skärgårdens Sophie 88888=40 Celine 77777=35 KLASS 15 Casablanca 88888=40 Östertorps O´Lena 88888=40 KLASS 13 Ekskogens Penny 99888=42 Azalea 99888=42 Sango´s Havanna 99788=41 Sango´s Estrella Rose 98888=41 Upplundas Lycka 88888=40 Skärgårdens Nina Ricci 88888=40 Skråmstaholms I am Alive 88878=39 Musselbrought Zita 77888=38 ~☆~☆~☆~☆~☆~☆~☆~☆ Champion unghingst: Kilskogens Paragraf Champion ungsto: Zephira Champion miniungsto: The Wind Rises Champion ministo: Hasselbos Odessa Champion hingst: Dalsgårds Stand By Champion valack: Kilskogens Glock Champion miniföl: Silvergårdens Jet Champion föl: Glissando av Nybyn Champion sto: Kilskogens Lancôme Bästa veteran: Casablanca Reserv-BIS: Zephira Best in Show: Kilskogens Lancôme BIS-III: Ekskogens Penny Bästa skäck: Sango's Estrella Rose Bästa gångartsponny: Zephira Bästa Svenskfödda (m. sv.födda föräldrar): Ekskogens Penny Mest långväga utställare: Marie Flodell, Barsele
Grattis och tack för titten på bilderna :)