Resultat - Norsholm 170606
Shetland Öst arrangerar även i år utställning på nationaldagen. Den hålls i Norsholm med Morgan Johnsson som domare. Resultat och foton mottages gärna.
Klass 4
1. Primrose
e. Junibackens Primtime
u. Gullviva
Klass 6
2. PI´s September
e. Fireball v.St. Polderzicht
u. Kompis Alva
3. Doris af Granbacka
e. Wilfred v.d. Zandhoeve
u. Kompis Dagny
4. Kilskogens Guess
e. Almnäs Etapp
u. Kilskogens Gucci
Klass 6M
5. Pettersbacka Safena
e. Be There of Riverdance
u. Hot Smashing Lady
Klass 7
6. Emmett
e. Sander v.d. Provincialeweg
u. Emmely v. Johanshoeve
Klass 8
7. Kronblads Wiol
e. Almnäs Etapp
u. Wilma af Sörtå
8. Sweetheart
e. Humledals Tie Domi
u. Humledals Hazzla
9. Miss Marianne
e. Almnäs Tromb
u. Brandy
10. PI´s Afrodite
e. Fireball v.St. Polderzicht
u. PI´s Aqua
11. Jilla af Granbacka
e. Pique
u. Amaze of Eastland
12. Jippi af Granbacka
e. Pique
u. Jinna af Granbacka
13. Emmeros Bianca
e. Troy af Sörtå
u. Emmeros Aloette
14. Runas Idun
e. Pique
u. Älvåsens Afrodite
15. Silvergårdens Glittra
e. Neptan
u. Glimma
16. Silvergårdens Gala
e. Neptan
u. Whisper v. Stal de Ruigenhil
Klass 8M
17. Kronblads Nellie
e. Kronblads Pommac
u. Kronblads Pimpernella
18. Kronblads Oblesse
e. Skäpperöds Sebastian
u. Kronblads Olga
19. Silvergårdens Gamma
e. Let´s try again
u. Almnäs Only Love
20. Dressed For Success
e. Be There of Riverdance
u. Diamonds Are Forever
Klass 9
21. Kilskogens Graffiti
e. Almnäs Etapp
u. Kilskogens Gabbana
Klass 10
22. Kronblads Prince Ess
e. Skogheims Allright
u. Parlington Princess
23. Goliat
e. Fireball v.St. Polderzicht
u. Stensnäs Frida
24. Lövets Eragon
e. Furunäs Porfyr
u. Humledals Exita
Klass 10M
25. Knytte´s Plopp
e. Östertorps Opus
u. Knytte´s Rödluvan
26. Kronblads Figaro
e. Almnäs Hi-Fi
u. Kompis Boel
Klass 1
27
e. Neptan
u. Oililly v.d. Janshoeve
Klass 2
e. Neptan
u. Deceesha
Klass 13
29. Kilskogens Gabbana
e. Stjernens Epus
u. Almnäs Gazette
30. Miss Emma
e. Neptan
u. Erikslunds Garconne
31. Waltzing Matilda
e. Borax v. Silbersee
u. Chamness Tammie
32. Olivehults Madcap
e. Waulkmill Mactavish
u. Bradstone Mique
Klass 13 svart
33. Duchezz
e. Pavarotti
u. Adena
34. Dalsgårds Rosina
e. Uron v.d. Römer
u. Dalsgårds Britta
35. Sango´s Havanna
e. Almnäs Tromb
u. Therra v.h. Aeghterhuus
36. Värstabackens Happy Jo
e. Thymo v.St. Nieuwemoed
u. Kryddgårdens Mandarin
37. Lövets Eclipse
e. Furunäs Porfyr
u. Humledals Exita
38. Olivehults Gwyneth
e. Olivehults Ghost
u. Bradstone Sassah
Klass 13M
39. I Choose U
e. Be There of Riverdance
u. 2nd Edition
40. 2 Enjoy
e. Kameleon v. Bangaerde
u. I can´t belive it!
41. Let The Dream Begin
e. Kameleon v. Bangaerde
u. Almnäs Dream
42. Monsieur´s Quellie Lue
e. Hannibal vom Ellernbrook
u. Påninas Babydoll
43. Pettersbacka Platina
e. The Look of the Moment
u. Skäpperöds Selene
Klass 11
44. Björkens Dukat
e. Snobbe
u. Toyota av Friheten
45. Nightingales Prometheus
e. Almnäs Tromb
u. Whitney v.d. Garderenshof
46. Skärgårdens Roosevelt
e. Riccardo v.d. Langenhorst
u. Smevallens Indra
47. Kryddgårdens Koriander
e. Ventum v.h. Ponystalletje
u. Kryddgårdens Salvia
Klass 11M
48. Top Of The Line
e. Workingclass Hero
u. Proud Design
Klass 14A
49. Jozo
e. Jolly Roger of Marshwood
u. Winnie
Klass 15
50. Vävsla Hedwig
e. Spex
u. Zieta v.d. Bosrand
Webstamboken och katalogen stämde inte riktigt överens, hoppas det blev rätt i tråden.
Med reservation för fel:
Klass 4
1. Primrose
e. Junibackens Primtime
u. Gullviva
78787=37
Klass 6
1. Kilskogens Guess
e. Almnäs Etapp
u. Kilskogens Gucci
99887=41
2. Doris af Granbacka
e. Wilfred v.d. Zandhoeve
u. Kompis Dagny
87888=39
3. PI´s September
e. Fireball v.St. Polderzicht
u. Kompis Alva
87887=38
Klass 6M
1. Pettersbacka Safena
e. Be There of Riverdance
u. Hot Smashing Lady
98788=40
Klass 7
1. Emmett
e. Sander v.d. Provincialeweg
u. Emmely v. Johanshoeve
77877=36
Klass 8
1. Miss Marianne
e. Almnäs Tromb
u. Brandy
99888=42 Ch ungsto
2. Sweetheart
e. Humledals Tie Domi
u. Humledals Hazzla
98887=40
3. Jippi af Granbacka
e. Pique
u. Jinna af Granbacka
98788=40
4. Runas Idun
e. Pique
u. Älvåsens Afrodite
88897=40
5. Jilla af Granbacka
e. Pique
u. Amaze of Eastland
87888=39
6. Silvergårdens Gala
e. Neptan
u. Whisper v. Stal de Ruigenhil
88777=37
7. PI´s Afrodite
e. Fireball v.St. Polderzicht
u. PI´s Aqua
77887=37
8. Silvergårdens Glittra
e. Neptan
u. Glimma
?
Kronblads Wiol e. Almnäs Etapp u. Wilma af Sörtå Struken
Emmeros Bianca e. Troy af Sörtå u. Emmeros Aloette Struken
Klass 8M
1. Kronblads Nellie
e. Kronblads Pommac
u. Kronblads Pimpernella
99888=42 Ch miniungsto
2. Kronblads Oblesse
e. Skäpperöds Sebastian
u. Kronblads Olga
98898=42
3. Dressed For Success
e. Be There of Riverdance
u. Diamonds Are Forever
98879=41
4. Silvergårdens Gamma
e. Let´s try again
u. Almnäs Only Love
98888=41
Klass 9
1. Kilskogens Graffiti
e. Almnäs Etapp
u. Kilskogens Gabbana
98878=40 Ch unghingst
Klass 10
1. Lövets Eragon
e. Furunäs Porfyr
u. Humledals Exita
88788=39
2. Goliat
e. Fireball v.St. Polderzicht
u. Stensnäs Frida
87798=39
3. Kronblads Prince Ess
e. Skogheims Allright
u. Parlington Princess
87788=37
Klass 10M
1. Knytte´s Plopp
e. Östertorps Opus
u. Knytte´s Rödluvan
87698=38
2. Kronblads Figaro
e. Almnäs Hi-Fi
u. Kompis Boel
77788=38
Klass 1
1. Silvergårdens Jazz
e. Neptan
u. Oililly v.d. Janshoeve
88678=37
Klass 2
1. Silvergårdens Java
e. Neptan
u. Deceesha
88788=39 Ch föl
Klass 13
1. Olivehults Madcap
e. Waulkmill Mactavish
u. Bradstone Mique
88898=41
2. Kilskogens Gabbana
e. Stjernens Epus
u. Almnäs Gazette
88887=39
3. Waltzing Matilda
e. Borax v. Silbersee
u. Chamness Tammie
38
4. Miss Emma
e. Neptan
u. Erikslunds Garconne
78776=35
Klass 13 svart
1. Olivehults Gwyneth
e. Olivehults Ghost
u. Bradstone Sassah
99887=41 Ch sto
2. Sango´s Havanna
e. Almnäs Tromb
u. Therra v.h. Aeghterhuus
99787=40
3. Lövets Eclipse
e. Furunäs Porfyr
u. Humledals Exita
88888=40
4. Värstabackens Happy Jo
e. Thymo v.St. Nieuwemoed
u. Kryddgårdens Mandarin
88797=39
Duchezz e. Pavarotti u. Adena Struken
Dalsgårds Rosina e. Uron v.d. Römer u. Dalsgårds Britta Struken
Klass 13M
1. Let The Dream Begin
e. Kameleon v. Bangaerde
u. Almnäs Dream
109889=44 CH ministo BIS
2. I Choose U
e. Be There of Riverdance
u. 2nd Edition
99889=43 Res BIS
3. 2 Enjoy
e. Kameleon v. Bangaerde
u. I can´t belive it!
99778=40
4. Pettersbacka Platina
e. The Look of the Moment
u. Skäpperöds Selene
98788=40
5. Monsieur´s Quellie Lue
e. Hannibal vom Ellernbrook
u. Påninas Babydoll
88787=38
Klass 11
1. Björkens Dukat
e. Snobbe
u. Toyota av Friheten
99888=42 Ch hingst
2. Skärgårdens Roosevelt
e. Riccardo v.d. Langenhorst
u. Smevallens Indra
99888=42
3. Nightingales Prometheus
e. Almnäs Tromb
u. Whitney v.d. Garderenshof
99779=41
Kryddgårdens Koriander e. Ventum v.h. Ponystalletje u. Kryddgårdens Salvia Struken
Klass 11M
1. Top Of The Line
e. Workingclass Hero
u. Proud Design
99879=42
Klass 14A
1. Jozo
e. Jolly Roger of Marshwood
u. Winnie
98888=41 Bästa veteran
Klass 15
1. Vävsla Hedwig
e. Spex
u. Zieta v.d. Bosrand
88787=38
Let The Dream Begin, Champion Ministo och Best In Show, 109889=44 poäng.
Delad glädje är dubbel glädje :)
Top of The Line RS 737, Champion Minihingst 99879=42 poäng.
Delad glädje är dubbel glädje :)
Kilskogens Guess
99887=41
Kilskogens Graffiti RS 736
Champion Unghingst 98878=40