Resultat - Söderhamn 170715
Shetland Nord arrangerar utställning i Söderhamn 15 juli med Annika Strindgård som domare. Resultat och foton mottages gärna.
Klass 3
1. Högbergets Lord Gilbert
e. Almnäs Flis
u. Högbergets Lady Elina
2. Lindebys Vinyl
e. Lindebys Torsten L
u. Smedjenäs Velony
Klass 5
3. Bärgarn
e. Joytov v.st. Berknes
u. Maribelle
4. Bäckdalens Ikaroz
e. Dusol
u. Moa
5. More Roses Utrillo
e. Heros Tranegilde
u. Ursula Liebas
Klass 9
6. Kölnäs Unic
e. Wilfred v.d. Zandhoeve
u. Kölnäs Omega
Klass 10M
7. It´s Amazing MCW
e. Påninas Casanova
u. Hasselbos Ilma
8. Kameleon Chestnut
e. Kameleon v. Bangaerde
u. 2nd Edition
9. Not So Bad
e. Let´s try again
u. Olinda v. St. de Tianmaatsweg
Klass 7
10. Njötegårds Reidar
e. Robijn v.st. Polderzicht
u. Kålkulla Umbra
Klass 10
11. Callaway
e. Gläntans Morendo
u. Björkåsens Pira
12. Bäckdalens Castello
e. Componist v.d. Römer
u. Valente v. Gelre
13. Änglahöjdens Loke
e. Lindebys Torsten L
u. Lindebys Selma
14. Hamras Neo
e. Charley v.d. Provincialeweg
u. Hamras Electra
15. Stintans Ragnar
e. Kanteborgs Sprite
u. Doris Berg
16. Lindebys Viggo
e. Oldvicarage Rock Me Amadeus
u. Smedjenäs Velony
Klass 14B
17. Almnäs Max
e. Edmund v.d. Brouwerij
u. Almnäs Impala
18. Sham D
e. Damit
u. Shira
19. Bradstone Touch
e. Bradstone Navigator
u. Bradstone Sizzela
Klass 4M
20. Aceras rEva
e. Douwe v.´t Minihoefke
u. Almnäs Peach
Klass 6M
21. Mounsieur´s Dansa
e. Pinglewood George
u. Xindy v.d. Drosthoeve
22. The Wind Rises
e. I LEarned From The Best
u. Let The Dream Begin
Klass 8M
23. Copycat Cardio MCW
e. Påninas Casanova
u. Carbon Copy
24. Especially For You
e. I Learned From The Best
u. A dream come true
25. Hanneke v. Berja
e. Velvet v.d. Colorstable
u. Chanel v. Berja
Klass 11
26. Blåklockans Black Shadow
e. Zorry
u. Boccia
27. Skattens Crater
e. Skattens Crut
u. Björklundas Jasmine
28. Dalsgårds Othello
e. Robijn v.st. Polderzicht
u. Dalsgårds Glamour
29. Skärgårdens Roosevelt
e. Riccardo v.d. Langenhorst
u. Smevallens Indra
Klass 13M
30. Brunnera v.d. Buxushof
e. Rivaldo v. stal Brammelo
u. Robinia v.d. Buxushof
31. Dieske v.st. Salland
e. Olivier v Stal de Zevenhuisen
u. Romy v. St. Salland
32. Inca
e. Parlington Ike
u. Randy v. Nieuwaal
33. Little Lily
e. Påninas Casanova
u. Yessie v.d. Goudakkers
34. Hasselbos Odessa
e. Stjernens Mini-Baldur
u. Enya
35. Hasselbos Omnia
e. Stjernens Mini-Paschal
u. Birchwood Satin Slipper
36. Perfect Design
e. Desing T o Make a Difference
u. Nearly Perfect
Klass 12M
37. Brown Sugar
e. The Next Episode
u. Almnäs Honey
Klass 2M
38. Florsjös Vanilla Sugar
e. Påninas Casanova
u. Brown Sugar
Klass 8A
39. Upplundas Athena
e. Almnäs Tromb
u. Upplundas Fiona
40. Gullsmyras Bitterblue
e. Dalsgårds Othello
u. Änglahöjdens Joyce
41. Hummeltorps Izolde
e. Furunäs Bonzo
u. Emma
42. Lindebys Miss Berlinda
e. Furunäs Sahib
u. Lundabo Kismet
43. Upplundas Troja
e. Upplundas Arn
u. Oja
44. Zephira
e. Hamras Hurricane
u. Zanette v. Wadzicht
Klass 8B
45. Valcas Ace of Spades
e. Skovgaardens Camelot
u. Valente v. Gelre
46. Lindebys Aziba
e. Furunäs Sahib
u. Azalea
47. If You Love Me MCW
e. Påninas Casanova
u. Hasselbos Ilma
48. Jilla af Granbacka
e. Pique
u. Amaze of Eastland
49. Jippi af Granbacka
e. Pique
u. Jinna af Granbacka
50. Åsens Lilja
e. Robijn v.st. Polderzicht
u. Kölnäs Olly
51. Kölnäs Uforia
e. Almnäs Flis
u. Kölnäs Filippa
Klass 6
52. Finesse
e. Eimen v.h. Nijland
u. Esmeralda
53. Verdandi af Rrästmyren
e. Zorry
u. Dalsgårds Bellamie
54. Kölnäs Wilma
e. Wilfred v.d. Zandhoeve
u. Lupina
Klass 4
55. Sibbelins Zibell
e. Zorry
u. Almnäs L’oreál
Klass 1
56. Sagobokens Bombur
e. Käpplinge Solero
u. Ösbys Xena
57. Talk About Atreyu
e. Lindebys Torsten L
u. Smedjenäs Velony
Klass 2
58. Gullsmyras Azka
e. Nick v.d. Waardsedijk
u. Almnäs Amazon
59. Njötegårds Lady Sanza
e. Skattens Crater
u. Toppens Otella
Klass 12
60. Almnäs Amazon
e. Perigueux v. Isala
u. Almnäs Mocca
61. Toppens Otella
e. Lindebys Torsten L
u. Humledals Paudora
62. Smedjenäs Velony
e. Dusol
u. Smedjenäs Vitsippa
63. Ösbys Xena
e. Mikko af Nørvang
u. Lina
Klass 13
64. Azalea
e. Olympus
u. Afroditi
65. Bäckdalens Ebony
e. Stuart v.d. Zandkamp
u. Ginza
66. Erika
e. Hamras Hurricane
u. Furunäs Evita
67. Bäckdalens Garbo
e. Dusol
u. Valente v. Gelre
68. Jissa af Granbacka
e. Clibberswick Beacher
u. Jinna af Granbacka
69. Upplundas Lycka
e. Almnäs Tromb
u. Upplundas Fiona
70. Ekskogens Pandora
e. Furunäs Bonzo
u. Ekskogens Pikachú
71. Ekskogens Penny
e. Ekskogens Jinx
u. Ekskogens Pandora
72. Tosca v.st. Wainum Wisholt
e. Fortissimo v.d. Römer
u. Lola v.st. Wainum Wisholt
73. Skärgårdens Twiggy
e. Ytterhalls Kanon
u. Furunäs Gazette
Klass 15
74. Katinka
e. Gulle
u. Funny Girl
75. Ekskogens Kiara
e. Frastan v. Dekema
u. Östertorps Kamé
76. Knekthedens Patricia
e. Gläntans Morendo
u. Scarlett O´Hara
Klass 11M
77. Douwe v.´t Minihoefke
e. Perfect of Sportview
u. Ophelia v.´t Minihoefke
BIS Ekskogens Pandora 43 poäng
Res BIS Skärgårdens Roosevelt 99898=43
Skärgårdens Twiggy 3:a i klass 13 med 99888=42
Supergrattis till Ekskogen och Skärgården 🏆
Saknar utställningen i Malmköping/Malma hed när jag ser den här bilden. Shetland Öst 😉
Ja den var trevlig ☺