Resultat - Färgelanda 170917
Shetland Väst arrangerar utställning i Färgelanda 17 september med Torsten Jeppsson som domare. Resultat och foton mottages gärna.
Klass 4
1. Trolleby Nejlika
e. Wilfred v.d. Zandhoeve
u. Giljans Faith
Klass 4M
2. Trolleby Gullviva
e. Wilfred v.d. Zandhoeve
u. Kompis Vendela
3. Skenekulls Kajsa Kavat
e. Ugglebackens Kavat
u. Spektras Pyret
Klass 8
4. Cindy
e. Castor v. Bunswaard
u. Birka
5. Skogsliljans Elecra
e. Gilbert v.h. Iepenbos
u. Ekstrands Sunflower
6. Habanera af Jäboruder
e. Dorus v.d. Belschuur
u. AhmShera af Jäboruder
7. Sweetheart
e. Humledals Tie Domi
u. Humledals Hazzla
Klass 14B
8. Kanteborgs Elton J
e. Paulus
u. Kanteborgs Tia Maria
Klass 11M
9. Top Notch
e. Pure Poison
u. Fiefie v. Bright
Klass 14A
10. Furunäs Nelson
e. Hormesta Erik Viking
u. Furunäs Fergie
Klass 9
11. Humledals Dave Schultz
e. Humledals McRattan
u. Mandy v.d. Bloemhof
Klass 15
12. Adelinne
e. Kålkulla Unnric
u. Gläntans Antonia
13. Dancing Queen
e. Damm
u. Brunette
14. Dolly
e. Falcon
u. Zirola
15. Puzzel
e. Felix
u. Snorkfröken
16. Hansagårdens Rita
e. Östertorps Danne
u. Annelunds Annie
Klass 2
17. Nordstjärna
e. Bäckens Nordanwind
u. Mariedals Naomi
Klass 12
18. Gläntans Lavette
e. Gläntans Pelé
u. Bahia Feliz
19. Mariedals Naomi
e. Lyckebo Al Capone
u. Nancy v.St. Olyhof
Klass 10
28. Hönsetorps Ajax
e. Kompis Zetor
u. Kompis Vendela
29. Hagdala Elmer
e. Hagdala Wacker
u. Hagdala Estella
30. Kaprifolens Emir
e. Rosenhagas Electron
u. Kaprifolens Enya
31. Sollidens Gregoriuz
e. Uron v.d. Römer
u. Sollidens Chelzea
32. Mariedals Nortex
e. Furunäs Jotex
u. Nancy v.St. Olyhof
Klass 13A
33. Belle Amore
e. Black Boy af Jäboruder
u. Belle Epoque af Jäboruder
34. Belle Epoque af Jäboruder
e. Friso v. Heuvelshof
u. Naömie v.´t Vrij
35. Bonita v.d. Lindervelde
e. Nelantines v.d. Groote Woerd
u. Suzy v.d. Kupierij
36. Busan
e. Gnistans Surprise
u. Gnistans Rozzina
37. Desdemona af Jäboruder
e. Menno v.h. Aeghterhuus
u. Charme v.St. Olyhof
38. Fleurette af Jäboruder
e. George v.st. Olyhof
u. : Wild Rose v.d. Amstelhof
39. Goodlak af Jäboruder
e. Yalisco v. Welgelegen
u. Tupilak af Jäboruder
40. Dalsgårds Samantha
e. Uron v.d. Römer
u. Lobelia v. Geldersoord
Klass 13B
41. Calonya af Jäboruder
e. Octaaf v.d. Römer
u. Nalonya v. Spoorzicht
42. Finesse
e. Jozo
u. Hamras Fröken
43. Nowa
e. Gläntans Norton
u. Polgara
44. Rosenhagas Topsi
e. Rosenhagas Lyric
u. Rosenhagas Kiss
Tack för en som vanligt trevlig dag i shettisens tecken😃
Tack för en som vanligt trevlig dag i shettisens tecken😃