Resultat - Vinslöv 170930
Shetland Sydväst och Skåneruss arrangerar Kombi show i Vinslöv 30 september. Ronny Johnsson är domare. Resultat och foton mottages gärna.
Klass 1M
1. Hultas Chai
e. Stjernens Mini-Baldur
u. Hultas Cacao
Klass 2
2. Stellagårdens Lobelia
e. No fear v.d. Römer
u. Almnäs Dahlia
Klass 2M
3. Skogskantens Ellen
e. Top Notch
u. Wish of Duke Stable
4. Contessa
e. Stjernens Mini-Baldur
u. Charissa v.d. Pollen
Klass 4
5. Störtbäckens Afrodite
e. Almnäs Bajonett
u. Störtbäckens Tiffany
6. Stellagårdens Kimberley
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Kimberley v.d. Amstelhof
Klass 4M
7. Bakkegaard´s Josefine
e. Trewordergrange Rupert Bear
u. Bakkegaard´s Jo-Jo
Klass 5M
8. Super Star
e. Perfect of Sportview
u. Moviestar
Klass 6
9. Stellagårdens JelinaQueen
e. Elandro v.d. Veldhoeve
u. Erotic Queen v. Stal Wilcas
10. Paris
e. Kasper
u. Disa
Klass 6M
11. Melkers Basic Instinct
e. Almnäs Ivory
u. Basilika
Klass 8
12. Wonnagårdens Darling
e. Dalsgårds Lord Gold
u. Kimberley v.d. Amstelhof
13. Dalsgårds Unibelle
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Dalsgårds Penny Lane
Klass 8M
14. Störtbäckens Flisan
e. Harm v. Keizershof
u. Störtbäckens Nikita
15. Heaven v. Vennehoeve
e. Shandy v. Bromishet
u. Saskia v. Stal Rishoff
Klass 9
16. Åkaregårdens Oksitril
e. No fear v.d. Römer
u. Åkaregårdens Ipotoksina
Klass 9M
17. Åkaregårdens Oliver
e. Åkaregårdens Klaxon
u. Urelle v. Stal uit de Woest
Klass 10
18. Dalsgårds Sesam
e. Dalsgårds Disco
u. Okke v. Stepelo
19. Störtbäckens Zocker
e. Brandij v.d. Hoorn
u. Störtbäckens Sunshine
Klass 11
20. Dalsgårds Nomad
e. O´Regen v.d. Kleine Tip
u. Doreth v. Bitterschoten
21. Dalsgårds Playboy
e. Uron v.d. Römer
u. Tale of Shetlane
Klass 12
22. Almnäs Dahlia
e. Turbo Magic v. Kastanjehof
u. Almnäs Orkidee
Klass 12M
23. Hultas Cacao
e. Pajazzo di Leva
u. Sjögårds Tuss
24. Charissa v.d. Pollen
e. Gloriant v.d. Belschuur
u. Wartouska II v.d. Pollen
25. Wish of Duke Stable
e. Gold Star v.d. Beatrixlaan
u. Nola of Duke Stable
Klass 13
26. Allgunnens Gasa
e. Allgunnens Micko
u. Salebodas Gulli
27. Stings Greta
e. Perigueux v. Isala
u. Källbergets Ginette
28. Dalsgårds Regina
e. Dalsgårds Disco
u. Tale of Shetlane
29. Skäckagårdens Surprice
e. Dirk v.d. Achterdijk
u. Källbergets Ginette
30. Dalsgårds Tiara
e. No fear v.d. Römer
u. Dalsgårds Nouvelle
Klass 13M
31. Stjernens Mini-Afroditte
e. Stjernens Heros
u. Stjernens Alberte
Klass 14B
32. Almnäs Noak
e. Edmund v.d. Brouwerij
u. Prelude v. Spuitjesdom
Klass 15
33. Donna
e. Botvid
u. Daisy