2017-09-28 22:07 #0 av: Annette

Shetland Sydväst och Skåneruss arrangerar Kombi show i Vinslöv 30 september. Ronny Johnsson är domare. Resultat och foton mottages gärna.

Klass 1M

1. Hultas Chai
e. Stjernens Mini-Baldur
u. Hultas Cacao

Klass 2

2. Stellagårdens Lobelia
e. No fear v.d. Römer
u. Almnäs Dahlia

Klass 2M

3. Skogskantens Ellen
e. Top Notch
u. Wish of Duke Stable

4. Contessa
e. Stjernens Mini-Baldur
u. Charissa v.d. Pollen

Klass 4

5. Störtbäckens Afrodite
e. Almnäs Bajonett
u. Störtbäckens Tiffany

6. Stellagårdens Kimberley
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Kimberley v.d. Amstelhof

Klass 4M

7. Bakkegaard´s Josefine
e. Trewordergrange Rupert Bear
u. Bakkegaard´s Jo-Jo

Klass 5M

8. Super Star
e. Perfect of Sportview
u. Moviestar

Klass 6

9. Stellagårdens JelinaQueen
e. Elandro v.d. Veldhoeve
u. Erotic Queen v. Stal Wilcas

10. Paris
e. Kasper
u. Disa

Klass 6M

11. Melkers Basic Instinct
e. Almnäs Ivory
u. Basilika

Klass 8

12. Wonnagårdens Darling
e. Dalsgårds Lord Gold
u. Kimberley v.d. Amstelhof

13. Dalsgårds Unibelle
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Dalsgårds Penny Lane

Klass 8M

14. Störtbäckens Flisan
e. Harm v. Keizershof
u. Störtbäckens Nikita

15. Heaven v. Vennehoeve
e. Shandy v. Bromishet
u. Saskia v. Stal Rishoff

Klass 9

16. Åkaregårdens Oksitril
e. No fear v.d. Römer
u. Åkaregårdens Ipotoksina

Klass 9M

17. Åkaregårdens Oliver
e. Åkaregårdens Klaxon
u. Urelle v. Stal uit de Woest

Klass 10

18. Dalsgårds Sesam
e. Dalsgårds Disco
u. Okke v. Stepelo

19. Störtbäckens Zocker
e. Brandij v.d. Hoorn
u. Störtbäckens Sunshine

Klass 11

20. Dalsgårds Nomad
e. O´Regen v.d. Kleine Tip
u. Doreth v. Bitterschoten

21. Dalsgårds Playboy
e. Uron v.d. Römer
u. Tale of Shetlane

Klass 12

22. Almnäs Dahlia
e. Turbo Magic v. Kastanjehof
u. Almnäs Orkidee

Klass 12M

23. Hultas Cacao
e. Pajazzo di Leva
u. Sjögårds Tuss

24. Charissa v.d. Pollen
e. Gloriant v.d. Belschuur
u. Wartouska II v.d. Pollen

25. Wish of Duke Stable
e. Gold Star v.d. Beatrixlaan
u. Nola of Duke Stable

Klass 13

26. Allgunnens Gasa
e. Allgunnens Micko
u. Salebodas Gulli

27. Stings Greta
e. Perigueux v. Isala
u. Källbergets Ginette

28. Dalsgårds Regina
e. Dalsgårds Disco
u. Tale of Shetlane

29. Skäckagårdens Surprice
e. Dirk v.d. Achterdijk
u. Källbergets Ginette

30. Dalsgårds Tiara
e. No fear v.d. Römer
u. Dalsgårds Nouvelle

Klass 13M

31. Stjernens Mini-Afroditte
e. Stjernens Heros
u. Stjernens Alberte

Klass 14B

32. Almnäs Noak
e. Edmund v.d. Brouwerij
u. Prelude v. Spuitjesdom

Klass 15

33. Donna
e. Botvid
u. Daisy