2017-09-28 22:45 #0 av: Annette

Shetland Nord arrangerar utställning i Sikeå 30 september med Elisabeth Ljungstorp som domare. Resultat och foton mottages gärna.

Klass 1

1.
e. Lindebys Torsten L
u. Smedjenäs Velony

2.
e. Christian af Jäboruder
u. Charlene af Jäboruder

3. Brynimyrans Njord
e. Componist v.d. Römer
u. Beata-Kristin

Klass 2

4.
e. Stjernens Remy Martin
u. Midgårds Bambina

5. Brynimyrans Njorun
e. Componist v.d. Römer
u. Beatrice Auror

6.
e. Uron v.d. Römer
u. Dalsgårds Indra

Klass 2M

7. Brynimyrans Rind
e. Touch of Gold
u. Bäckdalens Beauty

Klass 12

8. Midgårds Bambina
e. Abildores Kenzo
u. Midgårds Ballerina

9. Beata-Kristin
e. Stuart v.d. Zandkamp
u. Beliss

10. Beatrice Auror
e. Stuart v.d. Zandkamp
u. Beliss

11. Charlene af Jäboruder
e. Jeffry v.d. Viersprong
u. Hickory v. Bunswaard

12. Dalsgårds Indra
e. Dalsgårds Disco
u. Gamba v. Spuitjesdom

13. Smedjenäs Velony
e. Dusol
u. Smedjenäs Vitsippa

Klass 15

14. Rossmons Ancilla
e. Dalton v.d. Voorstraat
u. Fänlids Fridolina

15. Beliss
e. Kanteborgs Sprite
u. Belle Blonde

16. Simone v. Maxet
e. Enterprise v.d. Veldhoeve
u. Giorchina v.d. Römer

Klass 3

17. San Francisco
e. Componist v.d. Römer
u. Simone v. Maxet

18. Lindebys Vinyl
e. Lindebys Torsten L
u. Smedjenäs Velony

19. Kallkällans Zäta
e. Robijn v.st. Polderzicht
u. Snorpans Lizzy

Klass 4

20. Gullsmyras Bästa
e. Dalsgårds Stand By
u. Gullsmyras Böna

21. Pollypuff
e. Lufsen
u. Allgunnens Cina

Klass 5

22. Bäckdalens Ikaroz
e. Dusol
u. Moa

57. Hero
e. Näsvallens Travolta
u. Näsvallens Floppa

Klass 5M

23. Åbrodahl´s Windmill
e. Vinkelbodas Ivar
u. Almnäs Octopus

Klass 6

24. Slättmarkens Bianca
e. Ängabogårds Nogger
u. Näsvallens Finess

25. Bäckdalens Iforia
e. Stuart v.d. Zandkamp
u. Lindebys Puma

26. Brynimyrans Maijliz
e. Componist v.d. Römer
u. Beatrice Auror

27. Slättmarkens Mynta
e. Robijn v.st. Polderzicht
u. Mika

28. Saima
e. Anders v. Bunswaard
u. Simone v. Maxet

Klass 7

29. Bäckdalens Hunter
e. Stuart v.d. Zandkamp
u. Bäckdalens Chantal

Klass 8

30. Lindebys Aziba
e. Furunäs Sahib
u. Azalea

Klass 8M

31. Honeysuckle af Jäboruder
e. Shandy v. Bromishet
u. Zenda v. Valkenblik

Klass 9M

32. Åbrodahl´s Pacific Rim
e. Skäpperöds Tarik
u. Southkeithney Blossom

Klass 10

33. Atlaz
e. Bonzo
u. Melker´s Modesty

34. Callaway
e. Gläntans Morendo
u. Björkåsens Pira

35. Bäckdalens Castello
e. Componist v.d. Römer
u. Valente v. Gelre

36. Fabian av Friheten
e. Huggarebo Liston
u. Fabina

37. Hamras Neo
e. Charley v.d. Provincialeweg
u. Hamras Electra

38. Rune
e. Rex
u. Relicia v. Carpe Diem

39. Lindebys Viggo
e. Oldvicarage Rock Me Amadeus
u. Smedjenäs Velony

Klass 11

40. Blåklockans Black Shadow
e. Zorry
u. Boccia

41. Skattens Crater
e. Skattens Crut
u. Björklundas Jasmine

42. Ängabogårds Nogger
e. Robijn v.st. Polderzicht
u. Dalsgårds Kamomill

43. Uron v.d. Römer
e. Balade v.d. Romer
u. Melodie v.d. Römer

Klass 11M

44. Seijsings Barium Boy
e. Påninas Casanova
u. Milimeter av Gindemo

45. Sandbackas Pontiac
e. Bommel v. Ens
u. Ofrade v.h. Houtdorp

Klass 13

46. Slättmarkens Ambra
e. Amit
u. Mika

47. Bäckdalens Amore
e. Componist v.d. Römer
u. Hester v.d. Rubbens Hoeve

48. Mästergårds Euphoria
e. Waulkmill Mactavish
u. Dalsgårds Karamell

49. Bäckdalens Garbo
e. Dusol
u. Valente v. Gelre

50. JR in Flames
e. JR Orlando
u. JR Iron Maiden

51. Nova Espri
e. Gläntans Domino
u. Rosalinda

52. Pamela
e. Smevallens Bonsai
u. Näsvallens Primula

Klass 13M

53. Perfect Design
e. Design To Make a Difference
u. Nearly Perfect

54. Snöflinga
e. Merkisayre Carcus
u. Saga af Jäboruder

Klass 14B

55. Sham D
e. Damit
u. Shira

Klass 15M

56. Katootje v.d. Beekhoeve
e. Alco v. Cornley
u. Olanda v. Ruitenbeek