Resultat - Vetlanda 171007
Shetland Sydost arrangerar utställning i Vetlanda 7 oktober. Alf Johansson är domare. Resultat och foton mottages gärna.
Klass 3
1. Baldemar
e. Volder Morte
u. Belara af Jäboruder
2. Rallgot
e. Kasper
u. Rimma
Klass 3M
3. Hasselbos Shamano
e. Pajazzo di Leva
u. Hasselbos Kastanya
Klass 4
4. Dalsgårde Xelina
e. Another Color v.d. Amstelhof
u. Dalsgårds Lou Lou
Klass 4M
5. Kiss me Kate af Jäboruder
e. Oldvicarage Rock Me Amadeus
u. Chislaine v. Valkenblik
Klass 5M
6. Super Star
e. Perfect of Sportview
u. Moviestar
7. Icco af Jäboruder
e. Viper af Jäboruder
u. Chicca Locca af Jäboruder
8. Melkers Jordskott
e. Almnäs Ivory
u. Melkers Jinn
Klass 6
9. Dalsgårds Valerie
e. Olivier v.d. Amstelhof
u. Yanniek v. Bunswaard
Klass 6M
10. Melkers Basic Instinct
e. Almnäs Ivory
u. Basilika
Klass 8
11. Apala
e. Zentor
u. Epala
12. Almnäs Ell-Ell
e. Turbo Magic v. Kastanjehof
u. Almnäs Jum-Jum
13. Björkens Ester e. Snobbe u. Toyota af Friheten Struken
14. Houkje v.d. Spoorlijn
e. Vanity v.d. Buxushof
u. Davita v. Stal van Aschberg
15. Kronblads Jewel
e. Almnäs Etapp
u. Äppelbo Juno
16. Nic Lullaby of Lady´s Holm
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Melodie v.d. Römer
17. Kålkulla Puzzla
e. Kålkulla Unnric
u. Princess
Klass 8M
18. Störtbäckens Flisan
e. Harm v. Keizershof
u. Störtbäckens Nikita
19. Heather af Jäboruder
e. Pinocchio af Jäboruder
u. Whilja af Jäboruder
20. Heaven v. Vennehoeve
e. Shandy v. Bromishet
u. Saskia v. Stal Rishoff
21. Kronblads Layesse
e. Kronblads Pommac
u. Kronblads LaFayette
22. Kronblads Princess Goldie
e. Skäpperöds Sebastian
u Parlington Princess
Klass 10M
23. Let´s Play The Game
e. Let´s try again
u. Touched By an Angel
Klass 11
24. Ferrari af Jäboruder
e. Olympia v. Geldersoord
u. Ragazza af Jäboruder
25. Mariedals Nexus
e. Dalsgårds Juventus
u. Mariedals Natasha
26. Störtbäckens Pion
e. Pavarotti
u. Störtbäckens Persika
27. Volder Morte
e. Emmeros David
u. Inka
Klass 11M
28. Top Of The World
e. Let´s try again
u. Dendy v.h. Groenenland
29. Golden Arrow
e. Touch of Gold
u. Proud Design
Klass 1
30. Hagdala Emery
e. Lysol
u. Hagdala Elinda
Klass 2
31. Hippotekets Rimini e. Dalsgårds Juventus u. Hippotekets Cassis Struken
32. Serenity af Sjölande. Volder Morte
u. Kryddgårdens Soja
33. Ängla
e. Emmeros David
u. Vanilj
Klass 2M
34. You Have It All
e. Bommel v. Ens
u. All You Can Wish
Klass 12
35. Hagdala Elinda
e. Smevallens Hijacker
u. Hagdala Estella
36. Kryddgårdens Soja
e. Äppelbo Findus
u. Kryddgårdens Salvia
Klass 12M
37. All You Can Wish
e. I Learned From The Best
u. A dream come true
38. Vanilj
e. Littlebignor Giovanni
u. Razmine
Klass 13 Svart
39. Flair af Jäboruder
e. Nocturne af Jäboruder
u. Hickory v. Bunswaard
40. Fleurette af Jäboruder
e. George v.st. Olyhof
u. Wild Rose v.d. Amstelhof
41. Gransjöns Krusidull
e. Rasmus
u. Kamelia
42. Hippotekets Lovis e. Almnäs Tromb u. Zandra Struken
43. Ekskogens Moira
e. Furunäs Bonzo
u. Xenia v. Bunswaard
44. Dalsgårds Operette
e. Uron v.d. Römer
u. Doreth v. Bitterschoten
Klass 13 Övriga
45. Achy Breaky Heart
e. Kameleon v. Bangaerde
u. Destiny´s Lady
46. Bella Cullen
e. Giovanni vom Silbersee
u. Lucienne v.d. Vlierd
47. Imperiets Jamillia
e. Hunledals Tie Domi
u. Imperiets Jaina Solo
48. Gransjöns Ruth
e. Emmeros Hamlet
u. Roxette
49. Xena
e. Karajan Di Leva
e. Razmine
Klass 13M
50. Almnäs April Love e. Almnäs Ivory u. Almnäs I Love You Struken
51. Emotion v. Dennehove
e. Vanity v. Buxushof
u. Silence v. Dennehoeve
52. Yogita v. Stal Haarsteeg
e. Lythwood Shamrock
u. Helena v.d. Rheehof
Klass 15
53. Hippotekets Cassis e. Smevallens Royal u. Kringlan Struken
Resultaten lades ut i webstamboken dagen efter utställningen. 🙂