2017-10-13 21:11 #0 av: Annette

Shetland Nord arrangerar utställning i Nordmaling 14 oktober. Morgan Johnsson är domare. Resultat och foton mottages gärna.

Klass 1M

1. Inigårdens Zick-Zack
e. Stjernens Mini-Angus
u. Hasselbos Lamaya

Klass 12M

2. Hasselbos Lamaya
e. Ugglebackens Kavat
u. Birchwood Satin Slipper

Klass 1

3.
e. Lindebys Torsten L
u. Smedjenäs Velony

4.
e. Componist v.d. Römer
u. Berta

5.
e. Robijn v.st. Polderzicht
u. Risegård´s Serena

6. Brynimyrans Njord
e. Componist v.d. Römer
u. Beata-Kristin

Klass 2

7.
e. Skattens Crater
u. Allgunnens Fantasi

8. Gullsmyras Merida
e. Sandbackas Grus
u. Änglahöjdens Joyce

9. Brynimyrans Njorun
e. Componist v.d. Römer
u. Beatrice Auror

Klass 12

10. Beata-Kristin
e. Stuart v.d. Zandkamp
u. Beliss

11. Beatrice Auror
e. Stuart v.d. Zandkamp
u. Beliss

12. Berta
e. Bonance v. Dorpzicht
u. Beliss

13. Allgunnens Fantasi
e. Allgunnens Micko
u. Trolla

14. Änglahöjdens Joyce
e. Riccardo v.d. Langenhorst
u. Hamras Japonica

15. Smedjenäs Velony
e. Dusol
u. Smedjenäs Vitsippa

Klass 15

16. Rossmons Ancilla
e. Dalton v.d. Voorstraat
u. Fänlids Fridolina

17. Hasselbos Caramell
e. Napoleon
u. Skogsgårdens Nadja

18. Risegård´s Serena
e. Edmund v.d. Brouwerij
u. Felicia

19. Simone v. Maxet
e. Enterprise v.d. Veldhoeve
u. Giorchina v.d. Römer

Klass 3

20. San Francisco
e. Componist v.d. Römer
u. Simone v. Maxet

21. Lindebys Vinyl
e. Lindebys Torsten L
u. Smedjenäs Velony

Klass 4

22. Gullsmyras Bästa
e. Dalsgårds Stand By
u. Gullsmyras Böna

23. Lindebys Vinjette
e. Furunäs Sahib
u. Furunäs Ginette

Klass 5

24. Hero
e. Näsvallens Travolta
u. Näsvallens Floppa

25. Bäckdalens Ikaroz
e. Dusol
u. Moa

Klass 6

26. Bäckdalens Iforia
e. Stuart v.d. Zandkamp
u. Lindebys Puma

27. Brynimyrans Maijliz
e. Componist v.d. Römer
u. Beatrice Auror

28. Saima
e. Anders v. Bunswaard
u. Simone v. Maxet

Klass 7

29. Gullsmyras Fräck
e. Furunäs Bonzo
u. Fantasy

Klass 8

30. Rossmons Kola
e. Ängabogårds Nogger
u. Furunäs Kokette

31. Litchi
e. Emmeros Hamlet
u. Neptuna

32. Lindebys Miss Berlinda
e. Furunäs Sahib
u. Lundabo Kismet

33. Zephira
e. Hamras Hurricane
u. Zanette v. Wadzicht

Klass 8M

34. Especially For You
e. I Learned From The Best
u. A dream come true

35. Honeysuckle af Jäboruder
e. Shandy v. Bromishet
u. Zenda v. Valkenblik

Klass 9

36. Blåklockans Eagle Spirit
e. Zorry
u. Dalsgårds Bellamie

Klass 9M

37. Seijsings Lovely Lithium
e. Påninas Casanova
u. Ofrade v.h. Houtdorp

Klass 10

38. Atlaz
e. Bonzo
u. Melker´s Modesty

39. Callaway
e. Gläntans Morendo
u. Björkåsens Pira

40. Smedens Ibra
e. Maxmer
u. Smedens Ambra

41. Midgårds Isildur
e. Abildores Kenzo
u. Almnäs Inka

42. Haganäs Martell
e. Furunäs Fernando
u. Morine Schueracker

62. Emmeros Japp
e. Emmeros Dumle
u. Emmeros Nicole

Klass 10M

43. Seijsings Brilliant Bronze
e. Påninas Casanova
u. Rinett

Klass 11

44. Blåklockans Black Shadow
e. Zorry
u. Boccia

45. Skattens Crater
e. Skattens Crut
u. Björklundas Jasmine

46. Ängabogårds Nogger
e. Robijn v.st. Polderzicht
u. Dalsgårds Kamomill

47. Dalsgårds Stand By
e. No fear v.d. Römer
u. Dalsgårds Estelle

48. Uron v.d. Römer
e. Balade v.d. Römer
u. Melodie v.d. Römer

Klass 11M

49. Sandbackas Pontiac
e. Bommel v. Ens
u. Ofrade v.h. Houtdorp

Klass 13A

50. JR In Flames
e. JR Orlando
u. JR Iron Maiden

51. Lindebys Kiss Me
e. Furunäs Sahib
u. Lundabo Kismet

52. Ekskogens Pandora
e. Furunäs Bonzo
u. Ekskogens Pikachú

53. Ekskogens Penny
e. Ekskogens Jinx
u. Ekskogens Pandora

Klass 13B

54. Slättmarkens Ambra
e. Amit
u. Mika

55. Ängabogårds Dilba
e. Damit
u. Rossmons Ancilla

56. Mästergårds Euphoria
e. Waulkmill Mactavish
u. Dalsgårds Karamell

57. Nova Espri
e. Gläntans Domino
u. Rosalinda

Klass 13M

58. Dilemma
e. Littlebignor Giovanni
u. Fairy Frolic

59. Perfect Design
e. Design To Make a Difference
u. Nearly Perfect

Klass 14B

60. Hasselbos Comet
e. Gläntans Jonglör
u. Carmencita

61. Sham D
e. Damit
u. Shira