Resultat - Knivberga 171028
Shetland Öst arrangerar sin sista utställning för året i Knivberga 28 oktober. Elisabeth Ljungstorp är domare. Resultat och foton mottages gärna.
Klass 3
1. Gullsmyras Spark of Hope
e. Another Color v.d. Amstelhof
u. Ødegaardens Silver Hope
Klass 3M
2. Pysen
e. Cwmgwaun Crem
u. Tunstas Sacha
Klass 4
3. Silvergårdens Ilya
e. Dieter v.d. Hoorn
u. Oililly v.d. Janshoeve
Klass 4M
4. Pettersbacka Vena
e. Another Gold Cross
u. Hot Smashing Lady
Klass 6M
5. Bobergs Minna
e. Shakiras Sune
u. The Rose
Klass 7
6. Nightingales Taylormade
e. Nightingales Black Ace
u. Almnäs Viol
Klass 8
7. Runas Idun
e. Pique
u. Älvåsens Afrodite
8. Kronblads Jewel
e. Almnäs Etapp
u. Äppelbo Juno
9. Kölnäs Uforia
e. Almnäs Flis
u. Kölnäs Filippa
10. Redivivas Dressed for Success
e. Ventum v.h. Ponystalletje
u. Gracia v.d. Uitweg
Klass 8M
11. Kronblads Layesse
e. Kronblads Pommac
u. Kronblads LaFayette
12. Holiday af Jäboruder
e. Pinocchio af Jäboruder
u. Belinda v. Dulverzicht
13. Vildängens Dazzles Like Diamonds
e. Leandro v.St. Brammelo
u. Dixie Chick
Klass 9
14. Ljungbackens Angus
e. Devin
u. Quinn
15. Kilskogens Paragraf
e. Almnäs Etapp
u. Beatrix v. Bunswaard
16. Sollidens Ikaroz
e. Sollidens Explorer
u. Furunäs Henriette
17. Gullsmyras Aroz
e. Furunäs Bonzo
u. Almnäs Amazon
Klass 1
18. Silvergårdens Dröm
e. Capone-Fire
u. Oililly v.d. Janshoeve
Klass 10M
19. Let´s Play The Game
e. Let´s try again
u. Touched By an Angel
Klass 11M
20. Top Of The World
e. Let´s try again
u. Dendy v.h. Groenenland
21. Top Of The Line
e. Workingclass Hero
u. Proud Design
Klass 1
22. PI´s Justin
e. Jozo
u. Dilba
Klass 1M
23. Bobergs Nix
e. Skäpperöds Rex
u. Champ d’Elyssee v. Stal Brammelo
Klass 2
24. Lyric´s Wild is the Wind
e. Upplundas Columbus
u. Carisma
25. PI´s Pandora
e. Jozo
u. PI´sv Aqua
Klass 2M
26. Lönnshults You Have It All
e. Bommel v. Ens
u. All You Can Wish
27. Bobergs Norine
e. Skäpperöds Rex
u. Lindsay v,d. Dennenhoeve
Klass 12
28. PI´s Aqua
e. Kärlingehults Orkan
u. PI´s Gwen
29. Carisma
e. Dusol
u. My Wish Come True
Klass 12M
30. All You Can Wish
e. I Learned From The Best
u. A dream come true
31. Champ d’Elyssee v. Stal Brammelo
e. Winsomeboy v.d. Rising Sun Stable
u. Scarlet v. Stal Brammelo
Klass 13
32. Achy Breaky Heart
e. Kamelein v. Bangaerde
u. Destiny´s Lady
33. Kryddgårdens Basilika
e. Thyno v.St. Nieuwemoed
u. Kryddgårdens Salvia
34. Gwendolyn af Jäboruder
e. Black Boy af Jäboruder
u. Shakra af Jäboruder
35. Kryddgårdens Mandarin
e. Jolly Roger of Marshwood
u. Moncheri
36. Redivivas Miloin
e. Gläntans Morendo
u. Gracia v.d. Uitweg
37. Goya af Jäboruder
e. Black Boy af Jäboruder
u. Miranda v.d. Tolberg
38. Kittie
e. Nightingales Black Ace
u. Almnäs Macarena
Klass 13M
39. Dieke v.d. Wijzend
e. Willow v.d. Wijzend
u. Lotje v.d. Wijzend
40. Gucci of Northstar
e. Unst of Brindister
u. Parlington Glitter
41. Finishing Touch v.d. Colorstable
e. Tampico Dynamic v.d. Colorstable
u. Artistic Touch v.d. Colorstable
42. Pettersbacka Platina
e. The Look of the Moment
u. Skäpperöds Selene
43. Little Miss Attitude
e. Kameleon v. Bangaerde
u. Olinda v. St. de Tianmaatsweg
44. Ginger v.h. Duurschenbosch
e. Sander v.d. Hoefslag
u. Lindsay v.d. Dennenhoeve
45. Bobergs Hwita
e. Pajazzo di Leva
u. Kärlingehults Dolly
Klass 14A
46. Kanteborgs Winston
e. Paulus
u. Willeke v.d. Kemp
47. Dalsgårds Disco
e. Almnäs Origo
u. Eketorps Isolde
48. Broängens Fire
e. Botvid
u. Regnbågens Flamma Stolt
Klass 14BM
49. Ehros 1
e. Gamlingay Midas
u. Anni
Klass 15
50. Blenda
e. Furunä Fernando
u. Busfrö
51. Dilba
e. Näsets Curry
u. Annelunds Doralba
52. Lindebys Puma
e. Kanteborgs Sprite
u. Edwina Cream Cookie
Klass 15M
53. Lindsay v.d. Dennenhoeve
e. Adam v. Spuitjesdom
u. Plumtree Penelope
54. Kärlingehults Dolly
e. Alfons
u. Ballerina
Champion Ungsto och BIS 3 Kölnäs Uforia 99798-42 poäng
BIS Ginger v.h. Duurschenbosch 99889=43
Res BIS Redivivas Miloin 99898=43
Grattis 🙂
Tack för snabba resultat i webstamboken🌺