Skriv ett nytt inlägg! Aktuellt just nu (6) Senaste inläggen

01 - Allmänt 02 - Avel 03 - Utställning 04 - Premiering 05 - Godkända hingstar 06 - Föl 07 - Fölboxen 08 - Betäckningar & fölningar 09 - Stammar & blodslinjer 10 - Färger 11 - Skötsel & hästhållning 12 - Foder & utfodring 13 - Bruks 14 - Utrustning 15 - Sjukdomar & skador 16 - Hästpass 17 - God morgon! 18 - Propositioner 19 - Om sajten 20 - Föreningsfrågor SSS 21 - Föreningsfrågor Övriga 22 - Reglementen & lagar 23 - Säljes 24 - Köpes 25 - Bete & stallplatser 26 - Efterlysningar 27 - Föllistor 28 - Stuterier 29 - Icke hästrelaterat 30 - Grattis 31 - Fölnamn 32 - ESG 2006 33 - ESG 2008 34 - Minneslunden 35 - Shetland4Fun 36 - MMS och SMS
Utställningsresultat 2017

Resultat - Knivberga 171028

2017-10-28 07:45 #0 av: Annette

Shetland Öst arrangerar sin sista utställning för året i Knivberga 28 oktober. Elisabeth Ljungstorp är domare. Resultat och foton mottages gärna.

Klass 3

1. Gullsmyras Spark of Hope
e. Another Color v.d. Amstelhof
u. Ødegaardens Silver Hope

Klass 3M

2. Pysen
e. Cwmgwaun Crem
u. Tunstas Sacha

Klass 4

3. Silvergårdens Ilya
e. Dieter v.d. Hoorn
u. Oililly v.d. Janshoeve

Klass 4M

4. Pettersbacka Vena
e. Another Gold Cross
u. Hot Smashing Lady

Klass 6M

5. Bobergs Minna
e. Shakiras Sune
u. The Rose

Klass 7

6. Nightingales Taylormade
e. Nightingales Black Ace
u. Almnäs Viol

Klass 8

7. Runas Idun
e. Pique
u. Älvåsens Afrodite

8. Kronblads Jewel
e. Almnäs Etapp
u. Äppelbo Juno

9. Kölnäs Uforia
e. Almnäs Flis
u. Kölnäs Filippa

10. Redivivas Dressed for Success
e. Ventum v.h. Ponystalletje
u. Gracia v.d. Uitweg

Klass 8M

11. Kronblads Layesse
e. Kronblads Pommac
u. Kronblads LaFayette

12. Holiday af Jäboruder
e. Pinocchio af Jäboruder
u. Belinda v. Dulverzicht

13. Vildängens Dazzles Like Diamonds
e. Leandro v.St. Brammelo
u. Dixie Chick

Klass 9

14. Ljungbackens Angus
e. Devin
u. Quinn

15. Kilskogens Paragraf
e. Almnäs Etapp
u. Beatrix v. Bunswaard

16. Sollidens Ikaroz
e. Sollidens Explorer
u. Furunäs Henriette

17. Gullsmyras Aroz
e. Furunäs Bonzo
u. Almnäs Amazon

Klass 1

18. Silvergårdens Dröm
e. Capone-Fire
u. Oililly v.d. Janshoeve

Klass 10M

19.  Let´s Play The Game
e. Let´s try again
u. Touched By an Angel

Klass 11M

20. Top Of The World
e. Let´s try again
u. Dendy v.h. Groenenland

21. Top Of The Line
e. Workingclass Hero
u. Proud Design

Klass 1

22. PI´s Justin
e. Jozo
u. Dilba

Klass 1M

23. Bobergs Nix
e. Skäpperöds Rex
u. Champ d’Elyssee v. Stal Brammelo

Klass 2

24. Lyric´s Wild is the Wind
e. Upplundas Columbus
u. Carisma

25. PI´s Pandora
e. Jozo
u. PI´sv Aqua

Klass 2M

26. Lönnshults You Have It All
e. Bommel v. Ens
u. All You Can Wish

27. Bobergs Norine
e. Skäpperöds Rex
u. Lindsay v,d. Dennenhoeve

Klass 12

28. PI´s Aqua
e. Kärlingehults Orkan
u. PI´s Gwen

29. Carisma
e. Dusol
u. My Wish Come True

Klass 12M

30. All You Can Wish
e. I Learned From The Best
u. A dream come true

31. Champ d’Elyssee v. Stal Brammelo
e. Winsomeboy v.d. Rising Sun Stable
u. Scarlet v. Stal Brammelo

Klass 13

32. Achy Breaky Heart
e. Kamelein v. Bangaerde
u. Destiny´s Lady

33. Kryddgårdens Basilika
e. Thyno v.St. Nieuwemoed
u. Kryddgårdens Salvia

34. Gwendolyn af Jäboruder
e. Black Boy af Jäboruder
u. Shakra af Jäboruder

35. Kryddgårdens Mandarin
e. Jolly Roger of Marshwood
u. Moncheri

36. Redivivas Miloin
e. Gläntans Morendo
u. Gracia v.d. Uitweg

37. Goya af Jäboruder
e. Black Boy af Jäboruder
u. Miranda v.d. Tolberg

38. Kittie
e. Nightingales Black Ace
u. Almnäs Macarena

Klass 13M

39. Dieke v.d. Wijzend
e. Willow v.d. Wijzend
u. Lotje v.d. Wijzend

40. Gucci of Northstar
e. Unst of Brindister
u. Parlington Glitter

41. Finishing Touch v.d. Colorstable
e. Tampico Dynamic v.d. Colorstable
u. Artistic Touch v.d. Colorstable

42. Pettersbacka Platina
e. The Look of the Moment
u. Skäpperöds Selene

43. Little Miss Attitude
e. Kameleon v. Bangaerde
u. Olinda v. St. de Tianmaatsweg

44. Ginger v.h. Duurschenbosch
e. Sander v.d. Hoefslag
u. Lindsay v.d. Dennenhoeve

45. Bobergs Hwita
e. Pajazzo di Leva
u. Kärlingehults Dolly

Klass 14A

46. Kanteborgs Winston
e. Paulus
u. Willeke v.d. Kemp

47. Dalsgårds Disco
e. Almnäs Origo
u. Eketorps Isolde

48. Broängens Fire
e. Botvid
u. Regnbågens Flamma Stolt

Klass 14BM

49. Ehros 1
e. Gamlingay Midas
u. Anni

Klass 15

50. Blenda
e. Furunä Fernando
u. Busfrö

51. Dilba
e. Näsets Curry
u. Annelunds Doralba

52. Lindebys Puma
e. Kanteborgs Sprite
u. Edwina Cream Cookie

Klass 15M

53. Lindsay v.d. Dennenhoeve
e. Adam v. Spuitjesdom
u. Plumtree Penelope

54. Kärlingehults Dolly
e. Alfons
u. Ballerina

 


Anmäl
2017-10-28 19:18 #1 av: Johanna-Granberg

Champion Ungsto och BIS 3 Kölnäs Uforia 99798-42 poäng

Anmäl
2017-10-28 21:36 #2 av: Annette

BIS Ginger v.h. Duurschenbosch 99889=43

Res BIS Redivivas Miloin 99898=43

Grattis Glad


Anmäl
2017-10-28 21:39 #3 av: Annette

Tack för snabba resultat i webstamboken Blomma


Anmäl

Bli medlem på iFokus

För att kunna delta i diskussionen måste du bli medlem på iFokus. Det går snabbt, enkelt, och kostar ingenting. Medlemskapet ger dig tillgång till över 300 sajter.