2017-10-28 22:11 #0 av: Annette

Shetland Väst arrangerar sin sista utställning för året i Frillesås 29 oktober. Inga-Lill Hoveklint-Hyttring är domare. Resultat och foton mottages gärna.

Klass 3

1. Hagdala Eadwyn
e. Hagdala Wacker
u. Hagdala Elinda

2. Hagdala Ellis
e. Hagdala Wacker
u. Hagdala Estella

Klass 4

3. Chorus Girl of Lady´s Holm
e. No fear v.d. Römer
u. Showgirl v.d. Amstelhof

4. Lillagärdets Luna
e. Gilbert v.h. Iepenbos
u. Nalonya v. Spoorzicht

Klass 8

5. Blossbo´s Maj
e. Gläntans Pelé
u. Bluemull Nikka Vord

Klass 9

6. Humledals Dave Schultz
e. Humledals McRattan
u. Mandy v.d. Bloemhof

7. Dalsgårds United Power
e. Perigueux v. Isala
u. Ayesha v.d. Amstelhof

Klass 11

8. Black Boy af Jäboruder
e. Timothy af Jäboruder
u. Gwendolyn LMN

Klass 14B

9. Almnäs Noak
e. Edmund v.d. Brouwerij
uPrelude v. Spuitjesdom

Klass 14BM

10. Skäpperöds Arnim
e. Skäpperöds Rex
u. Skäpperöds Helena

Klass 5

11. Galax
e. Poker Face
u. Kyllemos Stella

Klass 5M

12. Super Star
e. Perfect of Sportview
u. Moviestar

Klass 6

13. Gläntans Cinta
e. Bäckens Monsun
u. Gläntans Lavette

14. Bårarps Grace
e. Dalsgårds Juventus
u. Dalsgårds Konvalj

15. Getskärs Ida
e. Bäckens Monsun
u. Clibberswick Keely

16. Ishmira af Jäboruder
e. Menno v.h. Aeghterhuus
u. Wichita af Jäboruder

17. Jacinta af Jäboruder
e. Laddyll Buccaneer
u. Dulcita af Jäboruder

Klass 6M

18. Melkers Elvira Madigan
e. Almnäs Ivory
u. Hesseldals Emma Lee

Klass 7

19. Dalsgårds Umberto
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Dalsgårds Malva

Klass 7M

20. Melkers Bon Jovi
e. Ugglebackens Kavat
u. Basilika

Klass 10

21. Sollidens Gregoriuz
e. Uron v.d. Römer
u. Sollidens Chelzea

Klass 1

22. Strandlyckans Roach
e. Nocturne af Jäboruder
u. Lorence v.st. Emstwood

Klass 1M

23. Esereds Edgar
e. Melkers Extra-Terrestrial
u. Rotenäs Antonia

24. Esereds Elton
e. Ugglebackens Kavat
u. Melkers Janis Joplin

Klass 2M

25. Lowisa
e. Son of Gold
u. Wild Star

26. Willimey
e. Poker Face
u. Witch

Klass 12M

27. Rotenäs Antonia
e. Linus
u. Drängstugans Amorina

28. Melkers Janis Joplin
e. Birchwood Mandarin
u. Melkers Jinn

29. Wild Star
e. Northern Light´s Pole Star
u. Rexons Melasta

30. Witch
e. Northern Light´s Pole Star
u. Rexons Kerrera

Klass 13

31. Bonita v.d. Lindervelde
e. Nelantines v.d. Groote Woerd
u. Suzy v.d. Kupierij

32. Giljans Chaya Rose
e. Junibackens Rembrandt
u. Primrose v.st. Olyhof

33. Wonnagårdens Country Girl
e. Dalsgårds Disco
u. Dalsgårds Lilli Ann

34. Goya af Jäboruder
e. Black Boy af Jäboruder
u. Miranda v.d. Tolberg

35. Gwendolyn af Jäboruder
e. Black Boy af Jäboruder
u. Shakra af Jäboruder

36. Nic Symphonie of Lady´s Holm
e. Almnäs Mahogny
u. Melodie v.d. Römer

37. Dalsgårds Nouvelle
e. Robijn v.st. Polderzicht
u. Dalsgårds Estelle

38. Dalsgårds Odette
e. Almnäs Mahogny
u. Xtra Donna v.d. Amstelhof

39. Kaprifolens Pepita
e. Devin
u. Gläntans Polette

40. Dalsgårds Samantha
e. Uron v.d. Römer
u. Lobelia v. Geldersoord

41. Veerle v.d. Bloemhof
e. Kristof v.d. Bolster
u. No Noire v.d. Amstelhof

42. Vivacia QL
e. Almnäs Etapp
u. Belize

Klass 13M

43. Strawberry
e. Ward of Berry
u. Kämpelandets Dalia

Klass 15

44. Dalsgårds Golden Girl
e. Django v.d. Romer
u. Doreth v. Bitterschoten

45. Jolinde v.d. Heuvelshof
e. Asterix v. Dorpzicht
u. Zilvester v.St. Geerhof