Utställningsresultat 2017

Resultat - Sölvesborg 171104

2017-11-03 21:01 #0 av: Annette

Shetland Syd arrangerar utställning i Sölvesborg den 4 november med Maria Jansson som domare. Resultat och foton mottages gärna.

Klass 4

1. Ladys Karamell
e. Toy
u. Lady In Red

2. Stellagårdens Kola
e. No fear v.d. Römer
u. Almnäs Tarantella

Klass 4M

3. Shady Acres Arenduill
e. Cornelius McVerdi
u. Arwen v. Portma Zathe

4. Almnäs Gorgeous Miss
e. Perfect of Sportview
u. Almnäs Miss World

5. Bakkegaards Josefine
e. Trewordergrange Rupert Bear
u. Bakkegaards Jo-Jo

6. Hasselbos Sanaya
e. Lucky Win v. Wegdam
u. Hasselbos Nejenka

7. Sandbackas Vigdis in a Roap
e. Shetlandsgaards Jackpot
u. Skäpperöds Penelope

Klass 5M

8. Super Star
e. Perfect of Sportview
u. Moviestar

Klass 6

9. Danstorps Havanna
e. Pompe
u. Danstorps Safira

10. Danstorps Hilda
e. Yaght v.d. Belschuur
u. Danstorps Amber

11. Stellagårdens Jelina Queen
e. Elandro v.d. Veldhoeve
u. Erotic Queen v. Stal Wilcas

12. Jubjube v.d. Brouwerij
e. Dutchman v.d. Brouwerij
u. Blossom v.d.Brouwerij

13. Sandbackas Moonracer
e. Skäpperds Augustus
u. Sandbackas Moonwalk

Klass 6M

14. Kongas Augusta
e. Skäppeöds Augustus
u. Majken

15. Melkers Basic Instinct
e. Almnäs Ivory
u. Basilika

16. Hultas Lavendel
e. Littlebignor Giovanni
u. Kanel

17. Hasselbos Rosheiya
e. Stjernens Mini-Baldur
u. Hasselbos Limozella

Klass 7M

18. Sandbackas Herakles
e. Sandbackas Thriller
u. Helvetia v.St. Brammelo

Klass 8

19. Harriet v.d. Brouwerij
e. Bergerac v. Gelre
u. Pebble v.d. Bloemhof

20. Havsrosens I am Special
e. Älvåsens Viking
u. Slättens Via

21. Svala
e. Ventum v.h. Ponystalletje
u. Kryddgårdens Soja

22. Dalsgårds Unibelle
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Dalsgårds Penny Lane

Klass 8M

23. Heaven v. Vennehoeve
e. Shandy v. Bromishet
u. Saskia v. Stal Rishoff

Klass 9

24. Åkaregårdens Oksitril
e. No fear v.d. Römer
u. Åkaregårdens Ipotoksina

Klass 9M

25. Spektras Gizmo
e. Harm v. Keizershof
u. Almdalas Gardenia

Klass 10

26. Hagdala Elmer
e. Hagdala Wacker
u. Hagdala Estella

Klass 11

27. Alex v.d. Pony Hoeve
e. Gresini v.d. Veldhoeve
u. Vivianne v.d. Pony Hoeve

Klass 11M

28. Åkaregårdens Klaxon
e. Kameleon v. Bangaerde
u. More Than a Feeling

Klass 13A

29. Stings Greta
e. Perigueux v. Isala
u. Källbergets Ginette

30. Ekskogens Moira
e. Furunäs Bonzo
u. Xenia v. Bunswaard

31. Nic Charisma of Lady´s Holm
e. Uron v.d. Römer
u. Dalsgårds Glamour

32. Dalsgårds Omega
e. O´Regen v.d. Kleine Tip
u. Melodie v.d. Römer

33. Dalsgårds Regina
e. Dalsgårds Disco
u. Tale of Shetlane

34. Dalsgårds Tiara
e. No fear v.d. Römer
u. Dalsgårds Nouvelle

Klass 13B

35.  Allgunnens Gasa
e. Allgunnens Micko
u. Salebodas Gulli

36. Imperiets Jamillia
e. Humledals Tie Domi
u. Imperiets Jaina Solo

37. Störtbäckens Lillith
e. Brandij v.d. Hoorn
u. Lurifaxi

38. Roshems Mylady
e. Dalsgårds Disco
u. Roshems Brocélinde

39. Trolldungens Penny
e. Giovanni vom Silbersee
u. Trolldungens Petronella

40. Störtbäckens Pyrola
e. James Herriot
u. Störtbäckens Piglet

41. Xena
e. Karajan Di Leva
u. Razmine

Klass 13M

42. Bakkegaard´s Jo-Jo
e. Kerswell Sorcerer
u. Surprise III v.d. Uilecotenweg

Klass 14B

43. Morello
e. Plutus v. Dorpzicht
u. Lyckans Lorelei

44. Almnäs Noak
e. Edmund v.d. Brouwerij
u. Prelude v. Spuitjesdom

Klass 15

45. Donna
e. Borvid
u. Daisy

46. Hi-Fi v. Bunswaard
e. Lord Gloom v. Vliek
u. Justify of Marshwood

47. Slättens Madicken
e. Slättens Madgic II
u. Slättens Ida

48. Skäpperöds Sirius
e. Roy v. Bunswaard
u. Skäpperöds Kassiopeja

Klass 1

63. Akirws Dio
e. Center
u. Furunäs Kolora

64. Azlan
e. Karajan Di Leva
u. Tösen

65. Bolero af Sjöland
e. Volder Morte
u. Belara af Jäboruder

66. Ixus
e. Skäpperöds Drusus
u. Bernadetje v.´t Zesspan

66. Stellagårdens Lollipop
e. No fear v.d. Römer
u. Almnäs Tarantella

67. Sandbackas Topaz
e. Sandbackas Grus
u. Sandbackas Gloria

Klass 1M

68. Shady Acres Zephyr
e. Balou v. Klein Engelland
u. Zilver Sun v.d Njkamphoeve

69. Spektras Poseidon
e. Neptune of Brygarth
u. Spektras Paradis

Klass 2

70. Aprilia
e. Sandbackas Gary Cooper
u. Skäpperöds Sirius

71. Kongas Aprils Fool
e. Stjernens Gambler
u. Moseagers Dolores

72. Almnäs Havanna
e. Gladiator
u. Almnäs Cha-Cha

73. Gedsagergårds Lobelia
e. Silbersee´s Luxus
u. Blossom v.d. Brouwerij

74. Stellagårdens Lydia
e. Skerry v. Geldersoord
u. Edsilia v. Veldzicht

75. Älectra
e. Karajan Di Leva
u. Kastanjegårdens O´boy

Klass 2M

76. Contessa
e. Stjernens Mini-Baldur
u. Charissa v.d. Pollen

Klass 12A

77. Almnäs Cha-Cha
e. Perigueux v. Isala
u. Almnäs Jum-Jum

78. Belara af Jäboruder
e. Midas v. Bunswaard
u. Tancrest af Jäboruder

79. Blossom v.d Brouwerij
e. Rossi v.d. Veldhoeve
u. Afrodette v.d Breouwerij

80. Edsilia v. Veldzicht
e. Stefan v. Aruba
u. Olivia v. Spoorzicht

81. Sandbackas Gloria
e. Dusol
u. Gaike v. Stepelo

82. Almnäs Tarantella
e. Perigueux v. Isala
u. Almnäs Madonna

Klass 12B

83. Bernadetje v.´t Zesspan
e. Kerswell Cloud
u. Pebble v. Stal Polderzicht

84. Moseagers Dolores
e. Kristof v.d. Bolster
u. Skovlundens Dominique

85. Kastanjegårdens O´boy
e. Pepsi
u. Kastanjegårdens Tanja

86. Tösen
e. Brandij v.d. Hoorn
u. Lira

Klass 12M

87. Charissa v.d. Pollen
e. Gloriant v.d. Belschuur
u. Wartouska II v.d. Pollen

88. Charmeuse of Duke Stable
e. The One and Only of Duke Stable
u. Vanessa of Duke Stable

89. Spektras Paradis
e. Harm v. Keizershof
u. Twyford Pixie

90. Zilver Sun v.d Nijkanphoeve
e. Larros v. Stal de Noorderkempen
u. Naidy v.d Oostterslag


Anmäl
2017-11-05 07:17 #1 av: Annette

BIS Åkaregårdens Oksitril 109888=43 

Res BIS Almnäs Cha-Cha

Grattis Glad


Anmäl

Bli medlem på iFokus

För att kunna delta i diskussionen måste du bli medlem på iFokus. Det går snabbt, enkelt, och kostar ingenting. Medlemskapet ger dig tillgång till över 300 sajter.