Resultat - Skogslotten 180217
Shetland Öst är först ut bland SSS lokalföreningar med att arrangera utställning 2018. Den hålls på Skogslotten med Viveka Karlestrand som domare. Resultat och foton mottages gärna.
Klass 4
1. Silvergårdens Java
e. Neptan
u. Deceesha
Klass 4M
2. Silvergårdens Jilly
e. Design To Make a Difference
u. Silvergårdens Cela
Klass 5M
3. Pysen
e. Cwmgwaun Crem
u. Tunstas Sacha
Klass 6
4. Zetterbloms Stjärna
e. Riccardo v.d. Langenhorst
u. Bluemull Shona
Klass 8
5. Gullsmyras Aria
e. Dalsgårds Othello
u. Almnäs Amazon
6. Gullsmyras Flörta
e. Dalsgårds Othello
u. Fantasy
7. Gullsmyras Ztorma
e. Kees v. Reijensbroeck
u. Zoë v. Stal Break of Dawn
8. Jiggle af Jäboruder
e. Silbersee´s Luxus
u. Dewdrop v.d. Brouwerij
9. PI´s September
e. Fireball v.St. Polderzicht
u. Kompis Alva
10. Kronblads Black Tulip
e. Almnäs Etapp
u. Hamras Blozzom
11. Silvergårdens Havanna
e. Neptan
u. Deceesha
Klass 8M
12. Spektras Zandy
e. Shakiras Sune
u. Zweetheart af Jäboruder
13. Kronblads Maya Pot
e. Kronblads Impulse
u. Birchwood Honey Pot
14. Bobergs Lilly
e. Skäpperöds Rex
u. Kärlingehults Dolly
15. Julia af Jäboruder
e. Pinocchio af Jäboruder
u. Southfieldgate Juliett
16. Jive af Jäboruder
e. Kerswell Raven
u. Billie Jean af Jäboruder
Klass 9
17. Olivehults Sand
e. Pique
u. Bradstone Sassah
Klass 9M
18. Bobergs Limerick
e. Skäpperöds Rex
u. The Rose
19. Jacco v.´t Haveld
e. Beloki v. Stal Brammelo
u. Champ d´Elyssee v. Stal Brammelo
Klass 10
20. Mencenzo
e. Menno v.h. Aeghterhuus
u. Wincenza af Jäboruder
21. Nightingales Last Boy Scout
e. Timothy v.St. Geerhof
u. Whitney v.d. Garderenshof
22. Kronblads Prince Ess
e. Skogheims Allright
u. Parlington Princess
Klass 10M
23. Kronblads Figaro
e. Almnäs Hi-Fi
u. Kompis Boel
Klass 13
24. JR Iron Maiden
e. Almnäs Etapp
u. Ytterhalls Irina
25. Upplundas Lycka
e. Almnäs Tromb
u. Upplundas Fiona
26. Upplundas Olivia
e. Kyllemos Oliver
u. Kyllemos Nadja
27. Chique af Jäboruder
e. Mikko af Nørvang
u. Wild Monroe of Shetlane
Klass 13M
28. Ginger v.h. Duurschenbosch
e. Sander v.d. Hoefslag
u. Lindsay v.d. Dennenhoeve
29. Bobergs Kitty
e. Skäpperöds Rex
u. Lyngholm´s Ricka
Klass 15M
30. Kärlingehults Dolly
e. Alfons
u. Ballerina
Klass 11
31. Dalsgårds Magnum
e. Almnäs Origo
u. Doreth v. Bitterschoten
32. Upplundas Arn
e. Kyllemos Oliver
u. Filone
Klass 11M
33. Abeltje v.d. Hoeven Allee
e. Sander v.d. Hoefslag
u. Roza v.d. Hoeven Allee
34. Spike
e. Parlington Ike
u. Saga
35. Top Of The World
e. Let´s try again
u. Dendy v.h. Groenenland
36. Top Of The Line
e. Workingclass Hero
u. Proud Design
Klass 14A
37. Ranger v. Bromishet
e. Leandro v.St. Brammelo
u. Kimberley v. Bromishet