2018-02-16 13:11 #0 av: Annette

Shetland Öst är först ut bland SSS lokalföreningar med att arrangera utställning 2018. Den hålls på Skogslotten med Viveka Karlestrand som domare. Resultat och foton mottages gärna.

Klass 4

1. Silvergårdens Java
e. Neptan
u. Deceesha

Klass 4M

2. Silvergårdens Jilly
e. Design To Make a Difference
u. Silvergårdens Cela

Klass 5M

3. Pysen
e. Cwmgwaun Crem
u. Tunstas Sacha

Klass 6

4. Zetterbloms Stjärna
e. Riccardo v.d. Langenhorst
u. Bluemull Shona

Klass 8

5. Gullsmyras Aria
e. Dalsgårds Othello
u. Almnäs Amazon

6. Gullsmyras Flörta
e. Dalsgårds Othello
u. Fantasy

7. Gullsmyras Ztorma
e. Kees v. Reijensbroeck
u. Zoë v. Stal Break of Dawn

8. Jiggle af Jäboruder
e. Silbersee´s Luxus
u. Dewdrop v.d. Brouwerij

9. PI´s September
e. Fireball v.St. Polderzicht
u. Kompis Alva

10. Kronblads Black Tulip
e. Almnäs Etapp
u. Hamras Blozzom

11. Silvergårdens Havanna
e. Neptan
u. Deceesha

Klass 8M

12. Spektras Zandy
e. Shakiras Sune
u. Zweetheart af Jäboruder

13. Kronblads Maya Pot
e. Kronblads Impulse
u. Birchwood Honey Pot

14. Bobergs Lilly
e. Skäpperöds Rex
u. Kärlingehults Dolly

15. Julia af Jäboruder
e. Pinocchio af Jäboruder
u. Southfieldgate Juliett

16. Jive af Jäboruder
e. Kerswell Raven
u. Billie Jean af Jäboruder

Klass 9

17. Olivehults Sand
e. Pique
u. Bradstone Sassah

Klass 9M

18. Bobergs Limerick
e. Skäpperöds Rex
u. The Rose

19. Jacco v.´t Haveld
e. Beloki v. Stal Brammelo
u. Champ d´Elyssee v. Stal Brammelo

Klass 10

20. Mencenzo
e. Menno v.h. Aeghterhuus
u. Wincenza af Jäboruder

21. Nightingales Last Boy Scout
e. Timothy v.St. Geerhof
u. Whitney v.d. Garderenshof

22. Kronblads Prince Ess
e. Skogheims Allright
u. Parlington Princess

Klass 10M

23. Kronblads Figaro
e. Almnäs Hi-Fi
u. Kompis Boel

Klass 13

24. JR Iron Maiden
e. Almnäs Etapp
u. Ytterhalls Irina

25. Upplundas Lycka
e. Almnäs Tromb
u. Upplundas Fiona

26. Upplundas Olivia
e. Kyllemos Oliver
u. Kyllemos Nadja

27. Chique af Jäboruder
e. Mikko af Nørvang
u. Wild Monroe of Shetlane

Klass 13M

28. Ginger v.h. Duurschenbosch
e. Sander v.d. Hoefslag
u. Lindsay v.d. Dennenhoeve

29. Bobergs Kitty
e. Skäpperöds Rex
u. Lyngholm´s Ricka

Klass 15M

30. Kärlingehults Dolly
e. Alfons
u. Ballerina

Klass 11

31. Dalsgårds Magnum
e. Almnäs Origo
u. Doreth v. Bitterschoten

32. Upplundas Arn
e. Kyllemos Oliver
u. Filone

Klass 11M

33. Abeltje v.d. Hoeven Allee
e. Sander v.d. Hoefslag
u. Roza v.d. Hoeven Allee

34. Spike
e. Parlington Ike
u. Saga

35. Top Of The World
e. Let´s try again
u. Dendy v.h. Groenenland

36. Top Of The Line
e. Workingclass Hero
u. Proud Design

Klass 14A

37. Ranger v. Bromishet
e. Leandro v.St. Brammelo
u. Kimberley v. Bromishet