Resultat - Kristinehamn 180303
Shetland Nord arrangerar sin traditionella senvinterutställning i Kristinehamn 3 mars. Domare är Ronny Johnsson. Resultat och foton mottages gärna.
Klass 9
1. Sollidens Jabba the Huut
e. Dragon
u. Furunäs Henriette
2. Nobell
e. No fear v.d. Römer
u. Nevea
3. Dalsgårds Wilmer X
e. Another Color v.d. Amstelhof
u. Dalsgårds Lou Lou
Klass 8M
4. Iza v. Stal de Vosberg
e. Yanniek v.d. 7-Ster
u. Dissy v. Stal de Vosberg
5. Bobergs Lilly
e. Skäpperöds Rex
u. Kärlingehults Dolly
6. Kronblads Maya Pot
e. Kronblads Impulse
u. Birchwood Honey Pot
7. Spektras Zandy
e. Shakiras Sune
u. Zweetheart af Jäboruder
Klass 4M
8. Silvergårdens Jilly
e. Design To Make a Difference
u. Silvergårdens Cela
Klass 8
9. Kronblads Black Tulip
e. Almnäs Etapp
u. Hamras Blozzom
10. Emmeros Bubbla
e. Emmeros Jubilar
u. Emmeros Dansa
11. Silvergårdens Havanna
e. Neptan
u. Deceesha
12. Ängenäs Tequila Rose
e. Erasmus af Jäboruder
u. Sango´s Evening Rose
Klass 6
13. Luna
e. Epol
u. Allgunnens Dolly
14. Zetterbloms Stjärna
e. Riccardo v.d. Langenhorst
u. Bluemull Shona
Klass 4
15. Stormens Amazon
e. Käpplinge Solero
u. Beauty af Jäboruder
16. Värstabackens Winny Jo
e. Pique
u. Värstabackens Fiddelie
Klass 3M
17. Silvergårdens Jet
e. Design To Make a Difference
u. Silvergårdens Ariel
18. Minion
e. Liscombepark Mr Darcy
u. Rascal v. Ankeveen
Klass 9M
19. Jacco v.´t Haveld
e. Beloki v. Stal Brammelo
u. Champ d´Elyssee v. Stal Brammelo
20. Bobergs Limerick
e. Skäpperöds Rex
u. The Rose
Klass 10
21. Smedens Axl Rose
e. Smedens Remington
u. Gläntans Rosett
22. Spirit´s Blue Suede Shoes
e. Jikas Sue-perStar
u. His Latest Flame
23. Chewbacca
e. Pique
u. Smedstorps Primadonna
24. Sollidens Gregoriuz
e. Uron v.d. Römer
u. Sollidens Chelzea
25. Isidor
e. Dalton v.d. Voorstraat
u. Furunäs Paljette
26. Hamras Neo
e. Charley v.d. Provincialeweg
u. Hamras Electra
Klass 11
27. Dorus v.d. Belschuur
e. Tango v.d. Amstelhof
u. Twinkle v.d. Belschuur
28. Bårarps Ego Boy
e. Kålkulla Unnric
u. Nesette
29. Skärgårdens Roosevelt
e. Riccardo v.d. Langenhorst
u. Smevallens Indra
Klass 13B
30. Skråmstaholms I am a Beliver
e. Zeb
u. Skråmstaholms I am Alive
31. Axös Lilla Tindra
e. Gunhults Pedro
u. Strömgårdens Lilla Tira
32. Lundstorps Nordica
e. Pique
u. Bäckdalens Amazone
33. Kölnäs Uforia
e. Almnäs Flis
u. Kölnäs Filippa
Klass 13A
34. Upplundas Athena
e. Almnäs Tromb
u. Upplundas Fiona
35. Azalea
e. Olympus
u. Afroditi
36. Beauty af Jäboruder
e. Jozo
u. Vanity v. Gelre
37. Redivivas Dressed for Success
e. Ventum v.h. Ponystalletje
u. Gracia v.d. Uitweg
38. Elena Rose af Jäboruder
e. George v.st. Olyhof
u. Sjaantje v.´t Kleine Weitje
39. Giljans Elmira
e. Lyckebo Ferro
u. Prunella af Jäboruder
40. Erika
e. Hamras Hurricane
u. Furunäs Evita
41. Värstabackens Fiddelie
e. Furunäs Porfyr
u. Kryddgårdens Mandarin
42. Goya af Jäboruder
e. Black Boy af Jäboruder
u. Miranda v.d. Tolberg
43. Dalsgårds Olympia
e. Uron v.d. Römer
u. Dalsgårds Estelle
Klass 15
44. Elein
Dalton v.d. Voorstraat
u. Furunäs Paljette
Klass 13M
45. Smedjenäs Decibel
e. Almnäs Ivory
u. Smedjenäs Welena
46. Dieke v.d. Wijzend
e. Willow v.d. Wijzend
u. Lotje v.d. Wijzend
47. Ginger v.h. Duurschenbosch
e. Sander v.d. Hoefslag
u. Lindsay v.d. Dennenhoeve
48. Bobergs Kitty
e. Skäpperöds Rex
u. Lyngholm´s Ricka
49. Lily från Nyhammar
e. Hannibal vom Ellernbrook
u. Silverlea af Jäboruder
Klass 15M
50. Rascal v. Ankeveen
e. Kalypso of Sportview
u. Blossom v. Spuitjesdom
51. Skäpperöds Urbina
e. Skäpperöds Hector
u. Fairy Crevette
52. Skäpperöds Victoria
e. Skäpperöds Hector
u. Ivonne v. Laarbeek
Klass 11M
53. Pinocchio af Jäboruder
e. Gamlingay Puzzle
u. Karinda v.d. Bosrand
54. Spike
e. Parlington Ike
u. Saga
55. Top Of The Line
e. Workingclass Hero
u. Proud Design
56. Top Of The World
e. Let´s try again
u. Dendy v.h. Groenenland
Azalea 43p Champion sto och Reserv-BIS Skärgårdens Roosevelt RS 697 44p Champion hingst och BIS
Tack för en trevlig utställning 🙂
Grattis till vinnarna, har tyvärr dålig koll på resultaten.
Elein var ensam bland standardstona i klass 15 och fick 99797=41 poäng.
Vann priset Bästa Veteran före några miniveteranston.
Tack till Stall Colour/Maria Landin för det fina priset 🙂
Foto: Johanna Pettersson
Resultatet finns nu i webstamboken. Kul med snabb rapportering för oss nyfikna 🌺