Resultat - Tranås 180402
Shetland Sydost och Shetland Öst arrangerar påskutställning i Tranås 2 april med start kl 10.00. Domare är Håkan Erlandsson.
Klass 3
1. Sunforest Be my Biscuit
e. Nick v.d. Waardsedijk
u. Dalsgårda Malva
2. Ralfh
e. Almnäs Tromb
u. Victoria
Klass 4
3. Sunforest Beginning of Brexit
e. Snobbe
u. Almnäs Vanilj
4. Hippotekets Rimini
e. Dalsgårds Juventus
u. Hippotekets Cassis
Klass 5
5. Sunforest Another Applejack
e. Another Color v.d. Amstelhof
u. Dalsgårds Singoalla
6. Winstar
e. Abildores Kenzo
u. Blumull Winnie J
7. Åzkar
e. Karajan Di Leva
u. Vanilj
Klass 6
8. Primrose
e. Junibackens Primetime
u. Gullviva
Klass 8
9. Adamitra
e. Damit
u. Ekskogens Drama
10. Kronblads Black Tulip
e. Almnäs Etapp
u. Hamras Blozzom
11. Lundstorps Fire Girl
e. Pique
u. Älvåsens Vynja
12. Almnäs Flora
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Almnäs Vanilj
13. Bäckdalens Iza Gold
e. Dusol
u. Barbie Gold
14. Justlak af Jäboruder
e. Argonath af Jäboruder
u. Tupilak af Jäboruder
15. Emmeros Lina
e. Hamras Fridolf
u. Emmeros Nicole
16. Ängenäs Tequila Rose
e. Erasmus af Jäboruder
u. Sango´s Evening Rose
17. Dalsgårds Whitney
e. Skerry v. Geldersoord
u. Ayesha v.d. Amstelhof
Klass 8M
18. Iza v. Stal de Vosberg
e. Yanniek v.d. 7-Ster
u. Dissy v. Stal de Vosberg
19. Julia af Jäboruder
e. Pinocchio af Jäboruder
u. Southfieldgate Juliett
20. Bobergs Lilly
e. Skäpperöds Rex
u. Kärlingehults Dolly
21. Kronblads Maya Pot
e. Kronblads Impulse
u. Birchwood Honey Pot
22. Spektras Zandy
e. Shakiras Sune
u. Zweetheart af Jäboruder
Klass 9
23. Skärgårdens Varenne
e. Almnäs Tromb
u. Unique of Shetlane
Klass 9M
24. Melkers Jordskott
e. Almnäs Ivory
u. Melkers Jinn
Klass 10
25. Lillagärdets Amadeus
e. Gilbert v.h. Iepenbos
u. Sollidens Engla
26. Ljungbackens Angus
e. Devin
u. Qvinn
27. Emmeros Henning
e. Emmeros Jubilar
u. Emmeros Busa
28. Sollidens Ikaroz
e. Sollidens Explorer
u. Furunäs Henriette
29. Störtbäckens Zocker
e. Brandij v.d. Hoorn
u. Störtbäckens Sunshine
Klass 11
30. Almnäs Da Capo
e. Almnäs Mahogny
u. Tale of Shetlane
31. Eroz af Jäboruder
e. Yaght v.d. Belschuur
u. Nady v.d. Veldhoeve
32. Dalsgårds Magnum
e. Almnäs Origo
u. Doreth v. Bitterschoten
33. Kölnäs Unic
e. Wilfred v.d. Zandhoeve
u. Kölnäs Omega
Klass 11M
34. Spike
e. Parlington Ike
u. Saga
35. Top Of The World
e. Let´s try again
u. Dendy v.h. Groenenland
Klass 13A
36. Redivivas Dressed for Success
e. Ventum v.h. Ponystalletje
u. Gracia v.d. Uitweg
37. Fiffelin
e. Riccardo v.d. Langenhorst
u. Fyffelin
38. Goya af Jäboruder
e. Black Boy af Jäboruder
u. Miranda v.d. Tolberg
39. Habanera af Jäboruder
e. Dorus v.d. Belschuur
u. AhmShera af Jäboruder
40. Emmeros Isadora
e. Emmeros Jubilar
u. Emmeros Busa
41. Miss Marianne
e. Almnäs Tromb
u. Brandy
42. Osa
e. Kasper
u. Disa
43. Victoria
e. Center
u. Noblesse
Klass 13B
44. Achy Breaky Heart
e. Kameleon v. Bangaerde
u. Destiny´s Lady
45. Emmeros Charlotta
e. Emmeros Hamlet
u. Emmeros Busa
46. Emmeros Hedda
e. Emmeros Jubilar
u. Emmeros Nicole
47. Imperiets Jamillia
e. Humledals Tie Domi
u. Imperiets Jaina Solo
48. Crazy´s Tika
e. Vioxx v. Stal Polderzicht
u. Hanneke v.d. Tolberg
49. Titti Mo
e. Rasmus
u. Camila
50. Volupia v.d. Zandhoeve
e. Friso v. Heuvelshof
u. Macaria v. Ramsburg
Klass 13M
51. Dieke v.d. Wijzend
e. Willow v.d. Wijzend
u. Lotje v.d. Wijzend
52. 2 Enjoy
e. Kameleon v. Bangaerde
u. I can´t belive it!
53. Ginger v.h. Duurschenbosch
e. Sander v.d. Hoefslag
u. Lindsay v.d. Dennenhoeve
54. Bobergs Kitty
e. Skäpperöds Rex
u. Lyngholm´s Ricka
Klass 15
55. Hippotekets Cassis
e. Smevallens Royal
u. Kringlan
56. Elein
Dalton v.d. Voorstraat
u. Furunäs Paljette
- Redigerat 9/8/20, 9:33 AM av Niklas
Strykningar så här långt: 18, 26, 28, 44, 47
Nu ska vi bara sova några timmar och sen ta oss igenom snöovädret på morgonen, så ses vi i Tranås!
Med reservation för fel:
Klass 3
1. Ralfh
e. Almnäs Tromb
u. Victoria
88878=39
2. Sunforest Be my Biscuit
e. Nick v.d. Waardsedijk
u. Dalsgårda Malva
88787=38
Klass 4
1. Hippotekets Rimini
e. Dalsgårds Juventus
u. Hippotekets Cassis
88888=40
2. Sunforest Beginning of Brexit
e. Snobbe
u. Almnäs Vanilj
87778=37
Klass 5
1. Åzkar
e. Karajan Di Leva
u. Vanilj
88788=39
2. Sunforest Another Applejack
e. Another Color v.d. Amstelhof
u. Dalsgårds Singoalla
87887=38
3. Winstar
e. Abildores Kenzo
u. Blumull Winnie J
77777=35
Klass 6
1. Primrose
e. Junibackens Primetime
u. Gullviva
88887=39
Klass 8
1. Justlak af Jäboruder
e. Argonath af Jäboruder
u. Tupilak af Jäboruder
98888=41 Ch ungsto
2. Lundstorps Fire Girl
e. Pique
u. Älvåsens Vynja
98888=41
3. Emmeros Lina
e. Hamras Fridolf
u. Emmeros Nicole
88889=41
4. Almnäs Flora
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Almnäs Vanilj
88897=40
5. Adamitra
e. Damit
u. Ekskogens Drama
87898=40
6. Ängenäs Tequila Rose
e. Erasmus af Jäboruder
u. Sango´s Evening Rose
88887=39
7. Bäckdalens Iza Gold
e. Dusol
u. Barbie Gold
88788=39
8. Spektras Zandy
e. Shakiras Sune
u. Zweetheart af Jäboruder
88788=39
Kronblads Black Tulip_
e. Almnäs Etapp
u. Hamras Blozzom
Struken_
Dalsgårds Whitney e. Skerry v. Geldersoord u. Ayesha v.d. Amstelhof Struken
Klass 8M
1. Kronblads Maya Pot
e. Kronblads Impulse
u. Birchwood Honey Pot
98888=41 Ch miniungsto
2. Julia af Jäboruder
e. Pinocchio af Jäboruder
u. Southfieldgate Juliett
98878=40
3. Bobergs Lilly
e. Skäpperöds Rex
u. Kärlingehults Dolly
88778=38
Iza v. Stal de Vosberg_
e. Yanniek v.d. 7-Ster
u. Dissy v. Stal de Vosberg
Struken_
Klass 9
1. Skärgårdens Varenne
e. Almnäs Tromb
u. Unique of Shetlane
99887=41 Ch unghingst
Klass 9M
1. Melkers Jordskott
e. Almnäs Ivory
u. Melkers Jinn
98787=39
Klass 10
1. Emmeros Henning
e. Emmeros Jubilar
u. Emmeros Busa
88788=39
2. Störtbäckens Zocker
e. Brandij v.d. Hoorn
u. Störtbäckens Sunshine
88788=39
3. Lillagärdets Amadeus
e. Gilbert v.h. Iepenbos
u. Sollidens Engla
88787=38
Ljungbackens Angus e. Devin u. Qvinn Struken
Sollidens Ikaroz e. Sollidens Explorer u. Furunäs Henriette Struken
Klass 11
1. Eroz af Jäboruder
e. Yaght v.d. Belschuur
u. Nady v.d. Veldhoeve
99888=42 Ch hingst, BIS
2. Almnäs Da Capo
e. Almnäs Mahogny
u. Tale of Shetlane
99888=42
3. Dalsgårds Magnum
e. Almnäs Origo
u. Doreth v. Bitterschoten
88789=40
4. Kölnäs Unic
e. Wilfred v.d. Zandhoeve
u. Kölnäs Omega
88789=40
Klass 11M
1. Top Of The World
e. Let´s try again
u. Dendy v.h. Groenenland
99888=42 Ch minihingst
2. Spike
e. Parlington Ike
u. Saga
88778=38
Klass 13A
1. Emmeros Isadora
e. Emmeros Jubilar
u. Emmeros Busa
98898=42 Ch sto
2. Miss Marianne
e. Almnäs Tromb
u. Brandy
99887=41
3. Redivivas Dressed for Success
e. Ventum v.h. Ponystalletje
u. Gracia v.d. Uitweg
98789=41
4. Habanera af Jäboruder
e. Dorus v.d. Belschuur
u. AhmShera af Jäboruder
88888=40
5. Osa
e. Kasper
u. Disa
98787=39
6. Fiffelin
e. Riccardo v.d. Langenhorst
u. Fyffelin
88778=38
Goya af Jäboruder_
e. Black Boy af Jäboruder
u. Miranda v.d. Tolberg
Struken_
Victoria e. Center u. Noblesse Struken
Klass 13B
1. Emmeros Hedda
e. Emmeros Jubilar
u. Emmeros Nicole
98888=41
2. Volupia v.d. Zandhoeve
e. Friso v. Heuvelshof
u. Macaria v. Ramsburg
98878=40
3. Titti Mo
e. Rasmus
u. Camila
88888=40
4. Crazy´s Tika
e. Vioxx v. Stal Polderzicht
u. Hanneke v.d. Tolberg
88878=39
Achy Breaky Heart e. Kameleon v. Bangaerde u. Destiny´s Lady Struken
Emmeros Charlotta e. Emmeros Hamlet u. Emmeros Busa Struken
Imperiets Jamillia e. Humledals Tie Domi u. Imperiets Jaina Solo Struken
Klass 13M
1. Ginger v.h. Duurschenbosch
e. Sander v.d. Hoefslag
u. Lindsay v.d. Dennenhoeve
99888=42 Ch ministo Res BIS
2. 2 Enjoy
e. Kameleon v. Bangaerde
u. I can´t belive it!
98878=40
3. Dieke v.d. Wijzend
e. Willow v.d. Wijzend
u. Lotje v.d. Wijzend
88788=39
4. Bobergs Kitty
e. Skäpperöds Rex
u. Lyngholm´s Ricka
88777=37
Klass 15
1. Hippotekets Cassis
e. Smevallens Royal
u. Kringlan
88788=39
Elein_
Dalton v.d. Voorstraat
u. Furunäs Paljette
Struken_