2018-04-06 13:38 #0 av: Annette

Följande hingstar är anmälda till vårens avelsvärdering i Mullsjö som hålls den 7 april. Resultat och foton mottages gärna i denna artikel.

Klass 3 FU

1. Lillagärdets Alcatraz
e. Dalsgårds Poseidon
u. Nalonya v. Spoorzicht

2. Bepal
e. Zentor
u. Epala

3. Lundstorps Ghostman
e. Pique
u. Carthorse Gaia

4. Intens v.d. Belschuur
e. Allegro v.d. Belschuur
u. Romany v. Stal Brammelo

5. Iwan v.h. Aeghterhuus
e. Berno v.d. Pelgrim
u. Wilona v.h. Aeghterhuus

6. Vithatts Jason
e. Tjustorps Dark Legend
u. Vithatts Palencia

7. Vithatts Jessy Love
e. Tjustorps Dark Legend
u. Vithatts First Love

8. Joseph af Jäboruder
e. Laddyll Buccaneer
u. Delmira af Jäboruder

9. Stellagårdens Juniuz
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Zimone v.d. Amstelhof

10. Jupiter af Jäboruder
e. Duco v.St. Rosita de Heegh
u. Unique Diane v. Stal Olyhof

11. Gedsagergårds Limbo
e. Silbersee´s Luxus
u. Saartje v.d. Schoonenburg

12. Mac Guardian of Lady´s Holm
e. Sollidens Explorer
u. Sollidens Femke

13. Melvin
e. Dragon
u. Loesje v. Heesselt

14. Storälv
e. Almnäs Flis
u. Kyllemos Anemone

15. Zetterbloms Triumph
e. Triton af Sörtå
u. Hanna

Klass 3 FUM

16. Lönnshults Avatar
e. Another Gold Cross
u. Axtorps Eywa

17. Melkers BB King
e. Pajazzo di Leva
u. Melkers Backyard Babie

18. Lönnshults Cross My Heart
e. Another Gold Cross
u. Hearts on Fire

19. Almnäs Fantastic Love
e. Perfect of Sportview
u. Almnäs I Love You

20. Inspector v.d. Pony Lust
e. Shandy v. Bromishet
u. Dit is Tonnie v.d. Pony Lust

21. Jacco v.´t Haveld
e. Beloki v. Stal Brammelo
u. Champ d’Elyssee v. Stal Brammelo

22. Jing Jong v.d. Ponderosahoeve
e. Yankee v. Stal Ankeveen
u. Lady Pearl v.d. Ponderosahoeve

23. Melkers Jordskott
e. Almnäs Ivory
u. Melkers Jinn

24. Less Is More
e. I Learned From The Best
u. A dream come true

25. Bobergs Limerick
e. Skäpperöds Rex
u. The Rose

26. Spektras Perfect
e. Perfect of Sportview
u. Spektras Precious

27. Scooby Doo
e. Stjernens Mini-Paschal
u. Qia Red Star

28. So Perfect
e. Perfect of Sportview
u. Polly Pimpernette

29. Melkers To be a Star
e. Almnäs Ivory
u. Melkers All That I Want

30. Wild Card
e. Be There of Riverdance
u. Proud Design

31. Kronblads Winfred
e. Skogheims Allright
u. Kronblads Wilma

Klass 4 FU

32. Kronblads Aladdin
e. Almnäs Etapp
u. Kronblads Alice

33. Alessio
e. Zentor
u. Noblesse

34. Gullsmyras Aroz
e. Furunäs Bonzo
u. Almnäs Amazon

35. Störtbäckens Bamse
e. Harm v. Keizershof
u. Störtbäckens Busan

36. Emmeros Kanon
e. Hamras Fridolf
u. Emmeros Nicole

37. Störtbäckens Surprise
e. Brandij v.d. Hoorn
u. Störtbäckens Sunshine

38. Dalsgårds Up To Win
e. Tornado v. Stal Aschberg
u. Wira v.d. Pony Hoeve

Klass 4 FUM

39. Kronblads Moviestar
e. Kronblads Pommac
u. Charma Pimpernett

40. Too Hot To Handle
e. I Learned From The Best
u. Try To Copy Me

Klass 5 FU

41. Danstorps Larriot
e. James Herriot
u. Danstorps Pandora

Klass 5 FUM

42. Elliott
e. Kilcummer Golden Breeze
u. Mirakel

Klass 4 CA

43. Bäckens Harmoni
e. Gladiator
u. Bäckens Helma

Klass 6 CA

44. Victor v.h. Hoogeind
e. Edern Harfi Huws
u. Krisstel v.d. Houtmolen

Klass 6 CAM

45. Blitzer v.d. Casterhof
e. Sander v.d. Hoefslag
u. Pasadoble v. Stal Brammelo

46. Parlington Orinoco
e. Liscombepark Pegasus
u. Parlington Hannah

47. Ranger v. Bromishet
e. Leandro v.St. Brammelo
u. Kimberley v. Bromishet

48. Tornado v.d. Rakkertjes
e. Menno v.d. Rakkertjes
u. Pamela v.d. Rakkertjes