Resultat - HP Mullsjö 180407
Följande hingstar är anmälda till vårens avelsvärdering i Mullsjö som hålls den 7 april. Resultat och foton mottages gärna i denna artikel.
Klass 3 FU
1. Lillagärdets Alcatraz
e. Dalsgårds Poseidon
u. Nalonya v. Spoorzicht
2. Bepal
e. Zentor
u. Epala
3. Lundstorps Ghostman
e. Pique
u. Carthorse Gaia
4. Intens v.d. Belschuur
e. Allegro v.d. Belschuur
u. Romany v. Stal Brammelo
5. Iwan v.h. Aeghterhuus
e. Berno v.d. Pelgrim
u. Wilona v.h. Aeghterhuus
6. Vithatts Jason
e. Tjustorps Dark Legend
u. Vithatts Palencia
7. Vithatts Jessy Love
e. Tjustorps Dark Legend
u. Vithatts First Love
8. Joseph af Jäboruder
e. Laddyll Buccaneer
u. Delmira af Jäboruder
9. Stellagårdens Juniuz
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Zimone v.d. Amstelhof
10. Jupiter af Jäboruder
e. Duco v.St. Rosita de Heegh
u. Unique Diane v. Stal Olyhof
11. Gedsagergårds Limbo
e. Silbersee´s Luxus
u. Saartje v.d. Schoonenburg
12. Mac Guardian of Lady´s Holm
e. Sollidens Explorer
u. Sollidens Femke
13. Melvin
e. Dragon
u. Loesje v. Heesselt
14. Storälv
e. Almnäs Flis
u. Kyllemos Anemone
15. Zetterbloms Triumph
e. Triton af Sörtå
u. Hanna
Klass 3 FUM
16. Lönnshults Avatar
e. Another Gold Cross
u. Axtorps Eywa
17. Melkers BB King
e. Pajazzo di Leva
u. Melkers Backyard Babie
18. Lönnshults Cross My Heart
e. Another Gold Cross
u. Hearts on Fire
19. Almnäs Fantastic Love
e. Perfect of Sportview
u. Almnäs I Love You
20. Inspector v.d. Pony Lust
e. Shandy v. Bromishet
u. Dit is Tonnie v.d. Pony Lust
21. Jacco v.´t Haveld
e. Beloki v. Stal Brammelo
u. Champ d’Elyssee v. Stal Brammelo
22. Jing Jong v.d. Ponderosahoeve
e. Yankee v. Stal Ankeveen
u. Lady Pearl v.d. Ponderosahoeve
23. Melkers Jordskott
e. Almnäs Ivory
u. Melkers Jinn
24. Less Is More
e. I Learned From The Best
u. A dream come true
25. Bobergs Limerick
e. Skäpperöds Rex
u. The Rose
26. Spektras Perfect
e. Perfect of Sportview
u. Spektras Precious
27. Scooby Doo
e. Stjernens Mini-Paschal
u. Qia Red Star
28. So Perfect
e. Perfect of Sportview
u. Polly Pimpernette
29. Melkers To be a Star
e. Almnäs Ivory
u. Melkers All That I Want
30. Wild Card
e. Be There of Riverdance
u. Proud Design
31. Kronblads Winfred
e. Skogheims Allright
u. Kronblads Wilma
Klass 4 FU
32. Kronblads Aladdin
e. Almnäs Etapp
u. Kronblads Alice
33. Alessio
e. Zentor
u. Noblesse
34. Gullsmyras Aroz
e. Furunäs Bonzo
u. Almnäs Amazon
35. Störtbäckens Bamse
e. Harm v. Keizershof
u. Störtbäckens Busan
36. Emmeros Kanon
e. Hamras Fridolf
u. Emmeros Nicole
37. Störtbäckens Surprise
e. Brandij v.d. Hoorn
u. Störtbäckens Sunshine
38. Dalsgårds Up To Win
e. Tornado v. Stal Aschberg
u. Wira v.d. Pony Hoeve
Klass 4 FUM
39. Kronblads Moviestar
e. Kronblads Pommac
u. Charma Pimpernett
40. Too Hot To Handle
e. I Learned From The Best
u. Try To Copy Me
Klass 5 FU
41. Danstorps Larriot
e. James Herriot
u. Danstorps Pandora
Klass 5 FUM
42. Elliott
e. Kilcummer Golden Breeze
u. Mirakel
Klass 4 CA
43. Bäckens Harmoni
e. Gladiator
u. Bäckens Helma
Klass 6 CA
44. Victor v.h. Hoogeind
e. Edern Harfi Huws
u. Krisstel v.d. Houtmolen
Klass 6 CAM
45. Blitzer v.d. Casterhof
e. Sander v.d. Hoefslag
u. Pasadoble v. Stal Brammelo
46. Parlington Orinoco
e. Liscombepark Pegasus
u. Parlington Hannah
47. Ranger v. Bromishet
e. Leandro v.St. Brammelo
u. Kimberley v. Bromishet
48. Tornado v.d. Rakkertjes
e. Menno v.d. Rakkertjes
u. Pamela v.d. Rakkertjes
- Redigerat 2020-09-08 09:33 av Niklas