# God morgon 1/9
Author: RebeckaKihlberg

1september....och här ligger hösten i luften, det är ruggigt och fuktigt ute.

Blir en massa jobb för mig i dag...sen vis 18 så ska jag ÄNTLIGEN hämta min nya dator...den jag har nu lever ett helt eget liv...ska bli så skönt att ha en dator som inte tar ½år att logga in på 

Ha en bra dag gott folk!

## Comment 1
Author: Annette

God Morgon, äntligen fredag ![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif). Dags att åka till jobbet.

## Comment 2
Author: Charlotte-J

God Morgon allihop!!

Ska snart iväg med yngsta dottern och hälsa på på dagis. Hon ska börja där nästa vecka och vara 3 timmar om dagen några dagar i veckan. Kul för henne att få träffa andra barn i sin egen ålder och inte behöva vara med mamma hela tiden. Sen i eftermiddag ska Malin hämtas och Hesther fixas inför morgondagen. Den här dagen blir nog kväll också ![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif)

## Comment 3
Author: VeronicaP

Godmorgon , ja äntligen fredag \*S\* Idag ska dotterns spela fotbollsmatch så vi får hoppas att det inte regnar i kväll då.

## Comment 4
Author: Tigrou

Go morgon ska till veterinären med två kusar idag, sedan ska Primör badas och fixas inför morgondagen.

## Comment 5
Author: [Borttaget]

Första skoldagen idag! Inget hästeri idag, dock imorgon :-)

## Comment 6
Author: Milla

morrn morrn

## Comment 7
Author: bonde

God morgon!![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif)

Lite blåsigt men soligt. Idag ska vi pressa halm så man får hoppas att vädret håller i sig.

## Comment 8
Author: Anna Johansson

God för middag! Vilken helt underbar dag! Himlen är knallblå och det är sån där härlig högluft som det bara kan vara på höstarna, helt underbart!

## Comment 9
Author: RebeckaSvensson

God middag!

Orkade inte gå upp i morse, så jag hoppade över stora delar av föreläsningarna. Nu ska jag cykla in till Uppsala och sedan är det nationsrunda ikväll.
