# God morgon 16/9
Author: Pernilla77

Idag ska Emelie döpas, så vi har lite att stå i. Men det ser ut att bli en fin dag här i Norsholm (Norrköping)

## Comment 1
Author: [Borttaget]

#0. Hoppas det blir en fin dag, för er!.

Här har det varit rysligt kallt i natt bara + 2 grader. Brrr!. Men man får glädjas åt soliga och varma dagar. Det underlättar när man har en del pyssel att göra ute innan vintern.

## Comment 2
Author: VeronicaP

God Morgon idag ska vi in på travbanan och göra lite snabbjobb med My och Dee , kolla lite om vi ska ändra lite på käk och sådant. Sen passar jag  på att tvätta Dee samtidigt så har man ju bara en kvar att tvätta här hemma sen .

## Comment 3
Author: RebeckaSvensson

God morgon!

Kallt här oxå, bara 4 grader nu. Ser dock ut att bli soligt idag iaf.  
Ska in till stan i eftermiddag med en kompis och kolla på kläder. Annars står pluggning på schemat.

## Comment 4
Author: Pyttis

God morgon!

Ännu en strålande soldag men BRRR det var FROST -1 kl. 06.00, så nu vet man att det är höst iaf.

Sista? gräsklippningen ska göras på fm sedan "bara vara"![Cool](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cool.gif)

## Comment 5
Author: Tigrou

God morgon!

Första frostnatten hos oss brrr brrr. Har börjat fixa inför dagens Öppet hus för alla hästägare, ska ha tipspromenad, mat, kaffe, lekar mm

#0 Ha en trevlig dopdag!

## Comment 6
Author: RebeckaKihlberg

God morgon!

Här är det faktiskt inte så farligt kallt.

Idag blir det barnkalas för hela slanten, min systerson fyller 3år...

## Comment 7
Author: Lauth

God morgon.

Här blir det bara förberedelser inför Frillesås imorgon. Tvätt och packande. Åker ju vid 3-tiden i natt. Jippie...

## Comment 8
Author: susanne-s

Vaknade till första frosten! Gräset var alldeles vitt, men nu skiner solen och det är varmt och skönt. Målar stallet ...

## Comment 9
Author: Tigrou

Phu! nu kan man andas ut igen. Det blev en lyckad dag med hästägarna. Men det är inget att rekomendera att serva 25 personer med mat och kaffe, rätta tipspromenad och ta hand om sonen på snart ett år. Skönt att kopla av här en stund.![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif)

I morgon börjar planeringen för nästa helg Leo fyller då 1 år och det blir kalas både lördag och söndag, för vi har så stor släkt på bägge sidor.

## Comment 10
Author: Ellinor Johansson

#0 Lycka till på dopet.

## Comment 11
Author: Pernilla77

Nu är Emelie Kristina döpt, vädret var kanon och smörgåstårtan god. Trevligt sällskap. Många fina presenter. Nu kan jag koppla av och bara slappa.

\# 1 och 10 Tack så mycket

## Comment 12
Author: RebeckaSvensson

#11 Vad skönt att det gick bra!

## Comment 13
Author: Hanna-D

God kväll.

Dagen har tillbringats på jobbet som till min glädje införskaffat en massagestol, det gjorde fruktansvärt ont men jag var som en ny människa efteråt.

Det är oftast kul att vara hästägare, i dag är tyvärr inte en sådan dag... Suck.
