# Hösttävling i Bruksgrenar, Rappestad
Author: shettis-j

Så var det dax för vår avslutande hösttävling i bruksgrenar vid Rappestad Storgård, Linköping - Östergötland den 19:e oktober 2008.

F.m. Hoppning enl. startlista och Agility på "drop-in"

E.m. Dressyrtömkörning enl. startlista och Bruksridning/tömkörning (trial-bana) på "drop-in"

Läs hela proppen på [www.nogg.se/shettismammorna](http://www.nogg.se/shettismammorna)

Vi ser gärna att du gör en Internetanmälan, men det går även bra skriftligt med post eller mail. Anmälningsblankett bifogad i PDF-format (Wordformat finns att hämta på [www.rappestad-rk.nu](http://www.rappestad-rk.nu) välj tävling i menyn).

## Comment 1
Author: Silenos

Såg att medlemsskap krävs, vad kostar det ?

## Comment 2
Author: shettis-j

Junior t.o.m. 18 år 125 kr  
Senior 200 kr  
Familj 375 kr

Blir man ny medlem nu på hösten är man automatiskt medlem även nästa år om jag inte minns helt galet...

## Comment 3
Author: shettis-j

Dax att posta anmälan om den ska hinna fram tills på måndag ![Tungan ute](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

## Comment 4
Author: Maliiin

Som vanligt är man ute i sista minuten![Tungan ute](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

Men nu har jag iaf skickat anmälan via mail så nu blir de sista tävlingen för den här säsongen för mig och Sixton!

Någon mer som ska dit?

## Comment 5
Author: shettis-j

Malin behöver lite motståndare och utmaning i tömkörningsdressyr och brukstömkörning (typ precision fast med agilityliknande hinder). Vuxna som anmäler sig NU innan vi är klara med startlistorna slipper efteranmälningsavgiften! KOMIGEN!!

## Comment 6
Author: Maliiin

Ja kom igen nu![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört") Vill ju inte vara ensammen i tömkörningen![Tungan ute](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

## Comment 7
Author: Underbar

Synd att det var så långt bort, hade gärna varit med på tömkörningen.
