# övernattning..
Author: angabogard

Är det någon som vet av något ställe man kan få övernatta 2 pållar mellan sundsvall och uppsala? Gärna hyfsat nära E4:an..

## Comment 1
Author: Ahnna

Jag bor ju så nära Uppsala (8 mil ifrån) så det är kanske onödigt att stanna här, men annars finns det plats i mitt stall/hagar.

## Comment 2
Author: ElisabethA

När jag flyttade mina hästar Lund - Boden övernattade jag en av nätterna på en travbana. Kolla [http://www.travsport.se/sbanor](http://www.travsport.se/sbanor) Travbanor brukar ställa upp med övernattningsboxar så tveka inte att ringa. Dessutom ligger de oftast bra till i förhållande till stora vägar såsom E4. Lycka till!

## Comment 3
Author: Ahnna

Förresten, varför ska ni övernatta? Det är ju inte särskilt långt. Knappt 30 mil.

## Comment 4
Author: exitingsvillemo

#4 precis min tanke, gasen i botten bara ![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 5
Author: Annette

#5. Jag hoppas du skämtar. Har man hästar i släpet får man köra med förstånd.

Vi har väl dessutom inte med att göra varför hon vill övernatta.

## Comment 6
Author: JennyR

Kan avslöja att pållarna inte bara ska åka 30 mil, utan kommer längre söderifrån, de ska upp till västerbotten, och någonstans mellan uppsala-sundsvall är en lagom mellanlandning på resan :-)

## Comment 7
Author: Ahnna

#7 Misstänkte det, därav frågan.

## Comment 8
Author: exitingsvillemo

#6 självfallet var det ett skämt... Tror du jag är korkad?

## Comment 9
Author: exitingsvillemo

#7 då är det förståeligt att du vill stanna ngnstans och vila upp er.

Hoppas du hittar ngt :o)

## Comment 10
Author: [Borttaget]

När är det du vill ha övernattning? Vi har vårat stall står tomt just nu (2 boxar) Stallet finns 3 mil norr om Gävle.

## Comment 11
Author: angabogard

![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") Tack för alla svar. Men pga olika anledningar blev rutten ändrad så det blir nu kortare än det var tränkt så det löser sig!
