# Bra försäljningsargument?
Author: PP

[Länk](http://hastutrustning.hastnet.se/sok/annons.php?aid=120488&kid=9)

Viss frustration kan anas... ![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 1
Author: Emma-Andersson

det va en stört skön annons ![Cool](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool")

## Comment 2
Author: Minsanne

Hehe ... jag såg den. Hon var inte speciellt förtjust i sin sele ![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 3
Author: exitingsvillemo

haha, undrar om hon får nå svar på sin annons![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 4
Author: Trine

Hade nog känts skönare o få stampa på den tror jag...![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 5
Author: [Borttaget]

Hon låter verkligen desperat....

## Comment 6
Author: Majja12

Ett gott skratt förlänger livet sägs det och nu har mitt blivit förlängt. Verkligen en rolig annons. Selen kanske kan passa till en hund eller varför inte en åsna...om den nu inte passar till hästar ![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört") ![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 7
Author: UG

Men hjälp vad roligt ;-) Vilken frustration!

## Comment 8
Author: annie

Ha ha...  ja, den såg jag idag!! Tokrolig!

## Comment 9
Author: Stall-Stjarna

Jag tycker faktiskt inte ens att den var rolig, bara en dålig annons... Trodde inte ens att den var "seriös" utan en "fejk" annons... ?! ![Obestämd](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

## Comment 10
Author: IdaT

Med sista meningen tror jag att det var en pik till dom som säljer selr av börjestyp, med fast brösta, dåligt anpassad, och utan baksele. Kul sätt att pika på!

## Comment 11
Author: [Borttaget]

Jag tror detta är en fejk annons för att hänga ut en viss person, och jag vet vem... Trist.

## Comment 12
Author: Hovgarden

Aha, men det var lite kul ändå...

## Comment 13
Author: Maliiin

Hahahaha! Gud vilken annons! ![Tungan ute](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

## Comment 14
Author: [Borttaget]

urdålig tyckte då jag... inte det minsta skitkul..

## Comment 15
Author: [Borttaget]

#14 #9 #11 Jag håller med, vi har en tärnsjö finsele som kostar över 36.000:- och inte har jag lust att använda den på tex: unghästar som både kan rulla sig och annat under inkörning, många har använt sig av en vanlig hederlig bröstsele i alla tider, och kommer säkert att forsätta med det, även om alla körkunniga vet att det inte är den slags selen som är den mest optimala så behöver man inte göra narr av de som kanske inte tex har råd med något annat till att börja med/eller kanske inte ens vet om dom kommer att fortsätta med körning.
