# Usch vilken kväll!
Author: balotte

Kommer hem från jobbet och tycker att lilla Hessa beter sej underligt, tog in dom och hon ratade maten. Ut och promenerade med henne en och en halv timma men hon bara flemade hela tiden och ville lägga sej, fick ringa till vet som kom efter 30 låååånga minuter. Hon hade kolik. Så nu ska jag ta en promenad med henne vid 21.00, sedan får jag gå upp inatt och kolla till henne. Jag är helt slut och frusen in i märgen, men jag hoppas att det släpper nu.

## Comment 1
Author: sanne

hoppas det ordnar sig för er. Kolik är så himla jobbigt.

lycka till

## Comment 2
Author: SofiaChristina

Hoppas att det ordnar upp sig för er.

## Comment 3
Author: Milla

hoppas det ordnar sig, lycka till

## Comment 4
Author: runas

fy sånt är jobbigt! Hoppas det löser sig.

## Comment 5
Author: JMax

Det var ingen rolig kväll, hoppas att det går bra.

## Comment 6
Author: icansson

oj hoppas allt går bra

## Comment 7
Author: balotte

Jag har promenerat med henne nu och hon var tillochmed lite busig så nu blir det sängen och upp inatt och kolla till henne, som tur är så slutar min sambo inte förrän kl 23 så han kollar också. Jag tror att detta är lite stressrelaterat från i helgen när vi var på tömkörningskurs hennes bakterieflora har rubbats. Så imorgon ska hon få Pro eqo till frukost tur vi har det på jobbet, så chefen kom med det för en stund sen.

## Comment 8
Author: Gosa

Lycka till , hoppas att det har släppt och att allt går bra ![Flört](http://shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 9
Author: Ellinor Johansson

Lycka till, hoppas hon fortsätter att att krya på sig.
