# Inte så stor!
Author: HanniBunni

Har ni haft högdräktigt sto som inte det syns på?

Mitt sto, har veterinären fått kolla pga att hon inte är direkt rund. Här är en bild!

## Comment 1
Author: Hanna-D

#0 Tycker hon ser dräktig ut. Är det första fölet?

## Comment 2
Author: HanniBunni

Detta är hennes 4:de föl. Här på fotot har hon 3 veckor kvar!!

## Comment 3
Author: Hanna-D

Okej. Är säkert ingen fara, hon ser dräktig ut men har inte den där jättemagen som vissa får.

## Comment 4
Author: HanniBunni

Fölet mår jättebra och hon är pigg och glad! Jag är inte orolig, men finns här någon annan som har ett "smalt" högdräktigt sto?![Glad](http://shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 5
Author: Ahnna

Såhär såg mitt sto ut 27 mars förra året. Hon fölade 17 april. (Första fölet.)

## Comment 6
Author: HanniBunni

Hon ser ochså lite lagom rund ut!![Glad](http://www.shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 7
Author: Ahnna

#6 Ja, men någon "fölmage" hade hon inte förrän veckan innan hon fölade. Då var hon plötsligt stor som ett hus!

## Comment 8
Author: HanniBunni

Tänk om man hade varit så när man fick barn:S Jag har tvillingar och var GIGANTISK bara 1 månad gången. pust! Kan tänka er hur jag såg ut v.30 när de bestämde sej för att komma ut!![Tungan ute](http://shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

#7 Jag tror att våra sto är de lyckligt lottade blivande mammorna, som kommer i bikinin direkt efter ![Skrattande](http://shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 9
Author: SaraDoos

Här är min, som jag är tveksam till att hon fortfarande är dräktig... hon UL-ades i december (ca 130 dagar gången) och då syntes fölet ganska tydligt och hjärtat bankade ![Skrattande](http://shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") men nu ska hon ha om mindre än 2 månader... ser ju verkligen inte ut så ![Obestämd](http://shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

## Comment 10
Author: HanniBunni

Så har Fatima sett ut hela dräktigheten ochså. Men nu de senaste veckorna( hon ska föla vilken dag som) har hon svält rejält!  Du får ha is i magen Sara![Skrattande](http://shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 11
Author: [Borttaget]

#9 Den tycker jag visst ser dräktig ut
