# Glöm inte anmäla till Ask
Author: Milla

unghästutställning som går av staplen den 3 okt. Anmälan går ut nu den 3 sept så skynda skynda.

## Comment 1
Author: Kris_J

Bra att du påminde!![Glad](http://shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") Men jag måste kolla om det krockar med något trav innan jag vågar anmäla...

## Comment 2
Author: Milla

![Skrattande](http://shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 3
Author: VeronicaP

#1 Det är ju kriteriet den helgen ;-)

Ha ha Nu har jag bestämt mig vilka jag ska anmälan , De lär bli en hingst åring och ett sto också åring hm kan bli tight som vanligt ha ha

## Comment 4
Author: VeronicaP

Vaggeryd har ju samtidigt , attans och där var ju så  bra proppar dit , hur ska jag lösa dett nu då ..

## Comment 5
Author: Kris_J

#3 Jobbigt för dig men inte för mig![Tungan ute](http://shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute") Lycka till!!!!

Funderar på en ettåring eller en svårlastad hingst....finns några andra som också kan råka illa ut och få ut och åka... Men Lara kanske vill springa någonstans, jobbiga beslut....![Rynkar på näsan](http://shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-frown.gif "Rynkar på näsan") Men jag kan ju göra det lätt för mig och stanna hemma. Ligga och äta praliner i soffan med datorn på magen och bara vänta in resultaten. Sova till och från medans jag väntar, det är avkopplande![Glad](http://shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 6
Author: VeronicaP

#5 Det där sista lät väldigt skönt , man skulle kanske göra så ha ha

## Comment 7
Author: Kris_J

#6 Du borde nog göra det och ligga och tänka som du gjorde igår...\*asg\*

## Comment 8
Author: Kris_J

#6 Förlåt, kunde inte låta bli![Oskyldig](http://shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-innocent.gif "Oskyldig")

## Comment 9
Author: Cattis

#8 ![Skrattande](http://shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 10
Author: VeronicaP

#7 ha ha du det låter helt okey , ![Cool](http://shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool")

## Comment 11
Author: VeronicaP

Så där i dag har jag betalt in anmälan för mina 2 och i morgon postat själva anmälningsblanketterna ...

## Comment 12
Author: Milla

Jag har både betalt och skickat anmälan och det blev tre killar som får åka med.

## Comment 13
Author: VeronicaP

#12 Jag glömde ju anmälningsblanketterna igår när vi åkte iväg så de är ju därför de ligger kvar här hemma men idag så ska jag inte glömma det :-)

## Comment 14
Author: Milla

Ta chansen att visa era unghästar nu i ask men skynda att anmäla för i morgon är sista dagen!
