# Brunskimmel lånas ev köpes
Author: Maddengen

Hej,

är intresserad av att låna ett brunskimmel sto för att ta föl på med min egen hingst ( Johannesbergs Noble RS 451 Musblack) för ett eller två föl. Hon ska ha full stam och pass så klart, gärna visad med minst klass 1 men inget måste, visar henne gärna om hon inte är visad. Höjd mellan 90-103 cm. Kan även tänkas ett köp om jag hittar rätt sto.

avstånd spelar ingen roll, gott hem med referenser å allt en shettis kan behöva.

maila el skriv här

[maddengen@hotmail.com](mailto:maddengen@hotmail.com)

[www.stuterime.webs.com](http://www.stuterime.webs.com)

Mvh // Madde

## Comment 1
Author: Maddengen

![Glad](http://www.shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 2
Author: Gosa

Madde, om du hittar en i närheten av mig så får hon gärna komma hit och betäckas redan i år ![Glad](http://www.shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 3
Author: Maddengen

Pia, jag har faktiskt hittat ett sto i stamboken som är mycket intressant, har mailat dom som äger henne å frågat men tror säker att dom inte vill låna ut henne men det skadar ju inte å fråga, å det är inte alls långt från dig så jag hoppas hoppas hoppas!!!

Vet du nån i din närhet kanske?

## Comment 4
Author: Maddengen

![Cool](http://www.shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool")
