# Shettis sto köpes: Gävleborg/Dalarna/Uppsala...
Author: Daladis

Letar ett shettissto som sällskap till mitt ministo. Krav: Reg i SSS med full stam o pass samt trevlig i temperamentet o fullt frisk.  
Önskemål: Gärna annan färg än svart....

Vi erbjuder gar. gott hem med god omvårdnad. Kommer att gå med mitt ministo o ute långa dagar o ibland dygnet runt när vädrer o vind tillåter, självklart med vindskydd. Har även box o har de mest inne för jag älskar att pyssla med dem. Vår yngsta son rider ibland o jag tömkör också får de följa med på hundprommisar i skogen. Så det är inte en ponny som bara kommer att stå i hagen o skrota.... Maila eller PM:a gärna info om stam, pris mm. samt bild.    [alsjobergets@hotmail.com](mailto:alsjobergets@hotmail.com)

MVH Erica Andersson -Ockelbo,   [www.alsjobergets.se](http://www.alsjobergets.se)

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Du har mail! ![Glad](http://shetlandsponny.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 2
Author: Daladis

\*Puttar\*

## Comment 3
Author: Petra-Stark

Har ett rödskimmel (konstant) sto hemma som jag säljer åt en vän, diplom, välstammad, riden, körd, 104 cm, duktig mamma.

Bor inte så många mil ifrån dig.. (söderhamn)

## Comment 4
Author: Daladis

Det lät ju intressant Petra! Kan du maila lite uppgifter om henne till mig vore det jättesnällt! MVH Erica

[alsjobergets@hotmail.com](mailto:alsjobergets@hotmail.com)

## Comment 5
Author: Petra-Stark

En bild på Nina

## Comment 6
Author: Trine

Ja jag har ju bara svart till salu jag(utanför Edsbyn)...O det var väl inte aktuellt.

## Comment 7
Author: Kana

Jag har tre ston till salu, 2 fuxar och en brun. Bukkerupgårds Hope brun 87cm, Ninette fux 100cm och Nobless mörkfux 96cm. Om det låter intressant kan du mejla mig på [kana.halfvarsson@hotmail.com](mailto:kana.halfvarsson@hotmail.com)

Mvh

Kana

Insjön
