Resultat - Sikeå 170930
Shetland Nord arrangerar utställning i Sikeå 30 september med Elisabeth Ljungstorp som domare. Resultat och foton mottages gärna.
Klass 1
e. Lindebys Torsten L
u. Smedjenäs Velonye. Christian af Jäboruder
u. Charlene af Jäboruder
3. Brynimyrans Njord
e. Componist v.d. Römer
u. Beata-Kristin
Klass 2
e. Stjernens Remy Martin
u. Midgårds Bambina
5. Brynimyrans Njorun
e. Componist v.d. Römer
u. Beatrice Auror
e. Uron v.d. Römer
u. Dalsgårds Indra
Klass 2M
7. Brynimyrans Rind
e. Touch of Gold
u. Bäckdalens Beauty
Klass 12
8. Midgårds Bambina
e. Abildores Kenzo
u. Midgårds Ballerina
9. Beata-Kristin
e. Stuart v.d. Zandkamp
u. Beliss
10. Beatrice Auror
e. Stuart v.d. Zandkamp
u. Beliss
11. Charlene af Jäboruder
e. Jeffry v.d. Viersprong
u. Hickory v. Bunswaard
12. Dalsgårds Indra
e. Dalsgårds Disco
u. Gamba v. Spuitjesdom
13. Smedjenäs Velony
e. Dusol
u. Smedjenäs Vitsippa
Klass 15
14. Rossmons Ancilla
e. Dalton v.d. Voorstraat
u. Fänlids Fridolina
15. Beliss
e. Kanteborgs Sprite
u. Belle Blonde
16. Simone v. Maxet
e. Enterprise v.d. Veldhoeve
u. Giorchina v.d. Römer
Klass 3
17. San Francisco
e. Componist v.d. Römer
u. Simone v. Maxet
18. Lindebys Vinyl
e. Lindebys Torsten L
u. Smedjenäs Velony
19. Kallkällans Zäta
e. Robijn v.st. Polderzicht
u. Snorpans Lizzy
Klass 4
20. Gullsmyras Bästa
e. Dalsgårds Stand By
u. Gullsmyras Böna
21. Pollypuff
e. Lufsen
u. Allgunnens Cina
Klass 5
22. Bäckdalens Ikaroz
e. Dusol
u. Moa
57. Hero
e. Näsvallens Travolta
u. Näsvallens Floppa
Klass 5M
23. Åbrodahl´s Windmill
e. Vinkelbodas Ivar
u. Almnäs Octopus
Klass 6
24. Slättmarkens Bianca
e. Ängabogårds Nogger
u. Näsvallens Finess
25. Bäckdalens Iforia
e. Stuart v.d. Zandkamp
u. Lindebys Puma
26. Brynimyrans Maijliz
e. Componist v.d. Römer
u. Beatrice Auror
27. Slättmarkens Mynta
e. Robijn v.st. Polderzicht
u. Mika
28. Saima
e. Anders v. Bunswaard
u. Simone v. Maxet
Klass 7
29. Bäckdalens Hunter
e. Stuart v.d. Zandkamp
u. Bäckdalens Chantal
Klass 8
30. Lindebys Aziba
e. Furunäs Sahib
u. Azalea
Klass 8M
31. Honeysuckle af Jäboruder
e. Shandy v. Bromishet
u. Zenda v. Valkenblik
Klass 9M
32. Åbrodahl´s Pacific Rim
e. Skäpperöds Tarik
u. Southkeithney Blossom
Klass 10
33. Atlaz
e. Bonzo
u. Melker´s Modesty
34. Callaway
e. Gläntans Morendo
u. Björkåsens Pira
35. Bäckdalens Castello
e. Componist v.d. Römer
u. Valente v. Gelre
36. Fabian av Friheten
e. Huggarebo Liston
u. Fabina
37. Hamras Neo
e. Charley v.d. Provincialeweg
u. Hamras Electra
38. Rune
e. Rex
u. Relicia v. Carpe Diem
39. Lindebys Viggo
e. Oldvicarage Rock Me Amadeus
u. Smedjenäs Velony
Klass 11
40. Blåklockans Black Shadow
e. Zorry
u. Boccia
41. Skattens Crater
e. Skattens Crut
u. Björklundas Jasmine
42. Ängabogårds Nogger
e. Robijn v.st. Polderzicht
u. Dalsgårds Kamomill
43. Uron v.d. Römer
e. Balade v.d. Romer
u. Melodie v.d. Römer
Klass 11M
44. Seijsings Barium Boy
e. Påninas Casanova
u. Milimeter av Gindemo
45. Sandbackas Pontiac
e. Bommel v. Ens
u. Ofrade v.h. Houtdorp
Klass 13
46. Slättmarkens Ambra
e. Amit
u. Mika
47. Bäckdalens Amore
e. Componist v.d. Römer
u. Hester v.d. Rubbens Hoeve
48. Mästergårds Euphoria
e. Waulkmill Mactavish
u. Dalsgårds Karamell
49. Bäckdalens Garbo
e. Dusol
u. Valente v. Gelre
50. JR in Flames
e. JR Orlando
u. JR Iron Maiden
51. Nova Espri
e. Gläntans Domino
u. Rosalinda
52. Pamela
e. Smevallens Bonsai
u. Näsvallens Primula
Klass 13M
53. Perfect Design
e. Design To Make a Difference
u. Nearly Perfect
54. Snöflinga
e. Merkisayre Carcus
u. Saga af Jäboruder
Klass 14B
55. Sham D
e. Damit
u. Shira
Klass 15M
56. Katootje v.d. Beekhoeve
e. Alco v. Cornley
u. Olanda v. Ruitenbeek