Resultat - Frillesås 171029
Shetland Väst arrangerar sin sista utställning för året i Frillesås 29 oktober. Inga-Lill Hoveklint-Hyttring är domare. Resultat och foton mottages gärna.
Klass 3
1. Hagdala Eadwyn
e. Hagdala Wacker
u. Hagdala Elinda
2. Hagdala Ellis
e. Hagdala Wacker
u. Hagdala Estella
Klass 4
3. Chorus Girl of Lady´s Holm
e. No fear v.d. Römer
u. Showgirl v.d. Amstelhof
4. Lillagärdets Luna
e. Gilbert v.h. Iepenbos
u. Nalonya v. Spoorzicht
Klass 8
5. Blossbo´s Maj
e. Gläntans Pelé
u. Bluemull Nikka Vord
Klass 9
6. Humledals Dave Schultz
e. Humledals McRattan
u. Mandy v.d. Bloemhof
7. Dalsgårds United Power
e. Perigueux v. Isala
u. Ayesha v.d. Amstelhof
Klass 11
8. Black Boy af Jäboruder
e. Timothy af Jäboruder
u. Gwendolyn LMN
Klass 14B
9. Almnäs Noak
e. Edmund v.d. Brouwerij
u. Prelude v. Spuitjesdom
Klass 14BM
10. Skäpperöds Arnim
e. Skäpperöds Rex
u. Skäpperöds Helena
Klass 5
11. Galax
e. Poker Face
u. Kyllemos Stella
Klass 5M
12. Super Star
e. Perfect of Sportview
u. Moviestar
Klass 6
13. Gläntans Cinta
e. Bäckens Monsun
u. Gläntans Lavette
14. Bårarps Grace
e. Dalsgårds Juventus
u. Dalsgårds Konvalj
15. Getskärs Ida
e. Bäckens Monsun
u. Clibberswick Keely
16. Ishmira af Jäboruder
e. Menno v.h. Aeghterhuus
u. Wichita af Jäboruder
17. Jacinta af Jäboruder
e. Laddyll Buccaneer
u. Dulcita af Jäboruder
Klass 6M
18. Melkers Elvira Madigan
e. Almnäs Ivory
u. Hesseldals Emma Lee
Klass 7
19. Dalsgårds Umberto
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Dalsgårds Malva
Klass 7M
20. Melkers Bon Jovi
e. Ugglebackens Kavat
u. Basilika
Klass 10
21. Sollidens Gregoriuz
e. Uron v.d. Römer
u. Sollidens Chelzea
Klass 1
22. Strandlyckans Roach
e. Nocturne af Jäboruder
u. Lorence v.st. Emstwood
Klass 1M
23. Esereds Edgar
e. Melkers Extra-Terrestrial
u. Rotenäs Antonia
24. Esereds Elton
e. Ugglebackens Kavat
u. Melkers Janis Joplin
Klass 2M
25. Lowisa
e. Son of Gold
u. Wild Star
26. Willimey
e. Poker Face
u. Witch
Klass 12M
27. Rotenäs Antonia
e. Linus
u. Drängstugans Amorina
28. Melkers Janis Joplin
e. Birchwood Mandarin
u. Melkers Jinn
29. Wild Star
e. Northern Light´s Pole Star
u. Rexons Melasta
30. Witch
e. Northern Light´s Pole Star
u. Rexons Kerrera
Klass 13
31. Bonita v.d. Lindervelde
e. Nelantines v.d. Groote Woerd
u. Suzy v.d. Kupierij
32. Giljans Chaya Rose
e. Junibackens Rembrandt
u. Primrose v.st. Olyhof
33. Wonnagårdens Country Girl
e. Dalsgårds Disco
u. Dalsgårds Lilli Ann
34. Goya af Jäboruder
e. Black Boy af Jäboruder
u. Miranda v.d. Tolberg
35. Gwendolyn af Jäboruder
e. Black Boy af Jäboruder
u. Shakra af Jäboruder
36. Nic Symphonie of Lady´s Holm
e. Almnäs Mahogny
u. Melodie v.d. Römer
37. Dalsgårds Nouvelle
e. Robijn v.st. Polderzicht
u. Dalsgårds Estelle
38. Dalsgårds Odette
e. Almnäs Mahogny
u. Xtra Donna v.d. Amstelhof
39. Kaprifolens Pepita
e. Devin
u. Gläntans Polette
40. Dalsgårds Samantha
e. Uron v.d. Römer
u. Lobelia v. Geldersoord
41. Veerle v.d. Bloemhof
e. Kristof v.d. Bolster
u. No Noire v.d. Amstelhof
42. Vivacia QL
e. Almnäs Etapp
u. Belize
Klass 13M
43. Strawberry
e. Ward of Berry
u. Kämpelandets Dalia
Klass 15
44. Dalsgårds Golden Girl
e. Django v.d. Romer
u. Doreth v. Bitterschoten
45. Jolinde v.d. Heuvelshof
e. Asterix v. Dorpzicht
u. Zilvester v.St. Geerhof