Resultat - Sölvesborg 171104
Shetland Syd arrangerar utställning i Sölvesborg den 4 november med Maria Jansson som domare. Resultat och foton mottages gärna.
Klass 4
1. Ladys Karamell
e. Toy
u. Lady In Red
2. Stellagårdens Kola
e. No fear v.d. Römer
u. Almnäs Tarantella
Klass 4M
3. Shady Acres Arenduill
e. Cornelius McVerdi
u. Arwen v. Portma Zathe
4. Almnäs Gorgeous Miss
e. Perfect of Sportview
u. Almnäs Miss World
5. Bakkegaards Josefine
e. Trewordergrange Rupert Bear
u. Bakkegaards Jo-Jo
6. Hasselbos Sanaya
e. Lucky Win v. Wegdam
u. Hasselbos Nejenka
7. Sandbackas Vigdis in a Roap
e. Shetlandsgaards Jackpot
u. Skäpperöds Penelope
Klass 5M
8. Super Star
e. Perfect of Sportview
u. Moviestar
Klass 6
9. Danstorps Havanna
e. Pompe
u. Danstorps Safira
10. Danstorps Hilda
e. Yaght v.d. Belschuur
u. Danstorps Amber
11. Stellagårdens Jelina Queen
e. Elandro v.d. Veldhoeve
u. Erotic Queen v. Stal Wilcas
12. Jubjube v.d. Brouwerij
e. Dutchman v.d. Brouwerij
u. Blossom v.d.Brouwerij
13. Sandbackas Moonracer
e. Skäpperds Augustus
u. Sandbackas Moonwalk
Klass 6M
14. Kongas Augusta
e. Skäppeöds Augustus
u. Majken
15. Melkers Basic Instinct
e. Almnäs Ivory
u. Basilika
16. Hultas Lavendel
e. Littlebignor Giovanni
u. Kanel
17. Hasselbos Rosheiya
e. Stjernens Mini-Baldur
u. Hasselbos Limozella
Klass 7M
18. Sandbackas Herakles
e. Sandbackas Thriller
u. Helvetia v.St. Brammelo
Klass 8
19. Harriet v.d. Brouwerij
e. Bergerac v. Gelre
u. Pebble v.d. Bloemhof
20. Havsrosens I am Special
e. Älvåsens Viking
u. Slättens Via
21. Svala
e. Ventum v.h. Ponystalletje
u. Kryddgårdens Soja
22. Dalsgårds Unibelle
e. Alex v.d. Pony Hoeve
u. Dalsgårds Penny Lane
Klass 8M
23. Heaven v. Vennehoeve
e. Shandy v. Bromishet
u. Saskia v. Stal Rishoff
Klass 9
24. Åkaregårdens Oksitril
e. No fear v.d. Römer
u. Åkaregårdens Ipotoksina
Klass 9M
25. Spektras Gizmo
e. Harm v. Keizershof
u. Almdalas Gardenia
Klass 10
26. Hagdala Elmer
e. Hagdala Wacker
u. Hagdala Estella
Klass 11
27. Alex v.d. Pony Hoeve
e. Gresini v.d. Veldhoeve
u. Vivianne v.d. Pony Hoeve
Klass 11M
28. Åkaregårdens Klaxon
e. Kameleon v. Bangaerde
u. More Than a Feeling
Klass 13A
29. Stings Greta
e. Perigueux v. Isala
u. Källbergets Ginette
30. Ekskogens Moira
e. Furunäs Bonzo
u. Xenia v. Bunswaard
31. Nic Charisma of Lady´s Holm
e. Uron v.d. Römer
u. Dalsgårds Glamour
32. Dalsgårds Omega
e. O´Regen v.d. Kleine Tip
u. Melodie v.d. Römer
33. Dalsgårds Regina
e. Dalsgårds Disco
u. Tale of Shetlane
34. Dalsgårds Tiara
e. No fear v.d. Römer
u. Dalsgårds Nouvelle
Klass 13B
35. Allgunnens Gasa
e. Allgunnens Micko
u. Salebodas Gulli
36. Imperiets Jamillia
e. Humledals Tie Domi
u. Imperiets Jaina Solo
37. Störtbäckens Lillith
e. Brandij v.d. Hoorn
u. Lurifaxi
38. Roshems Mylady
e. Dalsgårds Disco
u. Roshems Brocélinde
39. Trolldungens Penny
e. Giovanni vom Silbersee
u. Trolldungens Petronella
40. Störtbäckens Pyrola
e. James Herriot
u. Störtbäckens Piglet
41. Xena
e. Karajan Di Leva
u. Razmine
Klass 13M
42. Bakkegaard´s Jo-Jo
e. Kerswell Sorcerer
u. Surprise III v.d. Uilecotenweg
Klass 14B
43. Morello
e. Plutus v. Dorpzicht
u. Lyckans Lorelei
44. Almnäs Noak
e. Edmund v.d. Brouwerij
u. Prelude v. Spuitjesdom
Klass 15
45. Donna
e. Borvid
u. Daisy
46. Hi-Fi v. Bunswaard
e. Lord Gloom v. Vliek
u. Justify of Marshwood
47. Slättens Madicken
e. Slättens Madgic II
u. Slättens Ida
48. Skäpperöds Sirius
e. Roy v. Bunswaard
u. Skäpperöds Kassiopeja
Klass 1
63. Akirws Dio
e. Center
u. Furunäs Kolora
64. Azlan
e. Karajan Di Leva
u. Tösen
65. Bolero af Sjöland
e. Volder Morte
u. Belara af Jäboruder
66. Ixus
e. Skäpperöds Drusus
u. Bernadetje v.´t Zesspan
66. Stellagårdens Lollipop
e. No fear v.d. Römer
u. Almnäs Tarantella
67. Sandbackas Topaz
e. Sandbackas Grus
u. Sandbackas Gloria
Klass 1M
68. Shady Acres Zephyr
e. Balou v. Klein Engelland
u. Zilver Sun v.d Njkamphoeve
69. Spektras Poseidon
e. Neptune of Brygarth
u. Spektras Paradis
Klass 2
70. Aprilia
e. Sandbackas Gary Cooper
u. Skäpperöds Sirius
71. Kongas Aprils Fool
e. Stjernens Gambler
u. Moseagers Dolores
72. Almnäs Havanna
e. Gladiator
u. Almnäs Cha-Cha
73. Gedsagergårds Lobelia
e. Silbersee´s Luxus
u. Blossom v.d. Brouwerij
74. Stellagårdens Lydia
e. Skerry v. Geldersoord
u. Edsilia v. Veldzicht
75. Älectra
e. Karajan Di Leva
u. Kastanjegårdens O´boy
Klass 2M
76. Contessa
e. Stjernens Mini-Baldur
u. Charissa v.d. Pollen
Klass 12A
77. Almnäs Cha-Cha
e. Perigueux v. Isala
u. Almnäs Jum-Jum
78. Belara af Jäboruder
e. Midas v. Bunswaard
u. Tancrest af Jäboruder
79. Blossom v.d Brouwerij
e. Rossi v.d. Veldhoeve
u. Afrodette v.d Breouwerij
80. Edsilia v. Veldzicht
e. Stefan v. Aruba
u. Olivia v. Spoorzicht
81. Sandbackas Gloria
e. Dusol
u. Gaike v. Stepelo
82. Almnäs Tarantella
e. Perigueux v. Isala
u. Almnäs Madonna
Klass 12B
83. Bernadetje v.´t Zesspan
e. Kerswell Cloud
u. Pebble v. Stal Polderzicht
84. Moseagers Dolores
e. Kristof v.d. Bolster
u. Skovlundens Dominique
85. Kastanjegårdens O´boy
e. Pepsi
u. Kastanjegårdens Tanja
86. Tösen
e. Brandij v.d. Hoorn
u. Lira
Klass 12M
87. Charissa v.d. Pollen
e. Gloriant v.d. Belschuur
u. Wartouska II v.d. Pollen
88. Charmeuse of Duke Stable
e. The One and Only of Duke Stable
u. Vanessa of Duke Stable
89. Spektras Paradis
e. Harm v. Keizershof
u. Twyford Pixie
90. Zilver Sun v.d Nijkanphoeve
e. Larros v. Stal de Noorderkempen
u. Naidy v.d Oostterslag
BIS Åkaregårdens Oksitril 109888=43
Res BIS Almnäs Cha-Cha
Grattis 🙂