Shetlandsponny iFokus

Shetlandsponny

Etikett: allmänt
Läst 358 ggr
MarleneGustafsson
0

Shetlandsponnyer utlånas under vinern!

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Har ett gäng shetlandsponnyer som är till utlåns f.r.o.m nu fram till och med 30/5 INOM Dalarna eller närliggande län.
Hästarna är snälla och vana vid det mesta. Lånas ut för ridning och körning till intresserad familj. Hästkompisar är ett krav.

Millan, 100 cm, ett mysigt skäcksto. Snäll att rida och köra. Pigg och framåt. Älskar skogsturer och att gå med "den fina vagnen"

Jasmine, 98 cm, mörkbrun, -98,  ett trevligt sto med en härlig inställning. Kan bli något envis och kräver därför en envis ryttare/kusk :) Har vart med på travet lite grann.

 Karisma, 106 cm helsyster till Jasmine, -99, Inriden och inkörd, pigg och framåt. Varit mamma ledig och är därför inte riden särskilt mycket det senaste året.

Ring eller mejla mig så berättar jag mer om hästarna. Hästarna kan lånas ut tillsammans eller enskilt. Dom lånas ut under vintern då dom har ett jobb på våran fäbod att sköta under sommaren. Kan även skicka bilder!

_Endast seriösa svar, tack!
_

kontakta mig Marlene, på marlene.gustafsson89@hotmail.com

eller ring; 0768388559, 0280-60125

MarleneGustafsson
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#1

Lägger in en bild på Millan in action!