Shetlandsponny iFokus

Shetlandsponny

Etikett: allmänt
Läst 513 ggr
Hanna-D
0

Resa till Shetland

Det diskuterades om att resa till Shetlandsöarna i en tråd för ett par veckor sedan. Hittade detta:

http://www.lfv.se/templates/LFV_ListArticle____48667.aspx
http://www.flyshetland.com/
http://www.atlanticairways.com/ 

Atlantic Airways ska börja med direktflyg till Färöarna. Kanske kan vara ett alternativ? Men hur tar man sig från Färöarna till Shetland? Märta kanske vet? Kanske är jättedyrt men hörde om detta på jobbet och tänkte dela med mig Glad

Annars kan man flyga till Shetland via London Heathrow.

pippa__
0
#1

Simma kankse ;)

Hanna-D
0
#2

#1 Absolut. Erbjudandet gäller ju bara under sommaren så det ska nog gå Glad

Ahnna
0
#3

Jag följer med om vi ska simma. Men något annat har jag nog inte råd med dessvärre, inte den här sommaren i alla fall… Fundersam

Hade varit stenkul att åka dit, det verkar ju som att det är stuterier bakom varenda buske där! Cool (Jaja, lite överdrift kanske…)

Sajtvärd för Medeltiden iFokus

Medarbetare på Galopp iFokus

www.stuteriprecious.se

Linnah
0
#4

#3 om du hittar några buskar där så kan jag nästan garantera att det finns stuterier bakom dem. Cool

Marta
0
#5

#0 Ja du, det var ju Smyril som gick mellan Färöarna och Shetland men de kommer troligen inte att gå till Shetland alls i sommar. Om det finns någon annan färjelinje nu istället vet jag inte. Det tar ganska lång tid har jag för mig. Jag tror inte det är ett alternativ, tyvärr.

Det är kalla fakta att man knappt kan ta sig dit längre. Så otroligt trist.  Nästa år är ju Breedshowen där också.

Hanna-D
0
#6

#5 Typiskt. Jag som blev så glad när jag hörde folk prata om direktflyg på jobbet. Helt otroligt att det ska vara så svårt/dyrt att ta sig till rätt ö!