
God morgon 2 feb
God morgon
Nu är de måndag igen och en ny vecka drar igång. Jag känner mig utvilad nu. Somnade redan halv 9 igår kväll och sovit som en stock tills nu =). Här väntar jobbet. Sen ska här pysslas med shettisarna i kväll. Om de verkar vara lite indre is på vägarna borde Ovita tömköras lite i dag. Får se hur de ser ut på vägen i kväll
ha en bra dag alla

hej
dagen började som vanligt ..trodde vi..men nu ligger både jag o gubben med magsjuka.Det är inte kul o ha massa hästar o bli dåliga samma dag.. i värsta fall får dom sova ute i natt, mat klarar jag av men mocka hela stallet.. suck..
NU ska jag se om jag hittar någon film o kolla på…
ha en bra dag !

#1 krya på dig!
Här är det jobb hela veckan i vanlig ordning. Saknar helt klart mina lediga fredagar innan då jag jobbade 80%. Här är minusgrader och har så varit hela helgen, men ännu inte en snöflinga. Polerade mina fina pållar igår. I morse var de dock fulla med spån och hö i vanlig ordning… Ikväll blir det bara det viktigaste fixat i stallet, men hoppas få testa Salsa med släpa i veckan/helgen 
Halloj
Har varit ute ända fram till nu, underbart väder trots kylan. Har kört Gentzel idag, han är så otroligt lättlärd och cool i allt, vi travade och gjorde halter m.m. Så kul när det går bra! 
Ha en bra dag!