Shetlandsponny iFokus

Shetlandsponny

Etikettallmänt
Läst 587 ggr
Yanni
0

Tjock ?

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Tycker ni denhär ponnyn ser tjock ut? Alla blir typ skrämda när dom ser honom . "åh va tjock han är " jag tycker själv inte att han är särskillt tjock , men ja kanske är hemmablind? Fundersam

Boode
0
#1

Jag tycker inte han är så tjock

JennyR
0
#2

Nej han är inte tjock!!! Ser ut att vara i "normalhull" :-) De som tycker han är fet måste ha skelett hemma…..;-)

JMax
0
#3

Tycker med han ser normal ut.

Mode & Skönhet.iFokus -sajten om mode, skönhet, smink, glitter & glamour!

Sofia_Schultz
0
#4

Han är verkligen inte tjock enligt mig. Alldeles lagom skulle jag säga.

Midlingur
0
#5

Ser trevlig ut!

Monday
0
#6

Sedan kan ju även shettisar ha stora magar utan att vara tjocka. Min shettis har en väldigt stor mage och förut var han ändå så tunn att man kunde känna revbenen. Men det var för att han hade fel på tänderna och inte lyckades få i sig höet.

http://www.regret-nothing.com

VeronicaP
0
#7

Han ser jättefin ut i hullet , det kan ju vara så att de lurar sig på hans päls och sen ska ju inte shettisar precis se ut som små fullblod ..

Yazmine
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#8

Han är inte tjock,då skulle dem se mina ponnysar =)Jag försöker att banta dem men det är svårt när dem får fri tillgång till hösilage =)

Sehvrin
0
#9

SOm alla andra säger så ser han inte tjock ut, utan ser jättefin ut =)

//Johanna, medarbetare på miljö.ifokus, svensknatur.ifokus och studier.ifokus

Charlotte-Aveback
0
#10

#0: Han ser helt lagom ut! Du får nog förklara för alla de som säger att han är tjock att han faktiskt är en shetlandsponny och att det är så här de skall se ut. Det handlar oftast om okunskap hos de som reagerar så där.

kacka
0
#11

Sedan kan ju vinterpälsen förvilla… De ser "tjockare" ut eftersom pälsen sticker ut en dm på alla sidor… :-)

Yanni
0
#12

Tack för alla svar.

#8 Min går också på fri tillgång. Men bara på dagarna när han är ute i hagen mellan 6-17.

moa
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#13

Han är inte tjock! Då skulle dom se mitt stoFundersam

Pimpen
0
#14

Pimpen svarar: Nej