kastat
I morse när jag kom ut till hästarna så hade min gammel märr Fairy Frolic kastat sitt föl. Det syntes tydligt vad det var ca 10 cm moderkaka, navelsträng och ett som det såg ut litet huvud på några cm.
Mycket mycket tråkigt men hon har ju varit ett fantastiskt avelsto under många år.

Nej vad tråkigt
. Beklagar förlusten.
Trist!
Fy vad tråkigt, beklagar.
// Ge mig sinnesro att acceptera det jag inte kan förändra, mod att förändra det jag kan och förstånd att inse skillnaden.//

Vad tråkigt. Beklagar förlusten.
Åh vad tråkigt!

VAd tråkigt , beklagara förlusten
Nej vad tråkigt!! Beklagar verkligen!

Vad tråkigt, men bra att du såg det, då slipper du i alla fall bli besviken i vår.
Så tråkigt, beklagar!

vad tråkigt
Så tråkigt, beklagar.
Beklagar
Beklagar.
Usch vad tråkigt. Beklagar Förlusten

Beklagar förlusten
Beklagar förlusten
Havsrosens stuteri www.havsrosensstuteri.se

Jätte tråkigt ,beklagar din förlust. Hoppas din gamla mår bra .
Beklagar
Beklagar :-(
Det var verkligt tråkigt det som hände, jag såg fram emot det här fölet eftersom Frolic var betäckt med "Busen" och tidigare i andras ägo fått jättefin avkomma.
Kommer att ta dit henne till våren igen om hon verkar vara i kondition, annars får jag glädjas åt hennes dottet Ulla som finns sparad här hos oss. Frolic är ju född 1988 så hon har kanske gjort sitt nu?
Hej, lite sen på att svara, såg denna tråd nu…
Tråkigt att höra om Fairy Frolic, hon är ju en fin häst. jag har själv en dotter till henne, Dilemma =) En mycket fin liten ponny!
Lycka till i framtiden med henne!