Shetlandsponny iFokus

Shetlandsponny

Etikett: 23-säljes
Läst 2882 ggr
Trine
0

Till Salu, Musblack

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Trollans Bold Baron "Barre" är till salu om rätt hem finns.Han är efter Johannesbergs Noble RS 419 U, Tilia, Diplom GI UE. Hormesta Erik Viking RS 325 ELIT.

Han är en Snäll o cool kille som inte hetsar upp sig i onödan.Snäll o verka o dona med.

Vid intresse så PM: ar ni eller mejlar.Eller ring!

www.trollans.com

Trine
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#1

Andra sidan..

Hans far var sent utvecklad men slutade som godkänd iaf.GladBarre har nog ärvt den sena utvecklingen..

Maddengen
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#2

Inte var han så sen, han blev ju godkännd som 2 åring i Augusti på wången, men fick inte RS nr för ens hans mamma primerades och fick sitt RS nr i Mars, men godkännd blev han då han var 2 år och 2 månaderSkrattande

Men kan ju tillägga att det har hänt en massa sedan han blev godkänndGlad

Trine
0
#3

#2 Aha var det så det var..Jag måste ha missuppfattat när vi pratat då, Men VACKER är han Noble inget snack om den saken iaf..Glad

Gosa
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#4

Jag kan också tillägga att Noble är en mycket trevlig och sällskaplig hingst Glad. Här kommer en bild på Johannsbergs Noble.

Trine
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#5

Ett kort från i somras på betet.

[Teddy]
0
#6

Jag såg Noble som treåring, och måste säga att det hänt MASSOR med honom sedan dess!
Positivt alltså!