
RIKSen Nossebro
Boxplatser uthyres under RIKSen i Nossebro 2010. Finns även några hingstboxar. Stallet ligger ca 1 mil ifrån utställningsplatsen. Spån eller halm finns att köpa. Plats för transport finns.
Pris: 150kr inkl. mockning.
Pm:a vid intresse.

Mvh/Therese
medarbetare på arabiskafullblod.ifokus

Slutspurts-putt!
Finns fortfarande boxar kvar. Även till hingstar.
Mvh/Therese
medarbetare på arabiskafullblod.ifokus

När kommer katalogen ?? :D

#2 Den skickas till tryckeriet i morgon så den kommer nog snart.

I webbstamboken kommer den troligen ut under kvällen (sent). Det har varit ett par saker som behövde kollas upp innan publicering, vilket saboterade tidsplanen "en aning". Men, det är inte alltid så lätt att få tag i rätt personer under semestertider…
Men hur som helst, den kommer med största sannolikhet ut på Webbstamboken ikväll, samt trycks i morgon och skickas sedan med A-post till utställarna.
Och när jag ändå skriver, så passar jag på att göra ett sista försök att få in fler sponsorer…
Om någon skulle vilja sponsra någon klass eller ett championat, så hinner jag få med det i katalogen om jag får veta det senast 23:30 i kväll. :-)
När man köper en klass eller sponsrar ett championat, så står man dels med på listan över sponsorer i katalogen och dels så får man en "bannerannons" (20x3 cm) med ex sitt stuterinamn och hemsidesadress om man har en sådan.
Så kom igen nu…
Det finns massor med lediga klasser och championat. Och samtidigt som man gör en god gärning och sponsrar utställningen, så får man lite reklam "på köpet". :-)
Det kostar:
300:- för en klass
500:- för ett championat
125:- för enbart en bannerannons
Givetvis går det att köpa vanlig annons också. Men iom att det är så ont om tid, så funkar det bara om man råkar ha en färdig annons att maila mig (senast 23:30 som sagt). Annonserna kostar 200:- för halvsida och 300:- för en hel (A5).
Jag försökte iaf. Om någon vill sponsra, så kontakta mig via mail eller skicka ett PM här på forumet.
/Cattis
.:. www.shetlandsponny.com .:.
Cattis.
Jag sponsrar en klass om det finns kvar.

#5 Absolut!
/Cattis
.:. www.shetlandsponny.com .:.
#6 jag kan nog också sponsra en klass!

#7 Vad bra! Kan du maila mig och tala om vad det skall stå på bannern m.m. :-)
/Cattis
.:. www.shetlandsponny.com .:.

Nu ligger det ute i webstamboken :D

Jag måste leta dåligt, för jag hittar inte? Borde ju ligga under kataloger o resultat, eller är jag ute på helt fel sida?

#10 Två filer finns der där, Nossebro 14/8 och Nossebro 15/8.
/Cattis
.:. www.shetlandsponny.com .:.

Hittade visst, då jag tog fasta på "webbstamboken". Ska bli så spännande!! Ser verkligen fram emot detta!