
Hingst
Jag undrar vart och när hingst primeringen är?
Skulle vilja få Borka godkänd, fast dom inte tycker han ser ut som en hingst..
#0 Vem har sagt att haninte ser ut som en hingst? Om det är en domare som sagt det så är nog chansen att han "går igenom" liten.

på¨sista utställningen så domaren att han gillade biffiga hingstar och att borka såg ut som en sportmodell.

#3, alla tycker ju olika. Har själv ett par hingstar (av annan ras) som saknar hingstkarraktär enligt mig själv, men har de varit hingstar såhär länge så tycker jag ändå att de kan vara värt att visa dem på premeringen nu till våren innan man låter dem kastreras. Vad har man att förlora? 

Hur många gånger har du visat han innan?
Visa han på hingstvisningen tycker jag, det är alltid roligt att få olika bedömningar om inte annat! =)

Ägarna har ställt ut han en gång förut och jag 2 gånger nu.
Hingstvisningen?
#8 premieringen alltså, använder mina egna fraser ;) hehe

jaha, Ok. men är de de som är den ja vad de nu var för datum. april/maj? som sista anmälningsdagen var januari? hingst värderingen? el vad de hette
#10 Var bor du?
Wången t.ex har sina premieringar på hösten.

Dala-Järna, Dalarna..