Vuxen skötare finnes till shettis
Jag är en 25-årig tjej som alltid haft en stor passion för islandshästar och större kallblod. På sistone har jag dock fått upp ögonen för shettisar, tack vare att det fanns rätt gott om just såna små troll runt omkring stallet där min medryttarhäst stod förut.
Jag undrar nu om det möjligtvis finns någon i Stockholmstrakten som behöver hjälp med sin shettis/shettisar en eller ett par gånger i veckan? Jag tänker naturligtvis inte rida på dem (inte ens med rullskridskor ;)) men går gärna promenader, ryktar, tränar ledarskap osv. Om du kan och vill så får du hemskt gärna lära mig att köra/tömköra :)
Hör av dig :)
Vart i stockholm finns du?
I Bromma, men jag kan absolut tänka mig att åka en bit. Min nuvarande medryttarhäst har stått större delen av tiden i Västerhaninge och dit har det fungerat utmärkt att åka :) Det måste dock finnas kollektivtrafik.